İçinden Çıkamadığım Omuz-Kol-Kürek Kemiği Sorunsalı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve WhoSGoingTOSaveWORLD tarafından 27 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. WhoSGoingTOSaveWORLD

WhoSGoingTOSaveWORLD Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Öncelikle selamlar herkese.Forumu uzun süredir takip ediyorum yaklaşık 2 aydır da spora devam ediyorum fakat bahsedeceğim sıkıntı yüzünden 1 aydır hiç doğru dürüst antrenman yapamadım.Spora başladığımdan beri benim sol omuzum öne doğru bakar oldu sol kürek kemiğim ve trapez kaslarım öne doğru omuzumla beraber çöktü bu işin estetik tarafı sporumu engelleyen tarafı ise sol kolumun momentumu çok değişti doktorlara da tarif edemiyorum bunu kolu tutmasam omuzumla beraber göğsüme doğru düşüyor kürek kemiğimin olduğu bölgede bir gerilim hissediyorum.Mesela bench pressde sol kol doğru durmadığından yük kemiklere biniyor.Triceps push down yaparkenaşağı doğru basarsınız ya sol omuz öne doğru dönüyor kürek kemiğinde hareketlenme hissediyorum kemiklerim ve omuzum ağrıyor antrenmanlarımdan verim alamıyorum kaç tane doktora gittim kortizon iğnesi falan yazdılar spora ara ver vs. dediler bi gelişim olmadı.Ne yapacağımı bilmiyorum oturduğum yerde rahatsız edici bi ağrım yok ama verimli antrenman çıkaramıyorum rowing tarzı herketlerde sol sırt kaslarımı çalışmasını hissetmiyorum az çok anlatmaya çalıştım son çarem bu foruma yazmak oldu bu sıkıntının sebebi ne olabilir yardımcı olursanız çok minnettar kalıcam teşekkürler

iyidir senden bunu beğendi.
  2. WhoSGoingTOSaveWORLD

WhoSGoingTOSaveWORLD Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Güncel Arkadaşlar Sıkıntım gerçekten büyük... bugün gene antrenmanı yarıda bırakıp isyan ede ede eve döndüm yardımcı olacak bir doktor, yetkili kimse yok mu :(

3. WhoSGoingTOSaveWORLD

WhoSGoingTOSaveWORLD Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Tekrardan merhaba arkadaşlar ilgilenecek kimse yok mu fizik tedaviye gittim bazı egzersizler verdi daha başlamadım ilgilenecek kimse varsa fotoğraf ekleyebilirim

4. iyidir senden

iyidir senden Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    selamun aleyküm. arkadaşım senin anlattığına benzer bir durum benim sırtımın sağ tarafında kürek kemiğimi örten kaslarda var son 2 yıldır baya bi uğraştım gitmediğim ortopedisyen kalmadı ama hiç biri herhangi bir tedavi uygulamadı. çok kafama takılıyo bunun yüzünden fitness yapamıyorum şınav çekemiyorum düzenli yüzmeye başlıyıcaktım. ona da başlayamıyıcam. senin son durum nedir anlatırmısın. bide rica etsem bendeki bozuklukla aynı mı değil mi onu anlamak için fotoğraf atar mısın?

5. WhoSGoingTOSaveWORLD

WhoSGoingTOSaveWORLD Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Merhabalar hala bu sorunun peşindeyim 8 ay oldu sorunun sadece omuzla değil bütün vücut postürüyle alakalı bir durum olduğunu farkettim.Söylediğiniz gibi ne şınav çekersiniz ne barfiks hiç bir hareketi dengeli yapamazsınız doktorlar kas gevşetici yazar yollar.Kafayı yeme noktasına geldim.Skolyoz teşhisi koydular mı size ? Durumun aynı olup olmadığını anlamak için soruyorum.

6. iyidir senden

iyidir senden Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkürler. skolyoz teşhisi konmadı. bende ilk skolyozdan şüphelenmiştim ama skolyoz yokmuş. sadece doktorların biri kafif bi kamburluğun var dedi ama pek önemsenmeyecek derede olduğunu söyledi.

7. WhoSGoingTOSaveWORLD

WhoSGoingTOSaveWORLD Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Senin sorunun sadece kürek kemiği stabilizatör kaslarda olabilir buna yönelik egzersizler var bir fotoğraf atarsan yardımcı olabilirim.

8. iyidir senden

iyidir senden Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    bence de sorun kasların gelişimiyle alakalı doğuştan felan olduğunu da düşünmüyorum. fotoğrafları yarın atsam olur mu çünkü şuan fotoğraf çekmek için pek müsait değilim?

9. WhoSGoingTOSaveWORLD

WhoSGoingTOSaveWORLD Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Olur tabiki foruma uğradığımda ilgilenirim fotoğrafı tüm sırt görünecek şekilde atarsan daha iyi olur

Sayfayı Paylaş