İdeal erkek vücudu

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve ferobaba tarafından 17 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. ferobaba

ferobaba Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşlar merhaba baya cahil oldugum bir konu hakkında yardımınızı bekliyorum. öncelikle kendimi tanıtayım 1.81 boyunda ve 68 ila 70 arasında değişen kilom var. aslında kilo konusunda pek sıkıntım yok ama omuz bölgesinde bi boşluk var. kısacası kendimi ideal bir hale getirmek istiyorum bunun içinde bu sene spora başlamak istiyorum. Bana fikir verirmisiniz vucut ölçülerim idealin cok mu altında yoksa normal mi. Omuz bölgesini nasıl geliştircem, hani nasıl desem aşırı kas yıgını olmak istemiyorum bi furbolcu vucudu veya dışardan bakılınca mmm iyimiş denilmesini istiyorum. fikirleriniz bilgileriniz yardımlarınız.. kilo almalımıyım ne konuda almalıyım nasıl almalıyım veya evde çalışmalarım nasıl olmalı. özellikle omuz ve kol konusunda.

2. ersaydin

ersaydin Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Ölçülerim normal mı demişsiniz de sadece boy ve kilo var. Kilonun boya oranını mı değerlendireceğiz yoksa boy kilo oranından diğer ölçülerinizi mı tahmin etmeye çalışacağız. Belinizi kolunuzu omuzunuzu bacağınızı vs ölçüp koyarsanız daha yararı olur. Genel olarak
    Göğüs = bel x 1.4
    Omuz = bel x 1.8
    Bu hesaba göre kendi vücudunuzu ölçün ve sonucunu değerlendirin.

--- ERA ---

3. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Henüz spora başlamamıssın bu yüzden şuan ki ölçülerine çok takılma. Aşırı kas yığını olmak istemiyorum söylemi genellikle bu spora yeni başlayanların % 95 inin herhangi bir spor salonuna girer girmez ağızlarından çıkan ilk cümledir. Bu sebeple sen sen ol başlayacağın salonun hocasıyla bu tarz konuşmalar yapma . Aşırı kas yığını olmak da o sandığın kadar kolay değil hatta doğal yollarla ulaşılması imkansıza yakın bir durumdur o yüzden çok kaslanacağım bacaklarım zaten kalın vs. gibi şeylere kafanı takma ve sadece antrenmanını yapmaya çalış . Bu iş sadece omuz ve kol ile de olmaz . Bütün vücudunu çalıştırmalısın ki estetik bir görüntü yakalayabilesin. Sanırım vücudu gösteren bölgeler omuz-kol bölgesi olduğu için böyle diyorsun ama şöyle bir durum var ki sen diğer bölgeleri çalışmadan zaten bu bölgelerin estetik durmayacak hatta göğüs-sırt-bacak çalışmadan Kol gelişimin bile çok alt düzeyde kalacaktır . Eğer spor salonuna gitme şansın varsa Ev de spor yapmay hiç düşünme derim ama öyle bir şansım yok diyorsan forumu araştırarak yeni başlayanlar kısmını iyice incelemeni tavsiye ederim

Leopara bunu beğendi.
  4. zara

zara Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    8

5. ferobaba

ferobaba Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    çok
    spor salonuna inşallah bu sene başı yazılcam fakat diğer kafama takılan sorun ise şu. kilo. zayıfmıyım değilmiyim onu bile bilmiyorum hani ideal kiloya ulaşmak için tavsiyeleriiz var mı ? şimdi diyetlere bakıyorum her gü öğlen 100 gr tavuk ye diyor . her gün tavuk nerden bulcam nasıl yiyecem hani yapılması mumkun şeyler önerirmisiniz. bide kilo aldırıcı tozlar var acaba onları kullansam mı. en azından denesem mi işe yarar mı

6. ersaydin

ersaydin Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Tavuk göğsü her markette var rahat bulursun. Pişirmeye useniyorsan hazır pilic donerlerden alıp isitip yiyebilirsin. Bu spor azim, irade ve disiplin gerektirir. Body beslenme sporudur.

--- ERA ---

7. kaan24

kaan24 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    benim gibi olmalı

8. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link : En Çok Sorulan Sorular ve Cevapları - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

BodyForumTR Kullanım Kılavuzu - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş