1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

öyle bir geçer zaman ki.. (bir fitness öyküsü)

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve fitnessist tarafından 29 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 40 üye.
  1. fitnessist

fitnessist Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    selamlar ağırlık sevdalıları, bir başlıkta ben açayım dedim. inişli çıkışlı fitness maceramı sizlerle paylaşacağım. umarım bir kaç kişiye ilham olur, hoşunuza gider. evet başlıyoruz;

hep sıska bir çocuk olmuşumdur :p hani lafa böyle başlarlar ya ama ben cidden sıskaydım! göğüs kafesimin ardından kalp atışlarımı gözlemleyebiliyordum.. bir gün lisede biyoloji dersinde iskelet sistemini işliyoruz,
    hoca hızını alamamış olacak ki ders esnasında beni gözüne kestirdi ve gömleğimi çıkarttırdı, bütün sınıfa benim üzerimden iskelet sistemini anlattı. "bu kürek kemiği omuza şuradan bağlanıyor, şu omurilik, bu leğen kemiği.." filan
    bildiğin konu mankeni oldum. ergenlik ve sosyal fobiyle birleştiğinde yaşadığım travmayı az çok tahmin edersiniz, okul bitene kadar makara konusu oldum :D

hep bir şeyler denemek, birşeylere başlamak istedim nereden başlayacağımı bilemedim yıl oldu 2007 yaş oldu 22 ve ben hala sıskayım. neyse bir takım arayışlara girdim ve vücut geliştirmenin en mantıklı yol olduğuna kanaat getirdim.

aylar geçtikçe çalışmalarımın meyvelerini hızla toplamaya başladım. 60 kilo ile başlayıp 5 - 6 ay gibi bir sürede 70 kiloya çıkmıştım. heh bu arada boy 190 cm tam bir fasülye sırığıydım.

biraz güçlenince özgüven de geldi tabi saçma sapan bilek güreşi filan yapmaya başladım ama unuttuğum bir şey vardı tendonlar ve kemikler malesef kas kadar kısa sürede gelişmiyorudu bir bilek güreşi esnasında hatalı tutuş ve zorlamadan ötürü
    humerus ( pazı kemiğimi ) üç yerinden parçalı kırdım..

moral motivasyonum sıfırdı. tam toparlanmaya başlamışken dibe vurmuştum.. üstelik belki artık spor da yapamayacaktım.doktorlar kırığı toparlayamayınca ameliyata alındım ve koluma platin takıldı, doktor kemiklerimin oldukça ince olduğunu ve sert sporlardan kaçınmam gerektiğini öğütledi..

iyileşme süresi boyunca binbir güçlükle yaptığım iki gram kasın eriyişini izledim, bicepsim yok olmuştu tartıya çıkmaya korkuyordum bir kaç ay sonra tartıldığımda 60 kg olduğumu gördüm kolum tam düzelmemişti tam açıp tam kapatamıyordum doktora her kontrolde kolumu ne zaman zorlayabilirim diye soruyordum, o da zorlama sağlığın daha önemli diyordu
    böyle böyle bir sene geçti.. kolumu halen tam açıp kapatamıyordum. bu arada yıl oldu 2009 ve ben 0,5 litrelik pet şişelere doldurduğum kum ile vücut geliştirmeye geri döndüm :D

spor salonunda öğrendiğim hareketleri kolum izin verdiğince yapmaya başladım bir kaç ay sonra kolumu tam açıp kapatmaya başladım iştağım ve moralim de yerine gelmişti 65 kiloydum.

spor yapmamla beraber düzelmeye başlayınca bu sefer su şişelerinden dumbbell lara terfi ettim beşer kiloluk dambıllarla evde çalışmaya başladım. dumbbell lar ile yapılabilecek tüm varyasyonları bir yıl boyunca yaptım.. ağırlıklar az gelmeye başlayınca eklenebilir dumbbell ve bar seti aldım toplamda 50 kg ağırlığım vardı.. kollarım 34 - 35 cm filan olmuştu kilom 80 e dayanmıştı

bu resimde sağ kolumu gizlemişim çünkü 2 cm daha küçüktü sola göre, bu arada yıl olmuş 2010 neyse gelişimimden memnundum ama salonu özlemiştim salona başlamadan önce hastaneye uğrayıp doktorumun onayını almak istiyordum. hastaneye gittiğimde bana sporu yasaklayan doktorumun kalp krizindne öldüğünü öğrendim en fazla 50 yaşlarında epey kilolu bir abimizdi.. çok ironik değil mi? allah mekanını cennet etsin beni sağlığıma kavuşturdu.. ve ben bir karar aldım
    lan zaten öleceksek bari savaşarak ölelim dedim ve spor salonuna kaydoldum.

ilk başlarda çalışmalarım ürkekti ama çalıştıkça iki kolum eşit hale geldi kısa sürede gözle görülür bir değişim elde etmiştim ben artık 90 kg idim kollarım 37 cm yi görmüştü.. 2011 olduk. zaman mefrumunu kaybettik..

her şey yolunda gidiyor değil mi? bir gece ansızın apandistim patladı. gece ameliyata alındım çok şükür ucuz atlatmıştım ama kana karışan iltihap sebebiyle iştah filan kalmadı bende, ne yesem çıkartıyorum hızla kilo vermeye başladım ve bir buçuk iki ay gibi bir sürede 78 kiloya düştüm

iyileşince hızla kilo almaya başladım. ama spora dönesim yoktu hayvan gibi yedim tabiri caizse bir iki ayda 10 küsur kilo aldım tamamı yağ olarak..

sonra dedim ki lan ben neleri hallettim bir göbeğe mi teslim olacağım spor salonuna ışık hızıyla geri dönüp dört ay içerisinde şu hale geldim.

şu an idmanlara tam gaz devam ediyorum. kilom 85 platin olan sağ kolum diğerine göre bir santim kalın (39 civarı geliyor )en güncel resimler de aşağıdakiler dün çekildiler..

bundan sonrasını da beraber gözlemleyeceğiz artık gelişmeleri buraya aktarırım. önemli olan başlamak veya bırakmak değil her bıraktığınızda yeniden başlamak ve bıraktığınızdaki halinizden daha iyi olmaktır. herkeze kazasız belasız sağlık dolu günler, sert idmanlar..!

Son düzenleme: 29 Mayıs 2012
    ukc395, FerhatHaydut, MyShadowKing ve diğer 48 kişi bunu beğendi.
  2. Turkhero

Turkhero Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Zorlu bir sınavdan geçmişsiniz belli..Hikayenizi çok beğendim sabrınızıda hayran kaldım doğrusu, helal olsun..Programını ve beslenmeni de paylaşırsan çok daha güzel bir başlık olucaktır.

fitnessist bunu beğendi.
  3. FatihAYYILDIZ

FatihAYYILDIZ Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Geçmiş olsun hacı abi.Valla o kolla iyi gelmişsin.Başarılarının devamını dilemekten başka diyecek bişeyim yok.

fitnessist bunu beğendi.
  4. fitnessist

fitnessist Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    @turkhero saolasın. program ve beslenmeden bahsedeceğim de hani bu dört yıllık dönemde ikisi de çok büyük değişiklik gösterdi. suplement olarak dönem dönem protein tozu kullandım ama son iki aydır kullanmıyorum kefir ve lor peynirine ağırlık verdim. 90 kg de define bir vücut istiyorum acelem yok protein tozuna ihtiyacım olduğunu sanmıyorum.

sabah aç karnına iki kaçık harmut pekmezi veya bal yedikten sonra bir kase lor peyniri yerim, yarım saat kırkbeş dakika sonra 3 - 4 tam yumurtayla zeytinyağlı veya tereyağlı omley yaparım bir dilim tam buğday ekmeğiyle yerim. ardındna bir kase fulaf ezmesi ve bir avuç ( 50 gr civarı) fıstık yerim.

öğlen iş yerinde mümkün olduğunca protienli ve kompleks karbonhidratlı bir şeyler somon balığı veya yarım kızarmış tavuk yerim bulgur pilavıyla ve salatayla

ara öğün olarak kefir ve 100 gr civarı hindi salam alıyorum genelde veya muadili şeyler

akşam geldiğimde yine protein ve kompleks karb ne olduğu mühim değil sakatat çok yerim mesela ciğer, yürek vs

gece yatmadan bir miktar lor ve kefir kombinasyonu..

beslenme rutinim bu şekilde

idman kısmına gelirsek..
    yine son bir kaç aydır fonksiyonel fitness a merak sardım boot camp ve crossfit egzersizlerini kombine edip uyguluyorum bi ara ayrıntılı anlatırım.

Turkhero bunu beğendi.
  5. as55

as55 Üye

Beğenileri:
    240
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Samsun
    öncelikle çok geçmiş olsun. kararlılığına hayran kalmamak elde değil. bu kadar büyük bir sakatlıktan sonra böylesine toparlanmak da herkesin harcı değil. gerçekten motive edici başlıklardan biri oldu benim için. umarım bir daha herhangi bir sakatlık yaşamazsın. spor hayatında başarılar.

fitnessist bunu beğendi.
  6. fzane

fzane Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    adana
    ya eksibition'da görmüş gibiyim sanki seni? :)

fitnessist bunu beğendi.
  7. fitnessist

fitnessist Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    @fzae evet kardeşim az ekmeğini yemedim oranın :D

fzane bunu beğendi.
  8. gerçekler

gerçekler Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle geçmiş olsun ve gerçekten güzel bir vücut yapmışsın.boy kaç?

fitnessist bunu beğendi.
  9. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Valla tebrikler helal olsun. Sizi görünce hırs geldi birden. Bir çok kişiye ilham kaynağı olcağınız kesin. Azminize hayran kaldım.

fitnessist bunu beğendi.
  10. fzane

fzane Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    adana
    Ekmek? Eksibition? Valla helal olsun ne diyeyim :) Bana pek bir ütopik geliyordu o anlamda. Bir rajrex falan var işte ;)

fitnessist bunu beğendi.
  11. canberkdinc

canberkdinc Yeni Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Tebrık ederım oykun benımkısıne benzıyor bende snowboard yaparken 5 m den takla atarak kolumun ustune dustum hımerus kemıgım kırılıp ust kemıge 8 cm cıktı 8 ay ıdman yapamadım halen suanda sancılarımı cekıyorum fiksatör adlı bır alet takıldı namı deger ankesörlu telefona benzıyordu yaralarım acık pansuman yapılıyordu 2 gunden bır.

Haberi okuyamadım noldu ?

fitnessist bunu beğendi.
  12. JuN1oR-BuilD3r

JuN1oR-BuilD3r Üye

Beğenileri:
    287
    Ödül Puanları:
    73
    Abi Olaya Bakarmısın yaaa ? Bende Arada bir gücümü test etmek için arkdaşlarla bilek güreşi yapıyorum Okulda kafede mafede orda burda. Bizim kide Çat diye gitmesin birden ?? Valla Korktum Şimdi Yemin ediyorum. Bu arada Helal Olsun valla abi. eğer O sakatlığı geçirmeseydin şimdi kimbilir nasıl bir vücudla karşımızdaydın ? Bu arada Boy kaç ?

fitnessist bunu beğendi.
  13. thebarley

thebarley Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    insanın aslında çok çok daha iyi vücudu olacağını bilmek ama başına gelen talihsizlikler yüzünden olamaması çok kötü değil mi? gerçekten çok iyi toparlamışsın..dahada iyi olacağın kesin..yılma tam gaz devam..

fitnessist bunu beğendi.
  14. fitnessist

fitnessist Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    @JuN1oR-BuilD3r , @thebarley öyle bir şey yok ya sanmıyorum ki kolum kırılmasaydı über bir vücudum olsun. çatım, genetiğim belli sonuçta.. her şeyde bir hayır var derler belki bunda da bir hayır vardır.

@fzane yok be olm ordan hatun filan düşmez dediğin gibi bi rajrex düşer :D

@canberkdinc sana da geçmiş olsun kardeşim. gazete küpürü tarih gözüksün dyeydi ama gözükmüyo :/

@gerçekler boy 190

fzane bunu beğendi.
  15. JuN1oR-BuilD3r

JuN1oR-BuilD3r Üye

Beğenileri:
    287
    Ödül Puanları:
    73
    "rajrex" Muhabbetini Biliyorum Ekşide ki Ekşiye bir biz yazar olamadık gitti zaten :D Neyse Abi tabiki çatın genetiğin belli ama en azından Saf Ektomorf gibi gözükmüyorsun benim gibi. Yoksa 90 Kilolara 1.5-2 yıl içinde fırlaman neredeyse İmkansız. yani Çatı matı iyimişte bahtımız iyi gitmemiş :(

fitnessist bunu beğendi.
  16. devotion

devotion Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    0
    helal olsun

hikayenizi baştan sona dikkatlice okudum

etkilenmemek mümkün değil...

her koşulda devam etmişsiniz gerçekten takdire şayan.. bu zor şartlar altında oldukça da vücudunuzu iyi yere getirmişsiniz.

tembelliğinden spor yapmayan bizlere iyi ders oldu hikayeniz.

teşekkürler paylaştığınız için

fitnessist bunu beğendi.
  17. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    Istanbul-Southampton-Moscow
    bana christian bale 'i hatırlattın :)
    bu kadar sık kilo alıp vermen cidden ilginç geldi :)
    hikayeyi çok güzel aktarmışsın ...

Azi ve fitnessist bunu beğendi.
  18. VücutcuÇocuk

VücutcuÇocuk Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Antalya
    Azmin zaferi diye bunu denir kutlarım seni.

fitnessist bunu beğendi.
  19. hüsüman!

hüsüman! Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    resimlerine bakıp geçiyordum kolunu fark etmesem belki yazını okumazdım ne yalan söyleyeyim. Gerçekten azimin öyküsü. "kolundaki platin çalışmanı zorlamıyor mu engel olmuyor mu yani?" dedim. Başarılarının devamını diliyorum.

fitnessist bunu beğendi.
  20. bdyc22

bdyc22 Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fitness Eğitmeni
    Yer:
    denizli
    azmine hayrın kaldım tebrıkler dostum