İdeal Erkek Vücudu ?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve frambuaz tarafından 7 Ağustos 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 26 üye.
  1. frambuaz

frambuaz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba herkese,

Bu soruyu hangi bölüme sormam gerektiğini bilemedim,ilgili bölüme yönetici arkadaşlar taşıyabilirler.Sorum şu:Bayanlarda ideal vücut hatları 90 60 90 / 36 24 36 olarak bilinir.Pekiyi erkeklerde ideal vücut hatları nelerdir?Omuz,sırt,göğüs,bel,kalça,bacak,kol v.s. ...

2. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    amma soru kadınları biliyorum ama bunu hiç düşünmedim 8) erkek ölçüleri bana kalırsa daha değişiktir kolları bacakları uyum içinde olmalı omuzları bu olduktan sora ölçü problem değil bana kalırsa :(

3. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Kadınlarda ideal vücut olarak mankenler referans alındığına göre erkeklerde de modeller örnek alınabilir. Buradan mümkün olduğunca yağ oranı düşük, kasları fazla şişkin olmayan ama kaslı görünen, ince belli, geniş omuzlu; karnında baklavaların gözüktüğü, kolları ve bacakları aşırı şişkin olmayan bir görüntüye sahip erkeklerin, ideal erkek modeline yakın olduğu fikrini yürütebiliriz. Öte yandan body yapan erkekler ideal vücudu yakalamak için mi uğraşıyorlar?
    Bence hayır. Body yaparken belimizin inceliği için fazla uğraşmıyoruz, kaslarımızın mümkün olduğunca şişkin durmasını amaçlıyoruz. Bacaklarımız ve kollarımızın kocaman olması hedefimiz. Çoğu body yapan insan karın kası bile çalışmıyor. Sonuçta body yapan, ideal erkek vücudundan belki biraz sapıyor ancak sonuç güzel mi? Bence güzel 8)

Danny Boy, ravenss34 ve Ocensers bunu beğendi.
  4. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Blıtz cok ıyı anlatmıs, ıdeal erkek vucudunda karın sıxpack olmazsa olmaz , ama bızım ıdeallerımız cok farklı, cokca ornegı verılen BradPıt tarzı vucut pek cok kadının ve body ıle alakası olmayan erkegın hayalındekı form sevıyesı olabılır, ama ben en son 20 yasımda falanken o halde oldugum ıcın benım ıdealım daha cok amerıkan guresınde cıkan asırı yaglı olmasada tatlı bulk ve karın kaslarının yoklugunu hayvanı gogus ve kollarıyla kapayan bır form, dıkkat edersenız amerıkan gurescılerınde
    bacakta cok onemsenmemıstır karın kasları gıbı , varsa yoksa kol gogus kanat omuz .

5. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    tam benim sewdiğim vücut tipi master çok ii açıklamış ama ben o kadar iri istemiyom ve bacağada önem veririm tek farkı o,hafif kalın bel pek belli olmayan karın kası ama kol göğüs ve omuzun karın kaslarının yokluğunu belli etmicek şekilde olması ve hafif bulk hep düşünüpte anlatamadığım şey :D

6. ofbeat

ofbeat Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    ozaman fitness agırlıklı işte :) ideal erkek vucudu sportif estetik define bir vucut diyelim

7. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Hoca arada vernişsin mesajını. ;)

Kenahuliou, Rpac ve Ocensers bunu beğendi.
  8. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Heheheheh , olacak o kadar , mesaj kaygısı gutmuyorum ama yalan da degıl hanı bıranda cıkıyo , fazla mutevazı oluncada gercek sanıyolar heheheheh

9. overmars

overmars Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    İSTANBUL
    bence en iyi vücut tipi eski mankenlerden engin koç un ki gibi.çok geniş ve gelişmiş omuzlar ve kaslı vücut.elbiseler tam üstüne oturuyordu.

10. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Eskı mankenlerden engının son halını pek bılmıyorsun sanırım

11. burn

burn Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bence su plaj vucudu diye nitelendirdigimiz genıs omuzlar ıyı ve hafıf dık bır kalca ve cok abartılı olmayan gogusler bende ıdeal vucut budur...

Barhodi bunu beğendi.
  12. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    bence gögüs ve omuzlar büyütülebildiği kadar büyülmeli tabi kollarda ama
    6 pak de önemli yani göze hitap etmek için bence boş verilmemeli kesinlikle mide şart

tabi trapez de lazım kalf da bacakda

aslında hepsi lazım :lol: :D

13. kim

kim Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    kadınlar ve body yapmayan erkekler için Brad BİT . body yapan 80 kg üstü erkekler için goldberg , mike tyson .

14. overmars

overmars Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    İSTANBUL
    tabi engin koç un son halini gayet iyi biliyorum.eski formda vücufundan eser yok.aşırı derecede kilo almış.acaba nasıl becermiş bunu.ya bu olay bizde de olurmu?body bırakınca bizde böyle kilo alırmıyız.şimdi yediklerimiz ileride sporu bırakınca şişmanlamamıza temel hazırlarmı?

15. ARWENPOWER

ARWENPOWER Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Fitness ve Aerobic antrenör
    Yer:
    avrupa
    idealligi ölcüyle söylemek cok yanlis bence. Cünkü her vücüt tipi degisik olur . Her tipte ideallik de var bence.
    Erkeklerde vücüd tipi zaten olmaz ama düzgün vücüd tabir edilir ve atletik yapi denir. Yoksa Ronnie Coleman yada Jay Cutlerin tipi ideal olacak degil :lol:

Mesela Tito Raymond bence erkege yakisir bir tipte. Kimdir derseniz bu adam fitness ve vücüd yarismasinda cok kez sampiyon olmustu amerika california da yasiyordu. Google dan bakabilirsiniz.

tito raymond
    https://images.google.com/imgres?im...q=tito+raymond&svnum=10&hl=de&lr=lang_de&sa=N

buda dünyada en taninmis fotobodyci

Barhodi bunu beğendi.
  16. eX-LoMBaRDo

eX-LoMBaRDo Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    ideal vücut die bi$i yok bnce. boyun kısa 90 60 90 olsan ne olcak?

17. ofbeat

ofbeat Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    ehem yok öyle bişey ben 80+ yım :) ama "ideal" kelimesine uymuyor bence bb ci vucudu cünki ideal doğal ve abartılı görünmeyendir, ne az ne çoktur ideal, gene dedigim gibi fit olucak fitness diyebiliriz geniş omuz ince bel ve kanatlari hoş olan birinde zaten giydikleri güzel durur, takım elbise filan, o kişinin güzel ve saglıklı oldugunu gösterir yani mankenler bence ideal vucutlara sahipler hepsi olmasada

Geniş omuz ,yağsız,şekilli gögüsler,omuz la kol arası cizgi filan ne bilim anlatabildim heralde

Bu dedigim tipi herkız begeniyor bunu biliyoruz yani fakat turkyiede bodyci dersek hatunların %90 ı hayırrr diye çıkışıyor, yurt dışında begeniyorlar, fakat dedigim tipi iki tarafta begeniyor demekki ideal :)

Barhodi bunu beğendi.
  18. okan1975

okan1975 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Gerçekten ideal bir vücut tipi. Yoksa Ronie Colemanınki falan vücut değil. Vücut dediğin işte böyle olmalı..

19. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    evet bu idealdir sağol arwen bir bayan gözüyle değerlendirmek lazımdı aslında iyi oldu

20. conanthebarbarian

conanthebarbarian Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Bence orta göğüs eksiği var. Ama iyi tabiki

Sayfayı Paylaş