İştah Sorunu

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve emx91 tarafından 5 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. emx91

emx91 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar yemek yedikten 1 saat sonra fitnessa başlıyorum ama ilk setten sonra çok acıkıyorum.
    ac oldugumda fitnessa istahim kalmiyo tok oldugumda ise butun gun agirlik kaldırasim gibi bi his var içimde ama neden acıkıyorum ? tok oldugumda 1 2 setten sonra yemeden yapamam gibi geliyor spora iştahım kalmıyor.weightlifterweightlifter:confused:

2. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Vücut Geliştirme sadece ağırlık kaldırıp indirmek değil aynı zamanda bir BEDEN TERBİYESİDİR, bedenini terbiye etmek ise yeri geldiğinde ONA ARŞI ÇIKMAKLA olur. Yeri geldiğinde diyorum yoksa bedenin uyarılarını dikkate almayın demiyorum....

Bir kere yemekten 1 saat sonra spora başlaman genel kanının aksine bir hareket, önerilen 2-3 saat sonra başlamaktır yani kimsenin tok karnına spor yap dediğini görmedim. Şu da var ki eğer METABOLİZMAN NORMALDEN HIZLIYSA 1 saatte yemeklerini yeteri kadar sindirdin diyelim ancak o zaman bu hareketin kabul görür.

1-2 setten sonra san "yemeden yapamam" gibi gelmesi sanırım tamamen psikolojik yoksa 1 saat önce yediğin yemeği -eğer miktarı çok az değilse- onun enerjisini harcadığını düşünmek komik olur kaldı ki böyle düşüneceksen sen nasıl bünyeni zorlayıp geliştireceksin.

Yaşın kaç, daha önce spor yaptın mı? Bu spora başlayalı ne kadar oldu ayrıca fitness yapıyorum derken neyi kastediyorsun, vücut inşasına yönelik hareketler mi yapıyorsun yoksa esneklik ve form kazanmaya yönelik, aerobik hareketler mi?

3. emx91

emx91 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    oncelikle konu baslığını yanlış yazmışım düzeltemedim.
    17 yaş 2 aydır yapıyorum ama son ayda düzenli oalrak set ve belirli günlerde.
    kilo 70 civarlarında
    yorumunuza hak veriyorumda
    şöyle izah edeyim.
    aç bir insan bütün gün çalışsa mı daha verimli olur
    yoksa tok bir insan (3 öğününüde yemiş bir insan)
    dahamı verimli olur.
    bana vücudum diyorki devamlı ye karnın en azından yarı tok olsun ben sana istediğin kadar enerjiyi sağlıyacağım.
    yani sürekli spor yapacaksın.
    32 kiloluk ağırlık var hareketlerin adlarını tam bilmiyorumda ağırlığı ayaktayken kendıme dogru çekiyorum bilindik kol-önkol-göğüs kası güçlendirme
    60 - 70 kere kaldırana kadar yorulmuyorum yani erken yorulmyorum. hangi hareket olursa olsun.

kısacası yersem daha cok verimli yapıyorum:)

4. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Elbette aç bir insanın bütün gün çalışıp ertesi günde aç kalıp çalıştığı düşünülürse o insandan verimli olması değil, geçmişte Yahudi Toplama Kamplarında çalışan bir tutsak gibi ölmesi beklenir.

Madem vücudunu tanıdığını düşünüyorsun ben şu an öneri vermem çünkü bedenini tanıman önemli ve başarırsan iyi, bir dene bakalım verim yerine yıkım alırsan zaman bişeyleri değiştirirsin.

Ancak sürekli spor yapman seni VÜCUT İNŞASINDAN uzaklaştırır ve bunun adı farklı bir sportif faaliyet olur. yoksa Body'nin belirli kaideleri vardır ki hepsini reddedersen, istesende bodyci olamazsın. Ve inşaat anlamında da pek bi verim alamazsın.

Kütlene göre kaldırdığın ağırlık başlangıç için fena değil yani tekrar sayısının yüksekliğini dikkate alırsak. Maşaallah diyelim. Yaptığın hareketse bildiğin halter kaldırmadır ingilizce adı Barbell Curl'dür, bu adla tanınmayı daha çok sever kendisi...

Bu arada 60-70 tekrarı 32 kiloyla her hareketle yapabileceğini iddia etmişsin. İddialı olduğunu hemen de anlayıverdim öyleyse sen aşağıdaki hareketi 60-70 kere tekrar etmeye çalış o ağırlıkla yaparsan bende sana bi çokonat çalışır helalinden ama dikkat et de yalnız başına deneme, sonra sakatlanırsan (Allah Korusun) mesuliyet kabul etmem bak.

Barbell Triceps Overhead

Bunu yatarak da yapabilirsin biraz daha farklı bir şekilde....

Son düzenleme: 5 Ağustos 2008
  5. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    diez ve saydam bunu beğendi.
  6. emx91

emx91 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    evt spora doymayan bi vucut var
    o gosterdigin hareketin aynisi halter hareketi dedigin.
    2 set yapıyorum sonra tek el dambil 12 kiloluk onlarla çalışıyorum 2 x 50

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş