İşe başladım.Nasıl spor yapabilirim ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve fatiko15 tarafından 15 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar bugün işe başladım.Akşam 8 de evde oluyorum.Bitek cumartesi salona gidebileceğim.Ne yapmalıyım ? Hergün düzenli olarak şınav mı yapsam ?

Benimle aynı durumda olan var mı ?

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Var. 7de çıkıyorum işten, eve gitmeden önce spor salonuna gidiyorum, haftada 3 gün. 8de evde olmaktansa 9-9.30 da oluyorum.

3. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Peki beslenme ? Saat 9 dan sonra yemek yemek kötü olmaz mı ?

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Günlük alınan kalori miktarı aynı olunca saat kaçta alındığının önemli olduğunu düşünmüyorum. Tam da kıymalı yumurtaya dalacaktım :)

5. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Önemlidir bende ssat 7 den sonra yemegi kesenleri biliyorum.Yatıcaksın sonucta 2 saat sonra.İş yerinde nasıl besleniyorsun ?

6. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Önemli değil. Sanırım bunu dedikten sonra kaynak belirtmem gerekecek. Ne yazık ki türkçe kaynaklarda fazla bilgi bulamıyorum ama ingilizcen varsa şuralara bir göz atabilirsin veya google translate kullanabilirsin:

Time to Debunk Bodybuilding Nutrition Myths - Bodybuilding.com Forums
    Scientists Dispel Late-Night Eating/Weight Gain Myth
    Busting 10 Diet Myths | RealSimple.com
    Diet Myths, Facts and Tips
    Diet Truth or Myth: Eating at Night Causes Weight Gain
    Myth Debunked: Late-Night Eating Does Not Cause Weight Gain / Fitness

Martin Berkman kardeşimiz şu makalesinde diyet mitlerini sıralamış. Gece yemenin yağlanmaya sebep olduğu miti madde 10'da. Martin'in fiziğe de dikiz:

Top Ten Fasting Myths Debunked (Major Update Nov 4th) | Intermittent fasting diet for fat loss, muscle gain and health

Türkçe şunlar var:
    Gece Geç Saatte Yemek
    Geç yemek yemek şişmanlatır mı? - Diyet-Fitness- ntvmsnbc.com

Mehmet Öz'e de kulak verelim:

Dr Öz Show - Geç Saatte Yenen Yemek Kilo Aldırır Mı | Vidivodo.com

İş yerinde sadece öğlen yemeği yiyorum, bo protein, yüksek kalori, 1000 civarı. Antrenmandan önce genelde bir şey yemiyorum. Dikkat ettiğim şey gün boyunca toplam kaç kalori aldığım. Aç karnına güçsüz düştüğümü hiç hissetmedim şu ana kadar. Tabi böyle bir sorun hissedenler antrenmandan önce enerji verici bir şeyler yiyebilir. Akşam 7 veya 8den sonra yemek yemeyen çok insan var. Öyle alıştılarsa sorun yok tabi. Ama bizim gibi geç saate kalanlar da geç yemenin sorun olmayacağını bilmeli. Vücut kompozisyonunu giren kalori-çıkan kalori ilişkisi belirliyor.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:29 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:26 ----------

Tabi evden çıkmadan kahvaltıyı sağlam yapıyorum.

7. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Allah allah biz yanlış öğrendik ozaman.Kime sorsan aksam 8 den sonra filan yemeyi kes der normalde.Hatta diyetlerde 6-7 den snra karbo yok derler.

Sayfayı Paylaş