İçime öküz oturdu

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve BURAGBA tarafından 27 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. BURAGBA

BURAGBA Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar uzun süredir baş dönmem var 2 ay felan olmuştu her türlü yolu denedim baş dönmesinin nedenini bulmak için yumurta yemeyi felan bıraktım 1 hafta kan tahlili bile yaptırdım vitamin felan mı eksik diye neyse hiç biri işe yaramadı tek denemediğim şey tavuk yemeyi bırakmaktı onuda dün ara vermeye karar verdim bakım 3-4 gün yemiyince düzelcek mi daha 2.günden baya bir azaldı gibi dönmeler tavuktaki proteine alternatif olarak tavuk yemiceğim günlerde protein ihtiyacımı ton balığından almak istiyorum hem omega 3 felan var hem bol protein dün 2 konserve yedim tek seferde aparatif gibi resmen bir türlü doymadım 1 saat sonra tekrar içim kazınmaya başladı ardından bugün 3 konserve yedim birini öğlen 1-2 gibi diğer 2 konserveyi de yarım saat önce yedim ama bu sefer lavaşla yedim 2 sini 2 yarım lavaşa sardım yedikten sonra içime bir öküz oturdu bir pişmanlık başladı aklıma yağ - karbonhidrat mevzusu geldi aynı anda yiyince yağlanma yapıyor felan ya hani ton balığındaki yağlar (ne kadar sağlıklı yağda olsa yağ sonuçta) + lavaştaki o karbonhidrat sanırım yaklaşık 70-80 gr karb var yediğime çok pis pişman oldum ya tek yiyince de doyulmuyor insanı konserve yanına yiyecek birşey de bulamıyorum ki barbunya var nohut var onlarda da karb var gene karb-yağ olayı olucak proteinimi karşılamak için ne yiceğimi şaşırdım resmen bunalıma giricem yakında (lor peyniri geceleri yatmadan 200 gr civarı tüketiyorum realde katılıyor 2.5 tl ye kaanlar her hafta alıyom 3-4 paket)

2. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Bas dönmesiyle yediklerin arasinda nasil bir baglanti kurdunda yeme stilini degistirme geregi duydun anlamadim??
    okuduktan sonra acaba icine oturan öküzmü bas dönmesine sebep diye düsünmedim degil hani:):)

3. alvel

alvel Üye

Beğenileri:
    207
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    ton balığı belli bi miktardan sonra barındırdığı cıva yüzünden sorun yaratıyor denmişti hatırladığım kadarıyla bi araştırın derim

4. burak717

burak717 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Aynen öyle o yüzden cok fazla her gün her gün 2 konserve yememek lazım alternatif olarak uskumru ve somonu öneririm. Uskumrunun konservesıde ayrıca mevcut

5. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Ton baligi konservesinden uzak dur derim,dip baligi sonucta pisligin icinde yetisiyor.uskumru falan guzel cıva vb.pek olmaz.ben uskumru konservesi yiyorum haftada 2-3 kez.tavuk aylardir yemedim zaten.uskumruyu bence dene tat olarak ton baligina bin basar.icerik olarakta iyi

6. ElDuderino

ElDuderino Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    solgar vm-2000'i bi doktora sor araştır derim bro!

Sayfayı Paylaş