İştahı kesmenin püf noktaları?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve jannissary tarafından 7 Haziran 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 154 üye.
  1. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    C:\
    sigara içip ölüceğimize göbekli yaşayalım daha iyi.

desperado596, kelly1009, mercan_2591 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. ciara

ciara Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    diez gerçekten mükemmel bir fikirdi mavi tabakta yemek yemek, ben her zaman her işimde olduğu gibi yemeğide hızlıca yiyip bitirmek isterken yakalıyorum kendimi bazen unutuyorum yoğun bir tempoda olduğundan. Ancak bu mavi tabak beni slow moda sokuyor yemek yerken, çok ilginç
    bu arada yulaf ve lor peyniri en çok iştah kesen besinler ve arkadaşların yorumlarını okudukça kendimde bi gariplik olduğunu düşünmeye başladım çünkü lor peynirinide yulafıda (sütle değil suyla bile olsa) seve seve yiyorum, tadı bana çok güzel geliyor nedense

Ftr_ve_fitness, cix ve DeL PotRo bunu beğendi.
  3. kujum

kujum Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    mavi tabak olayını bende deneyeceğim,bende malesef genelde hızlı yemek yiyorum..

yulafın tadını beğenmedim,ama kendimi zorlayacağım,belki ilk başta alışmak için nesfit ile karıştırıp yerim,hiç değilse biraz tad getirir:D

cix ve DeL PotRo bunu beğendi.
  4. asliok

asliok Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Dr.Wolf, nasıl olur da protein diyeti gibi sağlıksız bir şey önerebilirsiniz size hayret ediyorum.

Normal bir insanın kilo başına 0.8 gr protein alması gerekir, diyet yaparken bu 1, 1-2 gr'a ve kas geliştirmek isteyenler 2, 2-5 gr arasında almalıdır.

Beslenmede proteinler, lipidler ve glusidler dengede olmalıdır, bunları kesmek saçma ötesi ve sağlıksızdır.

DeL PotRo bunu beğendi.
  5. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Ben D. Wolf'un yazısında protein diyetini önermek yerine, tam tersi bu diyetin sakıncalarını ve risklerini ön plana çıkardığını görüyorum.

Ve yazdığına sonuna kadar katılıyorum.
    D. Wolf'un yazısını yanlış yorumladığınızı tahmin ediyorum, bir daha okursanız hak vereceksiniz.

DeL PotRo bunu beğendi.
  6. CEMS22

CEMS22 Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İZMİR
    benim gerçekten iştahlı olduğum zamanlar hep normal üstü efor harcadığım zamanlardır.. böle durumlarda sanki yaz ortasında inanılmaz yağlı birşeyler yersinizde akşam olunca içtiğiniz su sanki yerine gitmiyordur ya içersin içersin doyamassın yada yüksek alkol alımında da olur aynı durum yaz aylarında.. aynı o şekilde ciddi kcal içeren gıdalar almadan asla doyamam yani pizza bile olsa tuzu basıp mayoneze ketçeba bulamak isterim yada cikolatalı ekmeğe bide bal dökerim falan.. bazen oluyor böle 4-5 saat yemek yemeden efor durumları.. böyle durumlarda sıkı bir cafe içerim önce sonra yıne ufak ufak efor harcamaya çalışırım mesala yere yatıp 20 şınav gibi sonrada sevmediğim ve az kcal lı bir gıda ile midemi doldurmaya çalışırım mesala bir koca tabak brokoli ama sonuç hep aynıdır ya micro dalgada içi kaşar dolu bir tost dönüyordur yada yanımdaki bozuk paralarla marketten ne kadar çikolata alabileceğimi hesaplıyorumdur.. bu durumlarda biliyorum ki yemek yemessem çok iyi bir kilo vereceğim ama yemessemde öleceğim aynı zamanda... yok böle bir istek sigara falan hak getire! ondan ben midemi sudur cafe dir maruldur havuçtur mümkün olduğunca tıkamaya çalışıp tabiri cayizse bunlardan ciddi midem bulanana kadar ondan sonra genelde tatlı olmak üzere yiyorum.. normal iştah durumlarını kapamak zaten kolay.. ama her zaman tek çağre yemek! iştah varken yememenin bedeli bir sonrakine daha çok yemek oluyor ne yazıkki yada yine yemesen bile vücudun daha çok tutuyor.. ben açken yenmesi taraftarıyım herzaman..

Ftr_ve_fitness ve DeL PotRo bunu beğendi.
  7. ugur_altunbas

ugur_altunbas Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    arkadaşım iştah kesmek istiyorsan eğer hergün sabah öğle akşam yemeklerinden 15 dk. önce bir tutam (1 corba kasıgı) kadar dereotu yemelisin.Günde 3 defa.bunun sana doygunluk hissi verdiğini göreceksin.Denemeni tavsiye ederim gerçekten oluyor.

aktassa, ozpirik, Setenay ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  8. ozleyis

ozleyis Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0
    Ama en kolayı su tüketimi bence. Su tüketimini maximum a çıkardım ve sonucu kendim deneyerek gördüm. Sizde deneyin bi belki sizdede aynı tepkiyi verebilir. Hiç acıkmıyorum desem yeri var. Tabiki vücutta çok su olduğu için şişkinlik hissi oluyor. Ve sanki Göbeğim varmış gibi duruyor. Ama ben onun su olduğunu biliyorum ve istediğim zaman çok kolay bi şekilde atabilirim o suyu.

(Akademik bilgi değildir, denedim ve böyle bi çözüm buldum kendime )

ozpirik ve DeL PotRo bunu beğendi.
  9. DeL PotRo

DeL PotRo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bütün bu yolları deneyip hala iştahımı kapatamıyorum diyenlere ilaç tavsiye edebilirim.
    İlacın adı Formula7.Doktar Ender Saraç ve Amerika Dougles Labarutuvarlarının ortak yapımı bitkisel bir ilaç.Ben çok iştahlı ve özellikle tatlı yemeyi çok seven biriydim ama bu ilacı kullandıktan sonra iştah falan kalmıyo pek.tabiki her şey ilk önce insanın beyninde bitiyo.Yemiyeceğim diyerek insan kendini motive etmeli.Unutmıyalım en güçlü silahımız beynimiz.
    İlaç tüm eczaneler de var.Fiyatı da sabit 79 TL.İçinde 60 kapsül var sabah ve akşam yemeklerinden önce kullanılıo.Almak isteyenler internetten araştırabilir tabi daha detaylı.

10. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Zamanında içine düştüğüm hatalardan ve herkezin icine dustugu sorunlardan biri iştahtır.

Ben bu sorunumu sabah saatlerinde çok yüksek miktarlarda yemek yiyerek çözdüm.

Özellikle saat 5-6 da kalkıyorum her zaman ve sıkı bir kahvaltı yapıyorum. Ama gerçekten çok sıkı bir şekilde. 700-800 kalori enerji alıyorumdur. Protein ve karbohidratı yağı dahi en fazla aldıgım öğün budur ve gunun yatmaya yakın olan saatlerine doğru enerji alımını surekli düşürerek ilerliyorum.

Bedenim öylesine besleniyorki zaten gunun diğer saatlerinde açlık falan aklınıza bile gelmiyo ve diyetiniz kesinlikle bu şekilde bozulamaz emin olun.

Sık acıkma sebebinin bir numaralı sorumlusuda kalitesiz uykudur.

Aynı zamanda yuksek konsantrasyon gerektiren işlerde açlık asla hissedilmez.

Bu sorunun bir numaralı kaynağı ise alıskanlık. Alıskanlıklar ise ancak baska alıskanlıklar kazanarak değiştirilir.

Son düzenleme: 7 Haziran 2009
    nizzmo45, kory ve DeL PotRo bunu beğendi.
  11. cusco*

cusco* Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Del Potro vücut geliştirme yapan bilinçli insanlarımız böyle gereksiz şeyler kullanmaz bilir faso fiso şeyler olduğunu...

İştah kapatmanın en iyi yolu lifli yiyeceklerdir..özellikle sabah kahvaltısında yenilen yulaf ezmesi ve yumurta ile beraber lor da yendiği zaman çok tok tutuyor..Hatta bazen o kadar tok oluyorumki öğün atlamak geliyor içimden ona rağmen yiyoruz tabiki :)

Bugrahan05, tarık_bugra, kory ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  12. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Bu problem sadece yağ yakımında sorun yaratabilir.

Onun dışında iştah kesmenin hiç bir anlamıda yok zaten.

Eğer bir kişi yedikçe yağlanmıyor ve sorun yaşamıyorsa neden iştah kesmeye çalışsınkı.

DeL PotRo bunu beğendi.
  13. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    İştah kapatınca vucut antrenman yapacak enerjiyi nerden bulucak ?
    Çok sağlıksız bir durum gibi geliyor kulağa :confused:
    Yemeden insan olur mu hiç ...
    Sağlıklı yemek, doğru zamanda, doğru ve doğal gıdalarla beslenmek şart diye düşünüyorum ben !

uzk ve DeL PotRo bunu beğendi.
  14. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Coyote bu durum yağ yakımında problem yaratabilir derken ???:confused:

DeL PotRo bunu beğendi.
  15. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Kahvaltıda yumurta yemek protein alımı açısından faydalı ayrıyetten tok tuttuğu için iştah kesici ayrıyetten düşük kalorili ve diyette bulunması gerekiyor.Amerikan sağlık örgütü 1 yumurta öneriyor.Ayrıca sabah soğuk duş metobolizma hızını arttırır.

Setenay bunu beğendi.
  16. cagrihalacoglu

cagrihalacoglu Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci, müzisyen
    Yer:
    Feneryolu
    Günlük protein ihtiyacın belli, antrenman yapıyorsan karbonhidrat ihtiyacın da belli..
    Bunlardan vazgeçemezsin ana kural bu, bunu unutmayalım öncelikle belirteyim..

Yanında mutlaka su bulundur, sakız bulundur..
    Açlık hissettikçe atarsın ağzına bir sakız, o seni belli bir süre idare eder..Ya da dikersin kafana 300 ml kadar suyu, o da öğüne kadar idare eder..

Ben gece yemek yiyen,hatta bazen uykudan bile uyanıp yemek yiyen bir insandım, bu yüzden kilo aldım..Şimdi ise mutlaka yanımda bahsettiğim gibi su ve sakız (tatlandırıcılı) bulunduruyorum başucumda, çünkü hala gecenin bir vaktinde uyanıp "yemeeeek" diye krize girdiğim oluyor..O anda hemen içiyorum suyumu, atıyorum ağzıma bir adet tatlandırıcılı sakızımı..
    Ağlayan bebeğe emzik verirsin de susar ya, aynen öyle oluyorum..:D

aktassa bunu beğendi.
  17. hekimoglu

hekimoglu Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Motivasyon.

Eğer gerçekten kilo vermek istiyorsan sana sadece motivasyon yeter. İradeni motivasyonunu üst seviyede tut.
    dumbelllls

rekliox, mercan_2591 ve Setenay bunu beğendi.
  18. jafaa

jafaa Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    benim önerim varsa evinde yemekten 15 dakka önce 3 adet hurma yemendir hurma migdeyi tok tutar ve protein deposudur bilimsel olarakta kanıtlanmıştır

19. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Hurma çok yararlı ve sağlıklı bir besindir.
    Ancak protein deposu değildir.

Hurmanın besin değerleri bellidir.
    100 gram kuru hurmada ortalama 2 gram protein varken, yaş hurmada bu değer 3 gram civarındadır.

O nedenle hurmayı protein kaynağı olarak değerlendiremeyiz.
    Yanlış yönlendirmeyelim.

http://www.besinler.net/nutrdetails.aspx?NDB_Num=50463

uzk, memol, kory ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  20. jafaa

jafaa Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    dogrudur banada diyetisyenim demişti hurma protein deposu iştah kesici anlatmişti amerikada bilim adamları araştırmış bunları sölüyordu doktordur bilir diye fazla irdelemedim

Sayfayı Paylaş