İşten çıkma ve oluşan kalori farkı nolur bişiler yazın

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve mrtylmz1 tarafından 1 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. mrtylmz1

mrtylmz1 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar bazal metabolizma hızım 2000 kalori 2200 kalori ile beslenirken kilo alıyordum şimdi çaycılık yapıyorum günde 6-7saat yürüyorum şuan 3500 kalori tüketiyorum hafta da 100 gr aldim yanı kilo almaya başladım bulk yapmaya çalışıyorum işten çıkıp evde yaticam yaglanmamak için kav kalori dusurmeliyim veya günlük kaç kalori tuketmeliyim

2. Taarruz

Taarruz Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Kas yapmak istiyorsun yağlanmak istemiyorsun, kaplumbağa hızında koşup tavşanı geçmek istiyorsun.

Yağlanmadan kas yapman imkansıza yakın, bir gün iki adım eksik yürürsün 2000 kalori tam denk gelir, bir gün 1 fazla yürürsün zayıflarsın. Forumda kimse bilemez nasıl kilo alacağını, ya da 2100 kalori almalısın diyemez.

Bulk o yüzden yağlanma dönemidir, çünkü kimse bugün ihtiyacım yüz, yarın 110 diyemez, sen yersin, vücuda bol karbonhidrat ve protein verirsin, vücut alacağını alır gerisi yağ olur.

Çünkü kimse tam hesap yapıp o kaloriyi alıp işini riske atmaz. Ya 1 kalori eksikse o zaman kas hacim olmaz.

Definasyon ve bulk gitme diye tabir var, bir süre bulk gider yağlanırsın kısa süre sonra kısar yağ yakarsın.

İşin özeti yağlanmadan kas olmaz, az yağlanarak kas olabilir.
    Yağlanmamaya değil az yağlanmaya odaklan.

Bulk olup nasıl yağlanmam diye bir durum yok yani.

Kaliteli karbonhidrat alacaksın, şeker, beyaz un uzak duracaksın, çünkü onlar çok yağlanmaya sebep olur, kaliteli karbonhidrat alırsan diğerlerinden uzun sürede sindirildiği için az yağlanma söz konusu olabilir, kalori tam denk geldiyse o gün yağlanma bile olmayabilir ama bu kısım şans işi tabi.

Saygılar.

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. mrtylmz1

mrtylmz1 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Kardeşim çok saol ben alacağını aldım eline sağlık

4. mrtylmz1

mrtylmz1 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Kardeşim son bir sorum olacak adamlar 4ayda yağlanmadan kas yapıyor before afterlarda var onlar nası yapiyo

5. Taarruz

Taarruz Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    4 ayda kas ? 4 ayda kas yapan adamı getir bir de beni... İkna etsin :) 2014 nisanda başladım iddia ediyorum en fazla benim kadar beslenilebilir, benim kadar düzenli gidilebilir, benden fazlası pro sayılır, iddialıyım yani kendi gelişimimden biliyorum, 4 ayda kas olmaz, tabi natürel vücuttan bahsediyorum, kür uygulaması ayrı mesele, kür uyguluyorsa natürel vücuttan daha hızlı gelişmesi normaldir.

Ya da alt yapısı vardır, kas hafızası vardır ilk başlayana göre hızlı olur. Ha bir de after before olayında şöyle bir aldatma olayı var, genelde ilk haline bakıyorsun iri yarı yağlı biri, sonra bakıyorsun zayıflamış çok güzel kaslı.

Adamlar bulk döneminden definasyona girmeden önce bakın kiloluyum diyor, sonra zayıflayıp kasları ortaya çıkarıyor, vücut yaptı sanıyorsun.

YouTube'da biri böyle yapmıştı baya laf söylemişti millet, sonra arkadaş bu bulk dönemiyle definasyon arası değişim demişti.

4 ayda vücut olmaz. Olsa keşke ama natürel olmuyor işte.
    4 ayda vücut olmadığı için salonda çok nadiren bir adamı 2 3 ay görüyorum, bakıyorlar olmuyor bırakıyorlar. :)

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş