üst vücut çalışarak bacaklarımdaki yükü azaltabilir miyim?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve zlatan57 tarafından 10 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. zlatan57

zlatan57 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    sakatlıgımın geçmesi için bacaklarımı güçlendirmem ve dize binen yükü azaltmam lazım , bunun için dizlerime yük bindirmeden çalışıyorum.

üst vücudu güçlendirdiğim takdirde bacağıma binen yükü azaltabilecek kaslar var mı?

olma ihtimali düşük , belki vardır diye soruyorum.

bunu konu dışınamı açmam gerek gerekiyordu ? yanlş yaptıysam çok özür dilerim.

Son düzenleme: 10 Ekim 2013
  2. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Belki karın ve kalça kasları ama çok zor bir ihtimal

zlatan57 bunu beğendi.
  3. NdmSrdr

NdmSrdr Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ayakkabı
    Yer:
    İstanbul
    Sakatlığın ne ve tam olarak nerde..?

4. _Ersin_

_Ersin_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Çok düşük ağırlıklarla bacak çalışabiliyorsan o şekil yapabilirsin. Bir nebze sıkılaştırırsın bacakları. Üst çalışıp alt güçlendirmek çok zor çünkü.

zlatan57 bunu beğendi.
  5. zlatan57

zlatan57 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul

sol dizimde ödem vardı ilk başta. 2.5 ay sonra tekrar mr çektirdim. sivovial effüzyon vardı . sıvı artışı var yani iltahap gibi birşey. sağ dizimde de menisküs dejenerasyonu vardı 2 ay önce şuan durumu ne bilmiorum.

ama yanma sızlama gibi şeyler hissediyorum dizimde , özellikle otobüste ayakta çakılı bekledikten sonra oluyor hep.

6. NdmSrdr

NdmSrdr Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ayakkabı
    Yer:
    İstanbul
    Menisküs bildiğim kadarıyla ameliyatsız düzelmeyen bir durum. Eğer ameliyatsız düzelemeyecek bir durum varsa hiç üzerine gitmemelisin. Eğer yoksa uygun şekilde rahatsızlık ve ağrı hissedene kadar zorlamalısın. Ağrı hissettikten sonra çalışmayı bırakıp kaç gün sürerse sürsün ağrı tamamen geçene kadar o bölgeyi dinlendirmelisin. Bu dinlendirme sürecinde mutlaka çeşitli kaynaklardan bol bol protein tüketmelisin.

7. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Babam sporculuk döneminde dizinden büyük bir sakatlık geçirmiş. Aradan 30 yıl geçmesine rağmen dizinden hala sorun yaşıyor. MR sonuçlarına (menüsküs, çapraz bağlarda deformasyon vs vs)göre doktorlar babamın yaptığı aktivitelere bakarak hayretle yürümesinin bile çok zor olduğunu belirtiyorlar, bunları nasıl yapabildiğini soruyorlar. Babam bunu yüzlerce tekrar boş squat, acı içerisinde 5 kg la başlayıp 80 kg a kadar çıkarttığı leg extensiyon çalışmalarıyla yaptı.

Ben de sana böyle yap demiyorum. Sadece bilmeni istedim.

zlatan57 ve NdmSrdr bunu beğendi.
  8. zlatan57

zlatan57 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul

menisküs eğer yırtılmışsa ve yırtığın derecesi yüksek ise ameliyat ediliyor , menisküs yırtığı ciddi bir sakatlık.

menisküsün bir salam dilimin olduğunu düşünelim. benim ki incelmiş ya da kenarından kesilmiş

dejenerasyon var yıpramış yani. yenilenmesi gerek.

menisküsün en basit sakatlığı var bende. zamanla kolayca geçmesi lazım ama geçmediği her gün daha kötü oluyor.

doktorun verdiği egzersiz hareketlerini yapıyorum. bunları yaparkende zorlanmıyorum.

doktor squat yapabilirsin dedi. flexorun verdiği hareketleri dumbelsiz yaptım sağ dizim ağrıdı. daha sonra yapmadım.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:25 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:22 ----------

ne demek istedigini anladım teşekkürler.

leg extensiyonu ben acısız şekilde yapıyorum şuan. ağırlıgı yavasca arttırarak gidersem acı hissetmem sanırım.

9. NdmSrdr

NdmSrdr Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ayakkabı
    Yer:
    İstanbul
    Sonuç olarak ağrı hissedene kadar üzerine git sonra ağrı tamamen geçene kadar hiç bir şey yapma. Vücudun orayı onarmasına ve kuvvetlendirmesine izin ver.
    Babasını örnek veren arkadaşın babasının yaptığı şeyi tavsiye ediyorum ben de

Sayfayı Paylaş