İşi ciddiye almanın vakti geldi.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Bockel tarafından 23 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Bockel

Bockel Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle merhaba forumu 2 aydır üye olmadan takip ediyorum ve flexor hocanın evde çalışma programını uyguluyorum. Yazın 92 kiloydum ve boyum 1.74 idi. Şimdi boy 1.79 kilo 77 oldu. Evde sırt,göğüs çalışamıyorum çünkü imkanım yok. Artık iyice ciddiye aldım bu işi ve amacım fit bir vücuda sahip olmak. (Six pack,adonis kası,abartısız ama hoş görünen kollar gibi).

Ben çok sabırlı ve azimli bir insanım ve bu kilolardan kurtulduysam bunuda başarabileceğimi düşünüyorum.

Programım:
    Pazartesi:Ön kol.(Göğüs eklemek istiyorum)
    Salı:Omuz-Arka kol
    Çarşamba:Off(aslında bacak çalışıcam ama boy uzamasını engelleyip engellemediği hakkında bir bilgim yok bu yüzden korkudan çalışamıyorum.)
    Perşembe:Kol-(Göğüs eklemek istiyorum)
    Cuma:Omuz-Arka kol.
    Cumartesi-Pazar:Şınav falan çekiyorum set halinde 4x12.

Canım sıkıldıkça dışarı çıkar koşu yaparım,yürüyüş yaparım. Her gün zaman buldukça karın çalışıyorum abs six pack programı var. Level 3 deyim. Dört tane çıktı fakat göğüs çalışamayıp sarkık durduğu için diğer ikisi gözükmüyor ve kötü duruyor.
    Ve biraz basen var adonis çok hafif var. Kalçalarım vücuduma göre büyük duruyor.

Henüz bir beslenme programım yok. Bununla ilgili sizden tavsiye bekliyorum.

Bir de internetten sipariş veremem sadece herhangi bi eczaneye gidip işimi görebilcek protein tozu almak istiyorum bununla ilgilide sizden tavsiye bekliyorum.

Artık bu içi ciddiye alma vakti geldi. Güzel bir vücuda kavuşmak istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Ben konuyu sürekli takip edicem ve gerekli uyarılar olsun tavsiyeler olsun hepsini göz önünde bulundurcam gerekirse fotoğraflarımıda buraya koyabilirim. İyi forumlar

2. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Sadece kol ölçüsü kazanmayı istemek doğru değil. 'Sadece kolum büyüsün.' mantığıyla hareket etmek hem kol gelişimine hem de istediğin vücudu yapmana yardımcı olamaz. Tüm vücudunu dengeli şekilde çalışmalısın.

Programına bakıldığında omuz ve koldan başka bir bölge çalışması görünmüyor gibi. Bu yanlış. Evde de olsan her bölgeyi çalışabileceğin egzersizler var.

Hem antrenman hem beslenme için forumu araştırabilirsin. Senin ihtiyacın olan konular forumda mevcut. Biraz gayret istiyor ama...

3. Bockel

Bockel Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Yok hayır amacım sadece kol değil sanırım yanlış belirttim. Göğüs çalışmak istiyorum ama boy uzamasını engelliyormuş mesela bench press. Bu yüzden hani endişemden ötürü çalışamıyorum yoksa bende isterim sarkık göğüslerden kurtulmak.

4. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Bench press niye boy uzamasını engellesin ki squat desen anlayacağım ama?

5. KingTyson

KingTyson Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Bak arkadaşım boy mevzunu sana özet geçeyim yanlış anlamışsın :) Boy uzamasını engelleyen hareketlerin yaptığı temel etki seni uzatan yerlerini yani eklemlerindeki dokuları kemikleştirmektir. Önceki arkadaşın da dediği gibi squat örnek gösterilebilir ama bench pressle uzaktan yakından alakas yoktur. Squat ayakta yapılır bu sebeble baştan aşağı bütün vücudun etkilenir bu işten. ama bench pressde böyle bir durum yok :) eklemlerini zorlamaz bench press.

Bockel ve ekin34 bunu beğendi.
  6. Bockel

Bockel Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Ee çok iyi o zaman bench press yaparım ki ben. Bir sehpa alsam rahat bir şekilde çalışabilirim evde. O zaman pazartesi,perşembe günlerine forumdaki evde göğüs çalışabilceğim hareketleri yapmaya başlıyorum. Gerçekten teşekkürler :)

Sayfayı Paylaş