İdmanım ve beslenmem hakkında görüş ve önerileriniz..

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve bellus tarafından 17 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. bellus

bellus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese iyi günler, iyi idmanlar. 21 yaşındayım, boyum 1.85. 2 yıldır aralıklı, 8 aydır da düzenli olarak haftada 4 gün formatında vücut geliştirme ile uğraşıyorum.
    İdmanım:
    Göğüs-Biceps:
    Fly machine 3*15 , Bench Press 5*12, İnclyn Fly Dumbella 3*15, İnclyn Press Bar 4*12, Barfix ''dar. orta, geniş tutuş'' 3*12, Curl Machine 5*12, Dumbell Curl 3*12
    Sırt: Ters mekik 3*15, Lat Row 4*15, Lat Pull down dar tutuş 4*15, İnclyn Row 3*15, Seated Row 3*15,Barbell shrug arkadan 5*12.
    Bacak: Hack Squat 5*15, Leg Press 5*15, Leg curl 5*15, Calf 5*15, Lunge 1*15
    Omuz-Triceps: Neck Press - Dumbell Fly (süper set dörder) ,Shoulder press 3*15, Dumbell front 3*15, Arka omuz açış makinada 3*15, Tek tek oturarak dumbell ile arka kol 5*15, Kick back 3*15, Push down reverse 3*15
    Beslenmem da genel olarak şu şekilde:
    Sabah: 2 haşlanmış yumurta, şekersiz çay, 80-90 gram kaşar loru, bir dilim tam buğday ekmeği.
    Öğlen: üniversitede olduğum için ne çıkarsa bahtımıza açıkçası. çok dolu porsiyonlar ve proteinler alamıyorum elbette.
    Akşam: bir porsiyon pilav/makarna, et yada tavuklu bir sebze yada baklagil, bir büyük kase yoğurt, salata.
    Genellikle akşamüzeri saat 3-4 gibi de bir adet tost yada evdeysem 2 patatesi haşlayıp tüketiyorum. Beslenmemin idmanıma ve günlük tempoma yeterli olmadığını düşünüyorum ve şu ana kadar hiç supplement kullanmadım. İşi çok sevdiğimden ve bırakmak istemediğimden ötürü günlük koşuşturmanın bir kısmını muhakkak spora ayırıyorum ama hem yorgun hissediyorum, hemde yeterli geliştiğimi düşünmüyorum.
    Sormak istediğim şey sizce protein tozu yahut kreatin kullanmalı mıyım? Çekinceli olduğumu söyleyebilirim ilk kez kullanacağımdan dolayı, fakat başlarsam eğer gerçekten pozitif bir etki yaratacaksa ve sağlığıma zarar vermeyecekse bir ucundan tutmak istiyorum. Kullananların yorumlarını ve marka/fiyat değerlendirmelerini ayrıca merak ediyorum. Şimdiden yardımcı olacaklara teşekkürler.

Sayfayı Paylaş