İşyerinde Beslenme Programı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve mert_yldz_ tarafından 11 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar sabah 9.00 akşam 18.30 arası işte olduğum için istediğim gibi beslenemiyorum.Spor hocası ne kadar öğünleri arttır desede ortam buna müsait değil, protein tozu, amino vb. şeylerde almıyorum.Yapabildiğim beslenme şeklini alta yazıyorum.Bu şekilde yanlışmı besleniyorum, ne yapmalıyım fikir verirseniz sevinirim.

Sabah(08.00);

3-4 dilim ekmek, 100 gr kadar lor peyniri, reçel, 200ml süt(y.yağlı)

İşyerinde öğle yemeği vaktinde(12.00-13.00 arası);

500gr Tavuk, Yarım ekmek, 1 Ayran (200ml)

-Spordan yarım saat önce 5 yumurta akı (19.30 civarı)
    -Spordan hemen sonra 5 yumurta akı

Akşam yemeği (21.00-21.30);

250gr makarna(haşlanmış)
    150-200gr tavuk

Yatmaya 1-2 saat kala 1 bardak süt.

Son düzenleme: 11 Mart 2012
  2. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    işte bunları seviyorum cok güzel beslenme :D bi oturusta 1 tavuk yemek gercekten 10 numara bişey yaklasık 1 aydır her oglen yemegınde 1 tavuk yiyorum kozde pilicciler sagolsun yardırıolar :D

3. pijamap

pijamap Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    istanbul
    günlük protein alımın epey yüksek (hatta belki biraz fazla) fakat sabah 3-4 dilim ve öğlen yarım ekmek yiyor olman ile akşam yemeğini 9 gibi geç saatte yemen biraz sıkıntılı gibi. tabi boy, kilo, hedef gibi durumlarını bilmediğim için net bir fikir oluşturamıyorum.

mista bunu beğendi.
  4. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Kilo 63 boy 173cm.İşten çıkıp spora gidiyorum, spordan gelincede akşam yemeğimi yiyiyorum.Zaman kısıtlı yapıcak bişey kalmıyor.Fazla ekmek tükettiğimi söylüyorsunuz, işyerinde çıkan makarna, pilav vb. şeyler aşırı yağlı oluyor.Bende en azından ekmekle karbonhidratı dengelemeye çalışıyorum.Yanlış yapıyorsam söyleyin nasıl düzeltmeliyim?

5. jeytan1905

jeytan1905 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    yumurta akı dediğin çiğ yumurta mı içiyorsun

6. pijamap

pijamap Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    istanbul
    Bu konuda hocalar yardımcı olsa bence daha iyi olur ama benden sana tavsiye; en azından beyaz ekmek olmasın o yediğin ve günlük ekmek tüketimini de 4-5 dilimle sınırlasan en iyisini yaparsın.

7. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    öglen ekmegi kepek yap .
    500 g tavugu 250 g öglen
    250 g da saat 4 gibi yiyecek şekilde ayarla daha iyi verim alırsın kolay gelsin :)

mista bunu beğendi.
  8. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Toplamda 200 gr dan fazla protein alımı var. Boyunu kilonu ve spor geçmişini bilmiyorum ama bu ciddi bir rakam. İhtiyaçtan fazla tüketilen protein vucuda yarardan çok zarar getirir.

500 gr tek öğün tavuk gereksiz bu tavuğu 2-3 e bölmen daha yararlı olur. Diyetin nasıl bilemem ama karbonhidrat eksik. Öğlen gemeğinde komplex karbonhidrat alman günlük enerji ihtiyacın için yayarlı olur.

Yumurta aklarını çiğ tüketmemelisin. Eğer pişirme şansın yoksa pastörize yumurta akı veya yumurta akı tozu kullanabilirsin. Tercihen pişmiş olarak tüketmen daha iyi olur.

mista bunu beğendi.
  9. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    500gr tavuk:90gr protein
    10 Yumurta Akı:30gr protein
    100gr lor:5 gr protein
    400 ml süt:13gr

Toplam 138 gr protein alıyorum hocam sizce ne kadar almalıyım.Boyum 173cm , kilo 63 henüz 3 ayı yeni tamamladım body b. de.Yumurta akını neden çiğ olarak tüketmemeliyim.İşyerine makarna, pilav vb.(komplex karbonhidrat) götürmem biraz abest kaçar ve de öğünlerimi 2ye 3e bölme imkanım yok:S Daha yeniyim bu sporda ne yapmam gerektiği hakkında hiçbir fikrim yok nasıl düzenlemeliyim bu programı biraz yardımcı olun lütfen.

Son düzenleme: 15 Mart 2012
  10. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    Yumurtanın çiğ olarak içilmesi sağlık açısından hiç uygun değil. pişirilmiş yumurtanın(suda pişmiş) proteinlerin absorve edilmesi daha kolaydır. pişirilmeden tüketilmesi hayvandaki oluşacak yada olan mikrobun bize geçmesini sağlar.. ah bu çiğ yumurta işi hep Rock yüzünden oluyor :)

kilo başına 1.5- 2gr protein, şu an için 95- 126gr yeterlidir.

l100 gr lorda 15-19 arası, bir bütün yumurtada 6-7gr protein ihtiva eder..

sultanmehmed bunu beğendi.
  11. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Günde 10 tane haşlanmış yumurta akını yiyemiyorum.Hem o yüzden hemde daha pratik olduğundan çiğ tüketiyorum.Fakat zararlı diyorsanız çiğ tüketmek katlanıcaz artık napalım :D Beachboy un dediği komplex karbonhidrat sorununu nasıl çözerim peki, o tür yemekler çıkıyor fakat çok yağlı oluyor.

Sayfayı Paylaş