öneri bekliyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve mrthr35 tarafından 25 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    Merhabalar yaklaşık 1.5 aydır fitness yapıyorum ilk başladığımda 86 kilo ve aşırı yağlı bir vücuda sahiptim. çok çalıştım ilk ay özellikle çok sağlam kardiyo yapıp kilomu ilk ay bitiminde 79a çektim.2. ayın ortasında 78 kiloyum ve 1 haftadır artık ağırlık çalışıyorum gün gün vücudumu dinlendirip işteki yorgunluğuma göre antreman yoğunluğumu dengelemeye çalışıyorum. beslenmemi düzene soktum günlük ortalama 2500 kalori civarı sağlıklı olan şekilde alıyorum. şuan aklımda bir kaç soru var onları soracağım fotoğrafları paylaşmak istiyorum öncelikle.
    ilk zamanlar
    şuanki hali
    ilk sorum Şuan bölgesel ağırlık + 35 dakika kardiyo ve 10 dakika karın egzersizleri şeklinde çalışmaya devam ediyorum doğrumudur.
    Beslenmede 3100 civarı kalori almam gerekiyor ama ben 2500 civarı kalori alıyorum uygun mudur.
    Haftada 6 gün çalışıyorum ama her gün ağırlık girmiyorum yorgun hissettiğim günler sadece kardiyo veya sadece ağırlık çalışıyorum sorun olur mu.
    Süt ürünlerinden çok fazla protein almaya çalışıyorum günde en az 500 gram süt tüketiyorum ve 50 60 gram lor üstüne bazen kakaolu çilekli muzlu süt alıyorum sorun olurmu.
    Ay sonunda eğer uygun görürseniz zamanı geldiyse protein tozu almalımıyım. Almam gerekiyorsa az daha göbek var göründüğü gibi az daha yağlı vücuda sahibim ne önerirsiniz?
    Birde bazı günler aşırı su tükettiğim için 1.5 2 kilo fark ediyor antreman sonrası 2 kilo su attığım oluyor sakıncası olurmu?
    Bölgesel antremanda yeniyim halter kullanmaya çalışıyorum. dumbel ve bazı makineleride kullanıyorum bu da uygunmudur.
    Gerçekten bazı arkadaşlara bu sorular komik gelebilir ama ben amatör sayılırım bazı şeyleri öğrenmem gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim.

2. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    bilgilerinizi mezara mı götüreceksiniz arkadaşlar. yorum başına 1 tl mi alıyorlar yoksa :D

Sayfayı Paylaş