İdman Sonunda Başlayan Göğüs Ağrısı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve zenginuyak tarafından 8 Aralık 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. zenginuyak

zenginuyak Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Selamlar.
    Yaklaşık 10 aydır düzenli spor yapıyorum, daha öncesinde farklı çalışma rutinleri takip etmekle beraber son 1 haftadır full body program çalışıyorum. Geçtiğimiz pazartesi günü çok güzel bir idman çıkardım. Tüm setlerimin ve hareketlerimin hakkını verdim. Bitkin duruma düşmeden çok güzel çalışmıştım. Son 2 hareketim vardı, onlar da biceps ve tricesp için. Biceps için dumbell scott curl, hemen ardından beklemeden triceps için ise dips giriyordum. Göğüs için 2 hareket girmiştim, idmanımın 3. ve 4. hareketi göğüs içindi. Bench press ve dumbell flyes yapmıştım. Daha öncesinde split uyguladığım dönemde göğüs için 5 harekete kadar çıkıyordum fakat bu yoğunluğa rağmen buna benzer bir ağrı hiç yaşamadım.

İlk sette bir problem çıkmadı. 2. sete geldiğim zaman göğsümde bir ağrı hissettim. İman tahtası olarak adlandırdığımız kemiğin boydan tam ortasında, sol yana doğru bir noktada. Göğsüm içeri çökecekmiş gibi. Dikkat ettiğim zaman farkettim ki omuzdan destek alarak göğsü sıkıştıran bir hareket yaptığım zaman ağrı oluşuyor. Ağrıyı şöyle tarif edeyim, sanki ağrıyan kısma bir şey çok sert bir şekilde çarpmış da, kas dokusu ve az miktar kemik yapısı zedelenmiş gibi bir ağrı.

Salondaki hocam göğüs kafesimin genişlemeye başladığını, ağrının sebebinin bu olduğunu söyledi. Deneyimli arkadaşlar bu hususta neler düşünüyorlar ?

Sayfayı Paylaş