İşi bilene sormak lazım.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Brozer tarafından 19 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Brozer

Brozer Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Herkese merhabalar;

Tanışma bölümünü bulamadım kusura bakmayın buraya giriş yaptım direk.
    Adım Alper,Ankara'da yaşıyorum.24 yaşındayım ve sigorta danışmanlığı yapmaktayım.

Geçen hafta bi salona yazılarak aranıza yeni katılmış bulunuyorum.Amacım düzgün bir vücutla beraber daha bilinçli ve daha sağlıklı bi yaşam sürdürmek.Salonun diyetisyenine gittiğimde kas-yağ oranı hesaplamak için bi alete çıktım ve sonuçlar açıkcası üzdü.Onun dediklerinin yanında size danışmak istedim.Nedeni ise buradaki paylaşımın ciddi ve doğru olması fazla ilgimi çekti.Bana da yardımcı olursunuz fikirlerinizi paylaşırsınız diye düşündüm.

Boyum 1.75m ve 71 kg ağırlığındayım. Çıkan sonuçlara göre 2.5 kg kas kaybım var ve 5.5 kg yağ fazlalığım var.
    Bunun için bana normal besine fazla kısıtlama yapmadan devam etmeli ama etsel proteine ağırlık vermemi söyledi.yani antreman günleri (haftada 3 gün) günlük 200 gram et yememi. diğer günler bunu 100 grama düşürmemi söyledi. Çalıştığım için akşam 8de evde oluyorum ve 9a doğru antremana gidiyorum.

Şimdi diyetisyenin kabaca söylediklerini unutursak sizden ricam bu değerlere göre nasıl beslenmem gerek ? Hangi öğün neyi ne kadar yemeliyim sonrasında neler yapmalıyım.Antreman öncesi hangi süre içinde ne tüketip,antreman sonrası neler yapmalıyım gibi.. Yani nasıl en kısa sürede kas kaybını sıfırlayıp artıya geçebilirim ve yağ fazlalığını en aza indirebilirim. Belki yazdıkça yazıyorum ama gerçekten fazla istekliyim ve bilgim yok denecek kadar az. O yüzden benden daha iyi bilen sizlere danışmak istedim.

Samimiyetinize ve paylaşımcılığınıza güveniyorum.Hepinize şimdiden teşekkür ederim.

İyi sporlar.

2. sthammer

sthammer Guest

Beslenme bölümündeki sabit başlıkları da incelemen yararına olur.. Bu başlıklardan birindeki şablon;

Yeni başladığından ilk 3 ay takviyeye gerek yok whey gibi, hatta günlük protein ihtiyacını karşılıyorsan hiç gerek yok.. Diyetisyene katılmadığım nokta off günler.. bos gunlerde de protein alimi yuksek olmali.. herhalde gunluk ihtiyacin olan kalori miktarina gore bir liste verilmistir, protein alımın kilo x 1,5-2 gram aralığında olmalı yani kilona göre 107-142 gram aralığında olmalı.. Proteinlerin kalitesi de onemli, hayvansal proteinler daha kalitelidir, yumurta, kirmizi et, tavuk göğsü, balik ve sut ürünleri kaliteli protein kaynakları.. bitkisel proteinler daha düşük kalitede olsa da bu kaliteli proteinlerle birlikte tuketildiklerinde biyolojik degeri tavan yaparlar.. diyeti yaparken etin yaninda mutlaka yesil yaprakli sebzeler olmali ki et daha iyi sindirilsin, ayrica vucutta yuksek protein alimina bagli asit birikeceginden alkali besinler ile de denge saglanmali..
    Yavas sindirilen kompleks karbonhidrat kaynaklari ise; bulgur, yulaf ezmesi, nohut vb. bugday baklagiller..

Bu mesele çok uzun aslında, biraz fikir sahibi olmussundur, burda guzel bir teknik var takviyesiz Yeni başlayanlar için beslenme tekniği | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

Son düzenleyen: Moderatör: 20 Şubat 2014
    rapperuzi ve Brozer bunu beğendi.
  3. Brozer

Brozer Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Dr.Steelhammer dikkate alıp yazdığınız için ilginize çok teşekkür ederim.
    kafama takılan bir kaç soru var.amatörce sorular olabilir şimdiden kusura bakmayın ama bilgim olmamasından.şuan bi araştırma içerisindeyim.doğruyu yapmak istiyorum sadece.

Sorularım şunlar. yukarıda belirttiğim gibi normal vücut ölçülerine göre 5 kg fazla yağım var ve bununla beraber 2 kg kas eksikliğim var.bu yazınızda paylaştığınız SCHWARZXXL nickli arkadaşımızın beslenme programını uygulamam doğru mudur ? salonda yeni başladığım için ilk 6-7 haftalık standart giriş programı verdiler gerekirse onuda paylaşabilirim.doğrusuna yanlışına bakmak isterseniz.ama sizinde diğer yazılarınızda dediğiniz gibi bu işin % 70 beslenme.o yüzden beslenmeye çok dikkat etmek istiyorum.şuan yeni olduğumda bilgisizde olsam kullandığınız terimlerden anlamasam da.doğruyu yapıp sonrasında keşke demek istemiyorum.acelem yok 2 ayda böyle olcam şöyle olcam diyecek değilim.hassas olduğum nokta sizin gibi bu işi bilinçli şekilde yapanların tavsiyelerini tecrübelerini öğrenerek bende kendimi geliştirmek istemem.
    Az çok derdimi anlatabilmişimdir umarım.Sizden ricam bana bu çıkan oranlarıma uygun sağlıklı ve bilinli nasıl beslenebilirim.Bu konuda zahmet olmazsa şu öğünde şunları şunları şu oranda ye şunu yap bunu yap demenizi istememdir.

Teşekkürler.iyi günler.

sthammer bunu beğendi.
  4. sthammer

sthammer Guest

Bu diyetisyendeki rakamlara çok takılmana gerek yok birkaç ay istikrarlı beslenme ve antrenman ile o istatistikleri değiştirmek kolay, SCHWARZXXL in yazdigi beslenme programı çok faydalı bir iskelet.. buna bakıp kendi programınızı şekillendirebilirsiniz.. Ben p.m den kendi beslenme programımı da göndereceğim, ona göre bir değerlendirme yaparız..

Brozer bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş