İşe yarayan diyet programım

Konusu 'Beslenme Günlüğü' forumundadır ve dıkat tarafından 10 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. dıkat

dıkat Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Yaşım 16 boyum 171 kilom 72 ydi şuan 58 2 aydan beri bu diyetle gidiyorum bi sıkıntı yok hala devam ediyorum.

Sabah uyandığım da ; 1 Litre Su

Kahvaltı da : Lor peyniri, 4 ufak dilim sosis , süt salatalık domates

Kahvaltıdan sonra ki ara öğün ;

2 Paket Mısır ve prinç çıtırı (mavi yeşil )

Öğlen yemeği ; hindi göğüsü veya tavuk göğüsü veya 40 50 gramlık kuzu eti yağsız değişiyor yanında ayran ve domates sos

Ara öğünde geçen sürede evde ısınma veya açma hareketleri salona gitmiyorsam ama. Salona gidiyorsam 20 Dk cardio ısınma hareketleri ve çalışma programını uygularım yaklaşık 2 3 litre su tüketirim .

Öğlen yemeğinden sonra ki ara öğün:1 Adet yeşil elma veya 1 adet muz + 1 litre su

Akşam yemeği: evde ne pişmişse yerim ev düzenini bozmamak için seçicilik yapmam, Ama patates kızartması hariç + ketçap ve mayonez asla kullanmam yemeğin yanında kefir veya ayran içerim.

Akşam yemeğinden sonra ki ara öğün: 1 adet muz veya 1 adet elma yerim 1 litre su içerim ve yatarım.

Diyetim bu şekildedir yanıma 2.5 Litrelik suyu alır bardağa doldurur doldurur içerim şuan da öyle yanımda kocaman bir su sürahisi var su içmeyi tavsiye ediyorum çok hızlı sindirim ve yağ yakımı yapıyor Yaklaşık 10 litre su tüketmeye calısıyorum

NOT:pazar günleri tatil günüm evde ne pişerse yerim seçilik yapmam ama aburcubur cola mayonez ws şeylerden uzak dururum .

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 05:08 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 05:06 ----------

+ olarak günde 3 defa havuza giriyorum 2 3 saat 5 dk dinlerek 20 defa gidip geliyorum uzunlamasına yaptığım yanlış varsa düzeltirseniz seviniirm

2. ByVendetta

ByVendetta Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    Antalya
    Gayet iyi bir diyet ben de buna benzer bir diyet uyguluyorum ama haşlanmış sebze ve kompleks karbonhidratları daha fazla tüketiyorum enerji alımı için su konusuna gelince ben de çok su içiyorum günlük 8-9 litre hatta büyük ihtimal daha fazla neden bilmiyorum ama sürekli bir su ihtiyacım doğuyo ve tabiki tuvaleti de çok kullanmak zorunda kalıyorum :)

dıkat bunu beğendi.
  3. pijamap

pijamap Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    istanbul
    Sosis yerine yumurta, mavi-yeşil mısır pirinç patlağı yerine yulaf ezmesi ve süt, akşam yemeğinden sonra ise hiçbir şey yememeni, belki yoğurt yemeni tavsiye ederim.

Azi ve dıkat bunu beğendi.
  4. cems150

cems150 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    9 10 lt su çok değil mi ? yani ağır spor yapanlara bile fazla bence ve okuduğum kadarı ile 8 lt den sonra zehirlenme yapıyor, bencede arkadaşın dediği gibi sosis falan yememen daha doğru olur.

dıkat bunu beğendi.
  5. dıkat

dıkat Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    ByVendetta yorumun için teşekkürler evet su çok iyi bir yağ yakıcı ama çokta tuvalete gitmek gerkiyor yorumun için saol.

pijamap akşam yemeğinden sonra ufak 1 adet meyve yiyorum buda akşam yatarken aç olmamak için yulaf alırsam mavi yeşil ile değiştircem yorum için sağol

cems150 9 10 litre su zararlı değil bence su neden zehirleme yapsın ki 3 aydan beri içiyorum pek bi sorun görmedim zaten aldığın gibi de dışarı atıyorsun metobolizmayı hızlandırıyor
    + ağır spor yapanlar kasların arasında ki su yu azaltıp kendi vucutlarını kurutmak için su içmiyor son 1 hafta su diyeti yapan bile var bu da kaslı görünmek ve vucudu kurutmak ıcın
    sosisi fazla tuketmıyorum ama iyi protein kaynağı motobolizmam hızlı olduğu için yiyorum ve zaten zayıf kiloyum boyuma göre

yorumlarınız için teşekkürler

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 09:44 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 09:40 ----------

bu arada zenginmisin suplement alsana paran varsa her öğün et
    ye diye mesajlar geliyor
    zengin değiliz gittim salonda yüzme havuzu hamam sauna fitness speeding
    bölümleri var yıllık kayıt yaptırılıyor 1 yıllı 900 tl haftada istediğim gün giriyorum o şekilde bu imkanlardan faydalanıyorum

Sayfayı Paylaş