önemli bir konu

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve sat-commando tarafından 12 Temmuz 2006 başlatılmıştır.

1. sat-commando

sat-commando Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Buradaki resimlerin %90 nına baktım ve şu karara vardım.Herkesin vücudu kendine göre farklı duruyor.Yani mesala kolu 40 cm olan biri vücudu spor yapmış gibi gözükmezken.Diğer taraftan kolu 36-37 olan kişinin vücudu süper duruyor.Kollar 36-37 ama şekil var.Kollar 40-42 ama şekilsiz duruyor.O zaman vücut geliştirme büyümemi yoksa şekilleştirmemi.Kolun ölçüsü mü önemli yoksa vücudun ve kolun şekil almasımı önemli.Sizin düşünceleriniz nedir arkadaşlar.Cevaplarınızı bekliyorum.

Sayın moderatör arkadaş yanlış yere açtıysam.Başka yere taşıyabilirsin konuyu.Resimler burada olduğu için buraya konuyu açtım.

2. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    burda kol uzunluğu boy uzunluğu vücüdün yağ oranı bulk yada define dönemde olması rol oynuyor bence

3. Bloodlust

Bloodlust Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ankara
    bence boy alakalı boy uzun oluca her tarafda uzun oluyo ve uzun süre içinde doldurmaları gereki kasları
    ama kısa boyuların daha çabuk doluyo ama tabi vucüt yapısı da önemli bence... bazıları 1 ayda daha iyi
    vucüt yaparken bazıları o kadar yapamamıyorlar :)

4. drakula

drakula Yeni Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Bence herşey şekil ve görüntü değildir, işleve bakarım ben kaldırdığım kilolar artarsa sevinirim, bence nispeten ince bir kolla veya herhangi bir bölgeyle iyi kaldırışlar yapılıyorsa o bölgeye bakıldığında oldukça define olduğu fark edilir, veya birkaç santim kalındır fakat ağırlığı tartamaz buda incelendiğinde yağlı bir bölgedir ve define değildir benim ölçüm budur arkadaşım.

5. drakula

drakula Yeni Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Boy kadar önemli olan bir konuda iskelet yapısıdır dar veya düşük omuzda gerçekten sorun teşkil ediyor bunu daha çok kasla doldurmak zorunda kalınıyor, kol-vücut kıyaslaması biraz aşar beni fakat şunu söyliym, çalışmayla kontrol altına alınabilir, birde dediğim gibi iskelet yapısı bayağı fark yaratır o yüzden omuz veya göğüslerden alınan ölçülere pek itimat etmem yalnız gelişimi takip etmek için kullanılması gerektiğine inanıyorum bence kol kalınlığı kıyaslanmalıdır sadece

6. ramiz

ramiz Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar
    Yer:
    istanbul
    yaptığımız sporun amacı vücut geliştirme arkadaşlar...önemli olan gelişen vücuttur.kaldırdığımız ağırlıkların pek de önemi yok. çok kilo basan kişinin çok güzel vücudu olacak kavramından uzaklaşmanız en doğru olanıdır.önemli olan tüm adelelerin birbirine orantılı bir şekilde büyümesidir..hareketleri bilinçli yedire yedire yapmanızı tavsiye ediyorum... şekillenme olmadıkça 50 cm lik kol işe yaramaz..kilolu arkadaşlarda da geniş kollar var sizce güzel görüntü çiziyorlar mı...

7. ...model...

...model... Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Konya
    Ben hacimden çok estetige önem veririm ince bel ve geniş bir omuz tabii uzun boy.Yok öyle 100 basıyomuş 200 basıyomuş beni alakadar etmez çıkartın t-shırt ünü bakarız vücudu kaç basıyo .Şu bir gerçekki bazısına yakışıyor bazısına hiç yakışmıyor.Ama şuda bir gerçek herkesin vücudunu oldugundan daha iyi bir noktaya getiriyor.

Sayfayı Paylaş