İdman Sonrası Ne Yenmeli?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve bukatto tarafından 15 Kasım 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 455 üye.
  1. csknzdmr

csknzdmr Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim. Sağolun.

zeo64 bunu beğendi.
  2. Ömer Faruk Topal

Ömer Faruk Topal Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Pirinç pilavı hüyük öğün için doğru olur mu?

3. Flynn

Flynn Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Sabah uyanır uyanmaz protein tozu ardırndan kahvaltı
    Antrenmandan 2 saat önce makarna vb. karbonhidrat
    Antrenmandan yarım saat önce bcaa
    Antrenman biter bitmez herhangi bir meyvesuyu
    Antrenmandan yarım saat sonra protein tozu
    Antrenmandan 1 saat sonra protein ve karbonhidrat karışımı besin mümkün mertebe makarna balık veya makarna tavuk
    Geceye doğru yoğurt, muz vs gibi hafif şeyler.

Arkadaşlar bu şekilde beslenmeyi düşünüyorum. Sizce değiştirmem gereken şunu da yap dediğiniz şeyler var mı?

4. asrin78

asrin78 Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MUHASEBE
    Yer:
    İSTANBUL
    Gece yiyeceğin muzu ve ant yarım satt sonra wheyi birlikte hemen idman sonrasına çekebilirsin.

5. Old Rookie

Old Rookie Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Antrenman sonrası 2 çeşit menüm vardır.
    Birincisi tatlı olup genellikle uyguladığım 2 muzlu 1 sade sek süt (200 ml) + 1 adet süt burger bunu uyguladığınızda yaklaşık 15 gr protein elde ediyorsunuz.
    İkinci ise lor peynirinde geçiyor. 100 gr lor peynirinde 17 gr protein olduğu için bunu yoğurtla karıştırıp ayran haline getiriyorum. 20 gr 'dan fazla protein elde edilebiliniyor. Fakat lor peyniri tek başına yemeye çalışmayın çünkü ayva dan farksız boğazınıda öylece kalıyor, zaten tatsız bir peynir. Dediğim gibi yoğurtla karıştırınca sorunsuz tüketebilirsiniz.

6. emrahozsahin

emrahozsahin Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Kocaeli-Körfez
    arkadaşlar akşam yemeğinden 2 saat sonra falan saat 21:00-22:00 sıralarında evde bisikletle cardio yapıyorum, cardiodan sonra ne yemek lazım. Genelde 1 bardak süt ve 1 elma yiyorum ama fazlamıdır bu bilmiyorum.

7. Old Rookie

Old Rookie Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Eğer cardio ardından yatıyorsan bu dediklerin ideal. Zaten dolu mideyle yatman pek iyi olmaz.

8. Shelter

Shelter Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Kardiyodan sonra vücudun protein ihtiyacı artıyor diye biliyorum. Mümkünse whey protein, tavuk felan almaya çalış bence.

9. ofli61

ofli61 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar yardım edin boy 180 kilo 87 çok yağlıyım karbonhidrat azaltırsam proteini bide kastan yer diye korkuyorum napacam ben

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10. SonBarikat

SonBarikat Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    zaten yağlı isen karbonhidratı azaltmak değil hayatından çıkarmalısın kardiyo yapıyorsan protein ağırlık beslendiğinde kas kaybetmezsin .

11. sharlon

sharlon Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    savaş cebeci antrenman sonrası şeker alımının doğru olmadığını söylüyor. yağ depolanmasında etkili olacağı görüşünde. bilemiyorum akla yatkın geliyor. ama genel kanı insilünü yükseltme yönünde. ben şeker almamayı ve insilünle fazla oynamamayı doğru buluyorum.

12. ccixan

ccixan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    protein.

13. hakocan

hakocan Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Antreman bitiminde 1 ölçek Isolate(dymatize iso100) 30 dk sonra 100 gr komplex karbonhidrat ve BCAA , bundan 30dk 1 saat sonra 200 gr civarı et ve sebze... Bana çok iyi geliyor, sert çalışıyorum çok acılı ve ağrılı oluyor ama çok çabuk toparlıyorum. Insulin ile asla oynamıyorum.

14. Gökay Gezgin

Gökay Gezgin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Antremandan sonra vucuda protein yuklemek kaslarin gelisimi ve onarimi icin onemli diyebiliyorum.2 Ölcek protein tozu yada TavukGogus yemeniz uygun olur.Tabi bu duzeylere gore degisir,yani ileri duzey bi sporcu 2dilim tavuk gogusu yemez ama genel olarak Protein tozu kullanmayanlara TavukGogusu cok ideal olucaktir

15. Shelter

Shelter Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar, öğrenci olduğumdan bu aralar maddi sıkıntılarım var. Antrenmandan sonra birkaç yumurta kırıp, 2si bir arada falan katıp shake haline getirmeyi düşünüyorum. Antrenman sonrası da direk protein tozu gibi yemeyi düşünüyorum. İyi midir, sizce?

16. Sameths

Sameths Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İstanbul
    Dostum ne yaparsan yap yumurtayı cig yeme bn geenelde ant sonrası bi adet protein bar alıyorum 30 -60dk sonrada 250gr et 75gr princ yıyorum
    yumurtayı cıg yeme dememdeki sebebte vucut yumurtayı cıg migdeye indirdiginde sindiremeden dısarı atıyo akındakı zar yuzunden hem bagırsaklara zaralı hemde bi faydası yok bence onun yereıne sabahtan5 10 yumruta hasla 1 sarı 5 beyaz gotur derim

17. Brady Brohn

Brady Brohn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    17 yasında 51 kiloyum 173 boyundayım.Kas yapmak istiyorum ve cok hafif sekilde irilesmek.Ama kimden yardim alacagimi ya da nasil baslanilmasi gerektigini bilmiyorum.Yardim edecek birileri veya ozel olarak uzaktan mesajlariyla bilgi verecek ilgilenecek birileri var mi?

18. servet dağlı

servet dağlı Üye

Beğenileri:
    926
    Ödül Puanları:
    103
    gün boyu basit şekerlerden uzak kaliteli beslenildikten sonra antreman sonrası insülini biraz olsun manipüle etmek kasların hızlı bir şekilde beslenmesinde önemli rol oynar,yapılmasında yarar var..

19. MeteAoglu

MeteAoglu Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Meyve tüketimi her sağlıklı insan için olduğu gibi sporcular için de oldukça önemli ama dikkat edilmesi gereken, spordan sonra acıkan vücut ve boş bir mideyle asit oranı yüksek portakal, mandalina, elma gibi meyvelerin tüketilmemesi. Aç karnına bu ürünleri tüketmek hem kan şekerinin düşmesine hem de bazı mide rahatsızlıklarına neden olabilir. Bunun yerine muz, hurma gibi kan şekerinizi dengeleyecek meyveleri tercih edebilirsiniz.

Ben C vitamini içerek portakal, mandalina gibi meyveleri gün ortasında, yemekten 2-3 saat sonra ara öğün olarak tüketiyorum. Ayrıca akşam geç saatlerde antrenman yapıyorsanız büyük porsiyonda meyve tüketiminin yağ oranınızı artıracağını da unutmayın

20. Ersin Ahmedov

Ersin Ahmedov Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1

Sayfayı Paylaş