İdman Sonrası Ne Yenmeli?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve bukatto tarafından 15 Kasım 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 455 üye.
  1. Zizxy

Zizxy Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Mobilya Makina Operatoru
    Yer:
    istanbul
    Pekmezi yorumlayacak tecrübem yok çıkan arkadaşlar buyursun. benimde 9:30 10 gibi biter antremanım genelde 250 gr bulgur veya Makarna(zor durumda kalırsam makarna yiyorum) 100-150 gr tavuk gögsü veya taşlık yada sebze yiyorum değişimli olarak salata yada yoğurt yiyorum. antremandan hemen sonra protein tozu içiyorum. bulk döneminde olduğum için Kalori yada Karbonhidrat açığım varsa Yulaf ezmesi süt ceviz bal kuru üzüm karıştırıp yiyorum

dexterizm ve mrthr35 bunu beğendi.
  2. Rapidesh

Rapidesh Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Yağ oranı yüksek biri ve yağ kaybetmek isteyen biri antremandan sonra nasıl basit şeker almalı arkadaşlar.

Şeker antreman sonrası alındımı yağ yakımını engelliyormuş ama kas gelişimi içinde şartmış yeterki doğru miktarda doğru şekilde alınsın Pozitif yönde etkide edebiliyormuş kilo verenlerin amacına.

83 kilo olan biriyim antreman sonrası yağ yakmayı engelemeyecek şekilde kaç gram şeker almalıyım ?

3. RALTUNDA

RALTUNDA Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Ben antremandan sonra 130 gram bulgur yiyorum. Antremandan max. 30 dakika sonra.

Acaba bulguru akşam yemeğine saklayıp. Antrenmandan hemen sonra çikolatalı sütmü içsem? Hangisi daha faydalı gözüküyor?

4. TURGAYKOCAMAN

TURGAYKOCAMAN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    --- Mesaj birleştirildi, 14 Ocak 2017 ---
    GUZEL KARDESIM MILLET SACMA SACMA SEYLER YAZIYOR ANTREMANDAN SONRA 1 ÖLÇEK PROTEININI CAKIYORSUN TABI ANTREMANDAN ONCEDE 1 OLCEK CAKTIGIN PROTEIN VARDIR ELBETTE SONRASINDA 1 SAAT GECMEDEN DIREK BI PILAVCIYA GIRIYORSUN ORDAN KENDINE 1 PORSIYON PILAV SOYLUYORSUN UZERINE SADECE KEKIK AT BAHARAT OLARAK DOMATES VE TAVUK OLSUN UZERINDE HER ANTREMANINDAN SONRA BUNU YAPARSAN VERİMİ GORURSUN ZATEN LAKİN BU ÖĞÜNÜNDEN SONRA SABAH 7 YUMURTA BEYAZI YICEKSIN VE SADECE 1 TANE SARISINDAN YIYECEKSIN AFIYET OLSUN KOLAY GELSIN KARDESIM BI SORUN OLURSA OZELDEN ULASIRSIN.

5. fatih battal

fatih battal Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    DAYAN LAPA PİLAVA

6. massacrewin

massacrewin Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Kilo vermek isteyen birisi(yani ben), idman sonrasında ne tüketmeli?

7. RALTUNDA

RALTUNDA Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar bu soruma el cevap lütfen!! :)

8. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Antrenman once ve sonrasi karbo alimi uygun sureler biralarak yenmesi uygundur.
    Tabi proteinsizde kalmamak lazim. Bana sorarsaniz karbo alimi daha onemli

9. RALTUNDA

RALTUNDA Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Tamam kardeş. Zaten antreman sonrası en büyük öğünüm oluyor. Tavuk bulgur salata. Böyle devammm

10. Paul_

Paul_ Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    38
    ben antremandan sonra kavurma (kırmızı et) pilav ayran salata yiyorum tam 5 aydır, antremandan önce bişey yemiyorum süt içiyorum. çok faydasını görüyorum

beslenme şeklim genellikle şu şekilde kardeşler;

sabah ; 2 bardak süt

öğlen yada ikindi ; makarna-pilav, tavuk-et, ayran, salata

akşam ; kavurma,pilav,ayran,salata

gece ; 2 bardak süt

öğünleri normal insan gibi yemiyorum ama, en az 2 tabak bazen 3-4 tabağa çıktığımda oldu, bench pressde 45 kilo sağa 45 kilo sola takıyorum, 5 ay önce 5 kilo 5 kilo takıyodum baya güçlendim :)

Zizxy bunu beğendi.
  11. wreckage

wreckage Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Antremandan sonra 1 saat icinde muhakkak 50 gr yulaf, 20gr nesquik toz,1cay kasik tarcin,250 ml sut, 1 olcek protein tozunu blendardan gecirip iciyorum. İcinde 60 gr karbonhidrat(20gr basit) protein tozuyla birlikte 40 gr protein aliyorum. Artisi ertesi gune dinamik olarak basliyorum

Mobilden gönderildi

12. Zizxy

Zizxy Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Mobilya Makina Operatoru
    Yer:
    istanbul
    Şeker kaybı yaşıyoruz ama bunu be
    Gaz sıkışması olmuyorm?

13. wreckage

wreckage Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Hayir olmuyor antreman sonrasi oldugu icin cok rahat tavsiye ederim

Mobilden gönderildi

Zizxy bunu beğendi.
  14. marsfield

marsfield Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    definasyonda 170gram karbonhidrat alıyorum, ve tum karbonhidratımı antremana kadar almıs oluyorum. antreman sonrası sadece likit amino ve sonrasında whey+casein alıyorum. antreman sonrasında A.A. ve protein shakeden yaklasık 3-4gram karbonhidrat geliyor. aslında 20gram civarı karbonhidrat alabilsem iyi olur ama antremana 7 gibi gittigim icin o saate kadar ac kalamıyorum. antreman sonrası karbonhidrat insulin salgılanması için onemli.

15. Bozo-Baku

Bozo-Baku Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaslar.Azerbaycandan Bozo ben lutfen bana da yardim edin. oncellikle 45 sayfanin hepsini okudum amma yine sorumun cevabini bulamadim.Boyum 177sm kilom 84 AMACIM YAg Yakmak. haftda 3 kez is cikisi spor salonuna gidiyorum aksam 19:00 ve 20:00 gibi evde oluyorum Lutfen Tavsiyeleriniz esirgemeyin.Ornegin antreman sonrasi seker ihtiyacimizi nasil karsilariz?? ben her antreman sonrasi 1 muz yerim.Bu kilo yaparmi? yemeklerimde de bulgur-tavuk-karabugday 2-3 dilim siyah ekmek agirlikli besleniyorum.

16. supplementler.com

supplementler.com ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    78
    Meslek:
    Eğitmen - Sporcu Gıdaları
    Yer:
    Istanbul
  17. Sp4rroW

Sp4rroW Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    o

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

18. erkangiris

erkangiris Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Grafiker
    Yer:
    Bursa
    arakdaşlar ben antremana 20.00 da başlıyorum. evde olmam 22.00 oluyor. yine de yemek yemeli miyim? şuan ben antremandan 1 saat önce 50gr protein 50gr karbonhidrat içeren öğün yiyorum, anreman sonrası whey + haşlama patates yiyorum. 35gr protein 35gr karbonhidrat alıyorum. başka birşey yok.(antreman sonras shakede glutmin, antreman esnasında bcaa, antremandan 30dk önce bcaa da kullanıyorum.)

19. Ömer Alken

Ömer Alken Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Bana bu antrenmandan sonra ne yemeliyim, oldukça abartılıyor gibi geliyor.Genellikle idman sonrası taze sıkılmış portokal suyu ya da muzlu süt tüketirim.Akşam da eve gidince günlük kalori ihtiyacımı tamamlayacak şekilde yemek yerim.Antrenman sonrası protein alımı da zorunlu değildir.

20. anilemine1

anilemine1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Herkese merhaba yeniyim buralarda
    Hem forumda,hem sporda:)
    Bir kadın olarak çok fazla gözle görülür bir problemim olmasa da hem ayva göbeğimden kurtulmak hem de sporu bir yaşam biçimi olarak hayatıma katmak için baş koydum bu yola.
    Yorumlarınızı okudum da sizler baya terimlerinizde bu yola çok önceden başladığınızı hissettiriyorsunuz bu çok güzel :)
    Ama biz yeni başlayanlar içinde daha anlayabielceğimiz kelimelerle bazı bilgilendirmelerde bulunursanız ellerinizden öperiz:)
    Sabah 8:45'ten akşam 17:45'e kadar ayakta çalıştığım bir işim var. Toplasanız iki saat oturuyorumdur. Akşam da saat 18:30 da sporda oluyorum 1.30 saat spor yapıyorum. Haftada 4gün spor ve spor günlerimde spor saatimden 2 saat önce kepek ekmeğine tulum peyniri ve domates tost yaptırıyorum.küçük boy bir tost bu. Spordan geldiğimde ise ne yemeliyim sizden öneriler bekliyorum.henüz 4. Günüm ve dört günümün akşamını sayarsak bir gün barbunya salata,diğer gün salata ve yoğurt,üçüncü gün tavuk salata yoğurt,bugün de tavuk ve mantarlı sote yeşillil ve yoğurt yedim. Yanlarında 2dilim kepekli ekmekle yiyorum canım ekmekte istiyor çünkü.. yorumlarınızı bekliyoruuum

Sayfayı Paylaş