üst üste hangi bölgeler çalışılmaz ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve halterman tarafından 7 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. halterman

halterman Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    body
    selamlar benım sorum mesela gögüs calıstık ertesi günü hangi bölgeler calısılmaz benım programım biceps pazartesi gögüste salı seklinde ertesi günü gögüs calısmanın bir sakıncası varmıdır arastırdım forumda bu konu hakkında tam detaylı bilgi bulamadım

2. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Benim açtığım konuya yazılmıştı,aynen paylaşıyorum.

leecH ve halterman bunu beğendi.
  3. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Örneği çok güzel verilmiş zaten. Bir gün itiş bir gün çekiş şeklinde çalışırsın, arayada bir off birde bacak koyarsan dört dörtlük olur. Ama ben kola ekstra bir gün ayırmayı mantıklı bulmuyorum, zaten ufacık bir kas grubu, sıkıştır bir yere gitsin :)

halterman bunu beğendi.
  4. halterman

halterman Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    body
    bu yazıya göre o zaman biceps gününden sonra gögüs calışmanın bir sakıncası yok öyle görünüyor teşekkürler ilgin için

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 10:58 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 10:55 ----------

öyle ama mesela gögüsten sonra kol calısmak beni zorluyor acıkcası sadece ayrı bir günü kol ayırmak istiyorum yani nizami yapmak acısından gögüsten sonra kol girdigim zaman setler bitsin diye dua ediyorum kendi kendime :))

5. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Göğüsten sonra bicepsler ısınmış olur ama yorgun olmaz, seninkinin psikolojik bir durum olduğunu düşünüyorum. Yani vücutta yorgunluk olabileceği doğru ama kasın yorulması gibi bir durum olmaz, idmandan önce karbonhidrat yüklemesini iyi yaparsan çıkartırsın :) Triceps zaten göğüsün arkasından deneme bile :)

rockybalboa7 ve halterman bunu beğendi.
  6. Serratus

Serratus Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Aydın
    Göğüs - triceps - ön omuz

Sırt - biceps - arka omuz

olmaz diye bir şey yok. Göğüsten sonra 3'er set, 2 hareketle iyice ısınmış triceps çok güzel çalışılıp halledilebilir. Tabii tercih meselesi.

7. OkuyomBenYaa

OkuyomBenYaa Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    0
    Çalışılmaz diye birşey yok göğüs-triceps çalışıp gerileyen de olur, göğüs-triceps-bide üzerine omuz yapıp gelişen de olur, herkesin bünyesi ve tarzı farklıdır,ama klasik ve herkes tarafından kabul gören sistem genelde yukarda arkadaşın yazdığı gibi bir programdır

8. barbosa

barbosa Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Göğüs çalıştıktan sonra eniyi verimi alabilmek için göğüsten 72sat dinlenmesi gerekiyor.Yani göğüsle beraber arka ön kol farketmez zor geliyorsa bacak çalışırsın göğüs çalıştığın gün böylelikle daha iyi bi antreman çıkartmış olursun bence.

halterman bunu beğendi.
  9. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Benim verdiğim örnek o başlıktaki bir arkadaşın özel sorusu içindi.

O yazdığım elbette kanun değil. Kim idmanda kendini nasıl güçlü hissediyorsa öyle çalışır.

Ama mantıklı düşünüldüğünde göğüsten sonra triceps girilirse; ağır çalışılan göğüs idmanında tricepsler çok yorulur. Hatta çoğu zaman bench press in son tekrarını göğüs yorulduğu için değil, triceps yorulduğu için çıkaramamışsınızdır. Bir de bunun arkasından triceps girerseniz, dinlenik haldeki triceps idmanına göre daha hafif kilolarla çalışmak zorunda kalırsınız. Daha hafif kilo da çoğu zaman daha az hacim demektir.

Mesela hemen yukarıdaki ileti için bir şey yazmak istiyorum. Göğüsten sonra bacak çalışmak... Çalışılır. Ama okuyunca benim aklıma şu geldi; göğüs çalışırken kanı üst vücudun en üstüne pompalıyoruz. Ardından bacak çalışıyoruz. Bu sefer yukarıya pompalanmış kanı aşağıya biriktirmeye çalışıyoruz. Bu kalbe ve dolaşım sistemine ekstra yük getirebilir bence.. Tabi ki bu yazdığımda bir kanun değil..

Serratus ve halterman bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş