önemli..seminer: formumuz

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve fırat 26 tarafından 24 Ağustos 2006 başlatılmıştır.

1. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    selam millet

benim merak ettigim bir konu var

vücüt geliştirme için kademe kademe seminer , kurs ,egitimler varya..biliyorsunuz her memelekette yok.çogumuzda bu

egitimden mahrum kalıyoruz

sormak istedigim bu kurslarda neler ögretiliyor ve bu ögretilenler formumuzda ne kadarı mevcuttur

yani bu egitimlerle ,formdaki ögrendigimiz bilgileri kıyaslamak acısından sormak istedim

umarım anlatabilmişimdir

ilk cevap hakkı yimucinden 8)

2. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Öyle bir şey varmı? Benim varlığından haberim yokta :)

3. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ

sorunu tam anlıyamadım..ya benim amacım sudur

mesela v.g seminerlerinde hangi konular ögretiliyorsa.acaba onlar formda mevcutmu

yoksa ayrı bi baslık acıp hocaların düsünce ve bilgilerini paylasmasını saglatmak

anlatabildim mi

4. KaRaTe

KaRaTe Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    0
    fırat gene uçmuşsun yükseklere...hemen hocalık hayalleri kurmaya başlamışsın.

Bir kurs yada seminerde öğreneceğin hiçbir bilgi seni Vg yada fitnes hocası yapmaz...hoca olabilmen için tecrübe gerekir...uygulamalı çalışma gerekir...

Yani sen şimdi diyorsunki ben yüzme öğrenmek için kitap arıyorum..kitap okuyunca nasıl denizde yüzemeyeceksen..kursa gidincede vg yada fitness öğrenemezsin...

Önce bir vg yada fitness salonunda çalışacak ve kasları damarları hissedeceksin..yaşayacaksın..sonra okuyarak neyin e olduğunu öğreneceksin o kadar basit...

Vücutgeliştirme federasyonu antrenör kursları düzenler..bu kursta spor psikolojisi..fizyolojisi..beslenme..ilkyardım...ve benzer konular kısaca bir kurstan geçirilir...nasılki ehliyet kursunu bitiren herkes kaptan şöför olamıyorsa bu kursları bitirenlerde hoca olamaz..ve bu dersleri çalışmak istiyorsan forumda aramana gerek yok..googleye yazman bile yeter.

5. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    oguzhan ve yimucin takdınız bana gine uctun uctun diye...

ben hocalık v.s.. gibi bir amacım yok onu belirtiyim

ben sadece hangi konuları orda ögretiyorlar mukayese acısından sordum

yüzme örnegi vermissin.ama hiç yüzme bilmemektense,biraz okumak uygulama olmasada bişer ögrenmek daha iyidir

6. KaRaTe

KaRaTe Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    0
    fırtaçığım yazdığın yazıları hiç okuyormusun acaba???

yüzme örneğine verdiğin cevap evlere şenlik...denizdesin ..altında yüzlerce metre derinlikte su var...sen suyun üzerinde durmaya çalışıyorsun..bir yandanda sudan birşey çıkıpta beni kapacakmı diye endişeleniyorsun....

okuduğun ne yardımcı olabilir sana...

Ben diyorumki.....koşmadan evvel yürümeyi bilmek lazım...verilen kurslar bilgiden çok mukayese ve kontrol amaçlı...18 yıllık spor tecrübem var düşünki şimdi federasyon bana 11 günlük bir kurs verdi...18 yılda öğrenemediğim..görmediğim..duymadığım..bilmediğim ne öğretebilirler bana 11 günde...

federasyonun eğitimlerini mukayese amaçlı düşünme..onlar sadece kontrol amaçlı formalite eğitimler...bir bakkal dükkanı açmak istesen senden halk eğitim merkezinden pazarlama sertifikası almanı isterler...yani bunlar sırf standartlar dolsun..kimin ne iş yaptığı ne yaptığı belli olsun diye yapılan uygulamalar..eğitimle alakası yok....

Bu işin eğitimini almak istiyorsan spor akademilerini düşün.federasyon kursundan sana hayır gelmez...

7. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    hımmm şimdi aradaki farkı anladım..saol oguzhan ;)

Sayfayı Paylaş