örnek antreman programı (yorumlarınız ? )

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve derbeder1 tarafından 10 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. derbeder1

derbeder1 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Benim uyguladıgım program budur. Bu program nasıl sizce ? değerli hocalarım... Ben tüm vucüdü calıstırma taraftarındayım ama bazı hareketlerde iki yer birden calısıomus. programlı daha ii olur dediler. Yorumlarınızı bekliyorum...
    Pazartesi : Göğüs-kol-trapez-bilek-karın
    Salı : Omuz - Arka kol-bilek-karın
    Çarşamba : Göğüs- kol – trapez – bilek- karın
    Perşembe : Omuz – Sırt – arka kol- bilek- karın
    Cuma : Göğüs – kol – bacak- trapez – bilek - karın
    Setler
    4*12

2. ferdityson

ferdityson Üye

Beğenileri:
    436
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Maşallah haftanın 5 günü ve bazı hareketleri haftada 3 gün giriyorsun 15 senelik profesyonel artık geleceğe yere gelmiş adeleleri yakmaya çalışıyorsun gibi :) abicim sen nekadardır bu sporla ilgileniyorsun ve kaç yaşındasın kaç kilosun

derbeder1 bunu beğendi.
  3. derbeder1

derbeder1 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    :) 1,5 senedir bu sporlar ilgileniyorum. 15 yasındayım. 56 kilo. :)

böyle programı şunun için hazırladım. ben haftanın bes günü tüm vücudu calıstırma taraftarıyım.

ama siz iyisini bilirsiniz. en verimli bir program nedir ?? 8 kg dambıll kullanıyorum. kaslarımı iyice güçlendirmek ve şişirmek istiyorum.

yardımcı olursanız sevinirim...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:35 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:33 ----------

:) 1,5 senedir bu sporlar ilgileniyorum. 15 yasındayım. 56 kilo. :)

böyle programı şunun için hazırladım. ben haftanın bes günü tüm vücudu calıstırma taraftarıyım.

ama siz iyisini bilirsiniz. en verimli bir program nedir ?? 8 kg dambıll kullanıyorum. kaslarımı iyice güçlendirmek ve şişirmek istiyorum.

yardımcı olursanız sevinirim...

4. ferdityson

ferdityson Üye

Beğenileri:
    436
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Bir kas grubunu haftada bir kere çalıştır şuan için hafta 4 günü geçmene gerek yok kaslarını geliştiremezsin sebep kasların iyi dinlendiklerinde kaslardaki enerji depoların iyice dolar yüklenir sonraki çalışmanda iyi performans alırsın beslenmene dikkat et forumda yazılmış bilgiler madem 8 kiloluk dambılla yapıyorsun kasların bir noktaya kadar çıkar dahada gelişmez kilo artırman gerek
    3X8
    4X6 ve pramit çalışmalarını dene
    3X12-10-8 gibi zaman zaman 2 ayda 6 hafta sonunda 1hafta başka esnek sporlar yap yüzme gibi dinlen açıkcası

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:40 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:37 ----------

Zaten bu başlığı açmadan forumda yazılmış yazıları okursan daha değişik sorular soracağına inanıyorum

5. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    S- Bir kas grubu haftada kaç kere çalıştırılmalı?
    C- Kaslar çalışırken değil dinlenirken büyürler.Bu yüzden küçük kas grupları en az 48 saat , büyük kas grupları enaz 72 saat dinlendirilmelidir.Sonuç olarak her kas grubunu haftada bir kez çalıştırmak yeterli olacaktır.

Çok çalışmak hızlı büyüme değildir aksine kasları dınlendırmedıgın için yerinde sayarsın veya gelişim çok yavaş olur hatta geri bile gidilebilir ki siz haftada 3 kere buyuk kas çalışarak bunu yapabılırsınız

bu sporda önemlı olan çalışmak değil çalışmak kucuk bır bolumu en önemlisi beslenmek gunluk proteın ıhtıyacını ogunlere bolerek almak ve dınlenmek tum bunlar gelısmeyı etkıler.

S- Kaç ayda vucudum çıkar?
    C- Bu tamamen sizin genetiğinize, doğru beslenip beslenmediğinize, dinlenmenize ve doğru çalışmanıza bağlık olarak değişecektir.

ferdityson bunu beğendi.
  6. domaingate

domaingate Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    City of God, haftada bir kez mi, 72 saat mi? Şimdi o cevap sıkıntılı biraz...

Mesela atıyorum,

Pazartesi
    göğüs-önkol-karın

Salı
    Bacak

Çarşamba
    Omuz-sırt-Arka kol

Perşembe
    off

Cuma
    göğüs-önkol-karın

Cumartesi
    Bacak

Pazar
    Omuz-sırt-arka kol

çalıştığın zaman hem her kas 72 saat dinleniyor hem de haftada her kası 2 kez çalışıyorsun...

Bu durumda haftada 2 kez çalıştırmak mı daha iyi 1 kez çalıştırmak mı? (Ben de merak ettiğim için soruyorum)

7. derbeder1

derbeder1 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Sayfayı Paylaş