üniversite sınavları ve spora ara vermek

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve serseri_50 tarafından 3 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. serseri_50

serseri_50 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    nevşehir
    selamün aleyküm öncelikle tüm arkadaşlar ramazanınız mübarek olsun söyleyeceğim konuyu aslında forumda daha önce görmüştüm ama aramada bulamadığımı belirtmeliyim

bu sene üniversite sınavlarına gircem ramazan dolayısıyla salonumda bir ay boyunca kapalı (ramazanda karın çalışmalarına ağırlık verdim) yaklaşık bir yıldır bu sporla uğraşıyorum ve fiziğimden de memnunum (daha hacim lazım gerçi...) bir yıldır doğal olarak besleniyorum yaşımdan dolayı ek gıda maddesi hiç almadım

benim sorunum bir yıl boyunca hacim kaybetmemek içim neler yapabilirim hemen belirteyim haftada bir gün spor salonuna gitmeyi ve iki bölge girmeyi düşünüyorum (maalesef salonum hafta sonları kapalı ve hafta içi 16.00-20.00 saatlerinde açık)

ayrıca ara sıra tenis de oynayacağımı belirteyim yani tamamen kitaplara gömülmek hiç spor yapmamak gibi bir beklentim falan yok

vücut tipimin mezomorf olmasından dolayı spor yapmadığımda kilo almaya ve çabuk bir biçimde hacim kaybetmeye eğilimliyim evimde 2 adet beş kiloluk(benim için hafif kilolar) dambıllarım mevcut haftada bir gün spor salonu ve evde iki dambılımla hacmimi korumaya çalışacağım bu konuda sizlerin fikirleri ne olur acaba bunlardan başka neler yapabilirim veya bu kiloların hafif olmasının dezavantajları neler olur???

şimdiden fikirlerini paylaşan tüm arkadaşlara teşekkürler thums:

2. loveofbody

loveofbody Yeni Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    ramazanda açlıktan öte psikolojik durumlarında etkisi vardır spor üzrine...elbette tam performans sergilemek zor......ramazanda iftardan 2,5-3 saat sonra çalışma yapabilirsin....

Sayfayı Paylaş