İştahı kesmenin püf noktaları?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve jannissary tarafından 7 Haziran 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 154 üye.
  1. sirkülasyon

sirkülasyon Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Şekersiz sütlü kahve iştahı keser.Ama üçü bir arada değil yağsız sütten de olmayacak yarım yağlı süt,jacobs cronat gold, isterseniz tatlandırıcı.Bu şekilde çok etkili bende.Yarım yağlı süt uzun süre tok tutarken yağsız süt baya acıktırıyor beni.
    Biraz köftelik bulgura sıcak su döküp bekleyip yoğurtla beraber azıcık yemek de inanılmaz iştahımı kesiyor.Bulgurun iç kısmı fazla sulanmadığı için glisemik indeksi iyice düşüyor baya uzun süre enerji veriyor üstelik.Pilav yapmaya üşenenler için mükemmel bi taktiktir.

2. ÜMDDMÜ

ÜMDDMÜ Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    BEAST
    Yer:
    GYM
    Bazılarında iştah açar bazılarında iştah dindirir. SAKIZ çiğnemek, benim iştahımı dindiriyor, unutuyorum :)

3. Ömer27

Ömer27 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kardeşim 2 yumurtayla baharat ekle hafif omlet yap öyle gider, ve ya kuru üzüm ekle öyle ye saman gibi tadı var ama harbi iyi tok tutuyor

4. oyunsevervatandas

oyunsevervatandas Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Ogrenim Gorevlisi
    Yer:
    Istanbul
    Istah kesmek degil de dogru sey yemek daha onemli bana kalirsa. Ac hissetiginde meyve yiyebilirsin abartmamak sartiyla. He bide ben marul alir isira isira yerim baya da mide calistirir

5. 0bscure2

0bscure2 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    salatalık limona batırılmış birebir çerez niyetine yiyebilirsin kabuguyla birlikte yemen daha yararlı kabızlık önleyici özelligi var protein agirlikli beslenenlerin tek sorunu :) tuvalete cıkamama
    100 gr. taze salatalığın içerdiği besin değerleri şunlardır: 15 kalori; 0,9 gr. protein; 3,4 gr. karbonhidrat; 0 kolesterol; 0,1 gr. yağ; 0,5 gr. lif; 27 mgr. fosfor; 25 mgr. kalsiyum; 1.1 mgr. demir; 6 mgr. sodyum; 160 mgr. potasyum; 11 mgr. magnezyum; 250 IU A vitamini; 0,03 mgr. B1 vitamini; 0,04 mgr. B2 vitamini; 0,2 mgr. B3 vitamini; 0,042 mgr. B6 vitamini; 67 mcgr. folik asit ve 11 mgr. C vitamini. Salatalığın besin değeri incelendiğinde kalori miktarının çok düşük olduğu görülmektedir. Yani 7-8 adet salatalık ortalama olarak 1 elmanın kalorisine eşittir. Salatalığın çok yüksek miktarı sudur. %90 ı sudan oluşan salatalığın kalorisi düşüktür, yağ içermez, içeriğinde C vitamini ve mineraller vardır. Kabukları soyulmadan yenildiğinde barsak hareketlerini hızlandırır, tokluk verir, kabızlık problemlerini azaltır, vücudu temizler. Bu yüzden salatalık diyetlerde serbest olarak tüketilebilir. Bu özelliği ile salatalık tüketmek kilo vermeye yardımcıdır. (alıntıdır)

oyunsevervatandas bunu beğendi.
  6. sewinch_87

sewinch_87 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    En pratiği bi kaç dal dereotunu/maydanoz saplarıyla direk çiğnemek
    Bunun dışında 1 salatalık rendesine light yoğurt/lor peyniri kırmızı pul biberi karıştırıp yiyebilirsin ;)

Son düzenleme: 11 Eylül 2014
  7. snrgndr

snrgndr Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Sizin de yazdığınız gibi su içmek. Bir de diyette olduğumuzu ya da az yememiz gerektiğini vs. düşünmemek için bir meşgale bulmak. Bence bu ikinci yazdığım en önemlisi.

8. bülent ergün

bülent ergün Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    iştah kesilemez :D 40 güne yakın oldu kendi yaptığım yemekleri yiyorum. kısaca menu şuna benziyor haftanın 5 günü tavuk balık et( 0 yağ mümkünse) yanında baklagiller çoğunlukta olmak üzere yeşil sebzeler. protein bir öğünde 30 gramı geçmeyecek şekilde karbonhidrat proteine neredeyse eşit yada 40 gr max. ekmek yok diet olanlar kepekli filan dahil yok. haftada 2 gün off günlerde kahvaltı yok yerine ballı pekmezli fıstıkezmeli şekersiz kahve. haftada 1 gün salata günü meyva günü. kahvaltı yaptığım 5 gündede yumurta beyazı yulaf kepeği karışımı light süt. günde 4-5 öğün yememe rağmen bana çıkıpta biri dese iskender kebap yermisin diye istemezmiyim ya 2 lahmacuna dürüm yapıp yerim o iskenderi. köfteden tavuktan ettem balıktan soğuyacağım mercimeği barbunyayı görünce kaçacağım yumurtalı ıspanak ta yumurtanın sarısını özleyeceğim aklıma gelmezdi ama. özlüyorum. allaha şükürler olsunki iştahım yerinde. hayatta en büyük zevklerden biri yemek yemek. iştahın kaçmasın zaten. egonu nefsini ezmek için yap. kendin yaparsan yemekleri yağı kontrol edebileceğinden oranları yakalayıp evde kendi ağız tadına uygun yapabilirsin. haftada 1 günde salata meyva günü değil bu karbon hidrat alımını artırabilirsin ama abartmadan pazar sabahı yarım simit le kahvaltı gibi. 2 ayda 15.7 kilo verdim kaslar çıktı ortaya. karbon hidrat alımı zor işi değil 2 meyva ile tamamlanabilir karbonhidrat baklagiller hem karbonhidrat hem protein veriyor. meyva ve salata su ihtiyacınıda karşılıyor.kahvaltı olmayan gün 4 öğün yemek yiyorum işyerinde arkadaşlar yuh diyorlar adam bizden çok yiyor kilo veriyor diye.aralardada meyvamı kuruyemişimi atıyorum.yemeğimi evden götürüyorum tabiki.
    su içme işini çok kafaya takmıyorum. tuvalete çıktığınızda rengi koyu ise su içmiyorsunuz berrak ise herşey yolunda. gece uykudan uyanıp gidiyorsanız akşam yatmadan gereksiz su tüketiyorsunuz yada akşam antrenmanı yapıp mecbur içmişsiniz. sabah çıktığınız daçok çok miktarda idrar geliyorsada aynı şey geçerli. hem koyu renkli vede kötü kokulu ise yanma hisside varsa birşeyler yanlış hemen doktora.
    sadece kendimden örnek verdim herkesin bünyesi farklı tepkiler verebilir her diyet her spor türü herkese uygun olmayabilir. her 2 günde 1 ağırlık+low cardio off günlerde enaz 5ençok 10 km olmak üzere koşu +highcardio yapıyorum henüz bir yanetki yorgunluk görmedim aksine kendimi iyi hissediyorum. sadece vücut olarak değil merdiven gördüğümde koşarak çıkabilirmişim gibi bir his geliyor içime.38 yaş bu arada bu his geldiğinde gençleşmiş gibi mutlu ediyor bu arada :D belkide koşarak çıkamam ama yinede o canlılık hissi yeterli
    bu arada protein carb dedim ama yağı unuttum yağı günlük 10 gram altı tutmaya çalışıyorum. aldıklarımıda badem fıstık ezmesi gibi kaynaklardan almaya çalışıyorum. yemeklik yağım zeytinyağı onuda ayda 500 gram harcanır diyordum başlarken 2. ay bitti yağ daha bitmedi
    kalori hesabını tavsiye etmem adamı delirtir kitle endeksi filan internette bulacağın sonuç yanıltıcı çıkar.52 kiloluk arkadaşım günde 3000 e yakın kalori alıp karın kası gösteriyor bide yaptığı antrenman benim yarım kadar . allah vermiş metabolizmayı yakıyor adam.
    uzun lafın kısası İŞTAH KAPANMAZ. Kapanmasında zaten

Son düzenleme: 20 Eylül 2014
  9. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Karbonhidratı hayatınızdan çıkarırsanız açlık atakları sona erer.

oyunsevervatandas bunu beğendi.
  10. bülent ergün

bülent ergün Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    sebze yemesin kimse diyorsunuz yani güzelmiş. meyveleride bıraktık. multivitamin ve üstüne bir doz whey her öğünde yeterlimi diyorsunuz????

11. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Karbonhidratı hayatından çıkarmaktan ne kastettiğimi sanırım sen hariç herkes anladı. Karbonhidratça yüksek gıdaları, yani bir porsiyon tüketildiğinde vücuda fazlaca karbonhidrat sokan besinleri tüketmemeyi kastediyorum. Tahıllar gibi, nişastalı ürünler gibi.

Sebze tüketin. Meyveler zaten şeker içerdiği için kilo vermek isteyenlere uygun değil. Whey tüketimiyle ilgili de bir şey söylemedim zaten.

requ. bunu beğendi.
  12. bülent ergün

bülent ergün Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    bende var terslik :D direkt kafa göz dalmışım özür dilerim. yanlış anlayanlar olabilir yinede biraz daha uzun yazılırsa mesaj az daha açıklayıcı. aynen katılıyorum söylediklerine. ama meyve konusunda akşam ve sonrası öğünler haricinde yenmeli günde 1 elma yada 1 şeftali yada 150 gram karpuz. bunu keseceğine çayının şekerini kessin diet yapan ekmeğini bıraksın . o gariban 1 tanecik meyvadan gelen fayda gelen 10 gram şekerin zararını karşılar. ama oturupta 1 kilo mandalinayı tüketipte zayıflayamıyorum sadece meyva yiyorumda demesin kimse. günde 1 tane . aynı şeyi fıstık ezmesinde görüyorum adam 2 yemek kaşığı yemiş aldığı yağ şekeri kim hesaplayak .bide ekmeğe sürüp yemiş elmamı suçlu

Son düzenleme: 21 Eylül 2014
  13. 22burak22

22burak22 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    İlk gördüğün kişiye aşı ol ozaman istesen de istemesen de iştahın kesilir ;)

14. Madness7

Madness7 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kardesim olay kafada bitiyor aktivite ve psikolojik plarak soruyorsan. Yok beslenme olarak soruyorsan dis fırçalamak, meyve yemek ve dedigin gibi su icmek istahi keser. Ancak onermiyorum bunlari saglikli olmaz protein dieti ve sağlam bi kardio cok cok iyi olur

15. Ömer Savaş UZUN

Ömer Savaş UZUN Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
  16. sewinch_87

sewinch_87 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Evet bunu sabah kahvaltısı olarak yemiş olmalısın zaten protein ve yağ bileşimi non-carb sonucu olması gereken bu tebrikler

17. Heslover

Heslover Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Aydın
    Lifli gıdalar iştahınızı kesmekte yardımcı olucaktır.

18. Alpaslan01__

Alpaslan01__ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Eskiden ilk ögün olarak yulaf ezmesi yerdim sütle pişiriyordum 2 saate acıkıyordum en fazla dün ezmem bitmişti yulaf kepeği deneyim dedim duruyordu öyle yoğurtla gerçekten çok etkili oldu özellikle yulaf ezmesi değilde kepeğini tavsiye ederim diger öğünlerda karbo olmadan doymamı sağladı

19. Gün Levi

Gün Levi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    eti nin lifalif yulafı var ben onu yiyorum süt ya da yoğurt ile. Sevdiğiniz meyvler kuruyemişler vs ile karıştırırsanız daha da güzel olur. Ben muz ve çileği tercih ediyorum.

20. tolgahanozkan

tolgahanozkan Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Sağlık / Antrenör
    Yer:
    Ankara
    Kesinlikle katılıyorum. Süt veya yoğurt + muz veya çilek ile süper oluyor. Biran önce başlamak lazım.

Sayfayı Paylaş