İştahı kesmenin püf noktaları?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve jannissary tarafından 7 Haziran 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 154 üye.
  1. julie

julie Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    iştahım yok ama kilo veremiyorum diyenler napsın peki:(

2. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    spor da yapıyormusun?

3. julie

julie Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    evet tabi ki 1 aydır gunde 3 saat hem agırlık hem cardio calısıyorum cok az yiyorum ve cok zor kilo veriyorum.herkesin sıkıntısı ayrı iste umarım herkes istedigi vucuda kavusur kısa veya uzun vadede:(

4. ÇTN

ÇTN Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    13
    akşam normal yemeğini yedikten sonra dişlerini fırçala ben yemekten sonra fırçaladığım zaman bi daha yemek yemekten çekiniyorum ki dişlerimi tekrar fırçalamayım diye :D:D:D:D

aktassa, mikolanj23, uhah ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  5. ApocalipY

ApocalipY Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Eğer her şeye rağmen boğazını tutamıyorsan yemek yemeye başlamadan önce 1 bardak ılık su iç ve yemek yerkende yanında mutlaka büyük bir barkdak su bulunsun her aldığın iki lokmadan sonra 1-2 yudum su iç. Yemekte lokmaların büyük olmasın, küçük lokmalarla yavaşça yemek yemeyi dene fayadasını göreceksin ama nasılsa spor yapıyorun diye yemeyi abartma antremandan sonra muhakkak acıkırsın bu açlığı : Meyve,sebzeyle bastırmalısın( Özellikle bol su ve lif içeren sebze-meyveler ) Saygılarımla

mikolanj23 ve acc123 bunu beğendi.
  6. ApocalipY

ApocalipY Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    vucudundaki yağ oranı az ise yavaş kilo verirsin,yağ oranın fazla ise çabuk kilo verirsin elbette bir süre sonra yağ oranı azaldığından kilo vermen yavaşlar bu doğal bir durum canını sıkma.

aktassa, mikolanj23 ve julie bunu beğendi.
  7. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    konuya ben de dahil olmak istedim; malesef can sıkıcı bir durum :)
    en kötüsü etraftaki herkesin o kadar spor yapıyosun, aç kalıyosun ama hiç değişme yok sen de gibi cümleleri :eek:
    oysaki giydiğim pantolonlardan ben farkediyorum farkı çok net !

ozpirik bunu beğendi.
  8. rodenward

rodenward Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    cems22 ye katılıyorum bende agır idmanlar yaptıgım icin, az kaloriyle 2 gun gecirdigimde (sabah meyveli yogurt, oglen salata, aksamustu meyve akşam meyveli yogurt) 3. gun deli gibi acıkıyorum ve yemezsem olecegim gibi hissediyorum, bunun sonucunda gelsin pizzalar gelsin dürümler... kahvaltıda çok yiyerek buna çözüm buldum. sporu aksam 9-11 arası yaptıgım icin gun icinde acikmiyorum. 1130da eve geldigimde bol su icip uyuyorum, sabah acıkmış oalrak uyanıyorum, sıkı bir kahvaltı(ceyrekten biraz buyuk ekmek icine 4 dilim salam 2 dilim kaşar, 400ml portakal suyu) sonra hic acıkmıyorum. oglen salata, ogleden sonra 1 elma, aksam sushi

9. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    benim tecrübem,

lorlu omletten yanadır.3 Yumurta+lor karışımından yaptığım omletle hem ekmek yeme gereksinimi hiç duymuyorum hemde çok tok tutuyor,bununda yanısına protein bakımından da gayet zengin bir kahvaltı oluyor,tavsiye ederim

Setenay bunu beğendi.
  10. ilbilge_11

ilbilge_11 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    yemeklerden önce 2 bardak su iç bir avuç yulaf ezmesi ye ve yemeğe salata
    ile başla

Setenay ve okaaan bunu beğendi.
  11. super_hornet

super_hornet Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    çok basit

her öğün öncesi 2 bardak su
    2.5 saatte 1 bişeyler yiyin
    krom minerali kullanın
    lif tüketimini arttırın
    sabah 7-8 de kahvaltı yapın
    insülün hormonu nedir nasıl yükselir nasıl düşer öğrenin
    deparlı koşuları deneyin

12. sistem

sistem Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sağlık sektörü
    Yer:
    Ankara
    Sabahları aç karnına eğer düzenli ilaç kullanmıyorsanız,tabiki.1 greyfurt çok tok tutuyor.Ben 2saat sonra ancak kahvaltı yapabiliyorum.Biraz peynir,5zeytin 2etimek vs.Öğlen ne yemek varsa 2saat sonra meyve bol bol su.Akşam salata ton balıklı,tavuklu veya yemek.Ama etle makarna,pilay yemiyorum.Eti sadece et,sebzeyi sadece sebze olarak yiyorum.Meyve değişimi önemli.Ilık su içiyorum ama zayıflatsın diye değil,bağırsaklarımı çalıştırıyor.1bardak yeşil çay.Gündüz çok yediysem akşamları light süt ile light kornflex yiyorum.Suyu çok içiyorum, akşam 30dk yürüyüş ve koşu(fasılalı:)yapıyorum.Bugün omuz geliştirmek için dambıl başladım.Spor salonuna gittim nasıl yapılacağını öğrenmiştim ama şimdi evde yapıyorum... Bakalım gelişmeler ne olacak. Bu arada 1ayda 5kilo verdim,biraz hızlı oldu,bu hoşuma gitmedi,sağlıklı bir düzen tutturmaya çalışıyorum....

13. deep_fly

deep_fly Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    dostum ılık suyu boş muhabbet onun yerine yeşil çay (+guarana yaparsan) daha hızlı yağ yakımı elde edersin.alternatifi kahve olabilir.
    2. süt diet döneminde cok fazla tüketmek iyi değil o kadar,yerine alternatif yağsız lor ekle
    3kırmızı ettden ve sakatatdan kaçın,tercihlerin haşlanmış olsun,
    4 kornflex eve bile sokma,işlenmiş gıdanın emilimi yüksektir,2 akşam yemek daha da zorlaştırır dietini,
    sabahları yulaf (bnm favorimdir kendisi:)) yada haşlanmış pirin. yada (yeni trend ki gerçekten faydalı gle. endeksi değerinden haşlanış bulgur) tercih edersen daha iyi olur.
    5 basit şekerden,undan ve tuzdan kaçarsan mükemmel olur.
    ha bu arada şunu unutma(bulk+cardio) 2 dönem uygula bu sporu,dietteyken kas kütle artışı biraz daha zor olucaktır(kaliteli+uzun dönem) ama bulk cardio yaparsan(kilo almaktan korkmadan) cok daha iyi sonuçlar alırsın.
    kolay gelsin.

hkatar, Sigmσ ve Setenay bunu beğendi.
  14. warlords

warlords Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Arkadaşlar bende bir doktordan duydugumu söylemek istiyorum.Toplumumuzda yanlış bir yanılgı var yemekten önce su içmek az yemek yemeyi sağlar gibi.Ama işin aslı bu değil yemekten hemen önce ve yemek sırasında içilen su mideyi genişleterek daha çok yemek yemeyi saglar.Su içimini en az yemekten yarım saat önce yapmak lazımdır.
    Birde herşeyin başı istemek.İstersek ve azmedersek başaramamak gibi bir durum söz konusu olamaz

desperado596 ve Setenay bunu beğendi.
  15. sistem

sistem Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sağlık sektörü
    Yer:
    Ankara
    Tatlandırıcılarında kilo aldırdığına dair bir yazı okumuştum.Sanırım Prof.Dr. Osman Müftüoğlu'nundu arıyorum bulunca sakınca görülmez ise yayınlayacağım.

16. zallas003

zallas003 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Mehmet Öz e göre Yemekten 15-30dk önce bir avuc ceviz yada fındık yemek baskılar.

17. hakancyln

hakancyln Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar şu yulafı yerken uyguladgınız güzel bir formul varmı ( yogurlamı,sutlemi ... içine baska ne koylarak tüketiyorusnuz ) ? cewap atarsanız cok sewinirimm :)

18. Kilolu :(:(

Kilolu :(:( Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    walla benimde iştah kesmeye ihtiyacım var cardio yapıyorum haftada 4 gün ama iştahı kesmem lazım

19. agirvasita

agirvasita Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    başka şeylerle ilgilen ;)

20. danozik

danozik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    disiplinli antremanlarla ayda 10 kilo verdim. Toplamda 23 ay çalıştım ve son derece fit bir vücudum oldu.
    Tabi farklı ünyelerde nasıl etki gösterir orasını bilemem.

Sayfayı Paylaş