ön omuzda ağrı havaya kaldıramıyorum

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Cidade de Deus tarafından 18 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.705
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Herkeze selamlar.

bugun kondısyon dersınde hareketler yaparken surunme yaparken ben surunurken gucumu omuza verdım ve 1 gun oncede gogus caoıstıgım ıcın on omuzum agrıyordum bugunde bu hareketı yapınca sag ön omuzum sakatlandı

gomlek gıyınıp cıkartırken kolumu kaldırırken cok agrıyor boyle antremanda yapamam cunku dambıllsız bıle elımı havaya kaldıramıyorum ne yapmam gerek yanlız doktora gıdemem evde yapılması gerekenlerı söylermısınız lütfen.

Barkın Taşcan bunu beğendi.
  2. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Kas gevşetici kremler var ya da haplar kullanırsan geçebiliyor.Diğer türlü bir hafta falan omuz bölgesini çalıştırma geçmesini bekle.Durum çok acil ve vahimse doktora git iğne yapacaklardır muhtemelen o daha da etkili oluyor 1 ile 3 gün arası geçebilir o zaman.

Son düzenleme: 18 Mayıs 2011
    Cidade de Deus bunu beğendi.
  3. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.705
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    evde kas gevsetıcısı var ama bu kasla ılgılı bırseymı yoksa ordakı eklemlerdemı sorun sadece 1 noktada agrı vas elımı ustune basınca agrıyor kaldırınca agrıyor bole sancı gıbı gerılıyor sankı çıtlıycak gıbı

4. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Aynen bana da olmuştu ama boynuma olmuştu kasla ilgili bir sorun olduğunu düşünüyorum benim daha kritik bölgedeydi.Boyun daha fenadır.Evde kas gevşetici varsa sür derim.Ben sürdüğümde daha iyi gelmişti benim ki çok şiddetli ağrı verdiği için doktora gittik tahminimce ağrı kesici bir iğne vurdu kalçadan ve sabaha karşı geçti yavaş yavaş 2,3 güne de tamamen geçti.Ama kas gevşetici bayağa ağrısını almıştı işe yarıyor yani ya da şöyle söyleyeyim bana yaramıştı.

5. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.705
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    evde kas gevşeticisi buldum yatmadan once surucem demın surdumm sımdı banyo yaptım ama dusu kaldıramadım bın turlu işkenceyle banyo yaptım gomlek fılan gıyemıyorum agrıyor omuzu hareket ettırınce ıns gecer sürünce

6. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    İnşallah, hemen geçmez ama ben söyliyeyim sana da en az 1 hafta omuz antremanı yapma kesinlikle.Durumu daha da beter yaparsın.Geçmiş olsun.İnşallah geçer.

7. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.705
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    saolun yarında omuz gunumdu çok kotu oldu bu sakatlanma bu gıdısle ıstesemde yapamam bardagı bıle kaldırıp su ıcemıyorum ılgın ıcın teşekkur ederım.

8. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Rica ederim bişey değil.Anlıyorum seni ağrıyan omzunun üzerine de yatma sakın zaten yatamazsın ağrı yapar da ben yine de diyim dedim.Tekrar geçmiş olsun.Yarın güzel haberlerini bekliyor olacağım.

9. melankolia_sago

melankolia_sago Yeni Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Neden doktora gidemiyorsun kardeş bence çekinmemelisin ya da üşenmemelisin eğer ağrın devam ederse doktora görün derim. Onun dışında ağrı kesici haplar çözüm değildir ama kas gevşetici sadece o bölgeye sürüldüğünden dolayı işe yarar ve etkilidir. Ben sana bunu öneriyorum. İyi haberlerini bekliyoruz.

10. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.705
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    çekınmekten veya usenmekten degıl para sıkıntısı yuzunden bırde kalıtelı doktor degıl daha once annemın parmagı kırılmıstı gıttı bırsey olmadı teyzemınde kolunda ödem vardı gıttı o kadar bırsey yapamadı doktyor sırf para gıttı mecbur duzelmez ise gıdıcem yapak bırsey haberlerı buraya yazıcam dunden bugune suan hıcbırsey gecmedı agrı aynı kas gevşetıcısıde surdum ama etkı etmıyor

11. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Zaten kas gevşetici krem ağrısını biraz daha hafifletir diğer türlü pek bir etkisi bana da olmadı en azından biraz daha hafifletti.En iyisi geç kalmadan bu gün gidebilirsen git.Ben gitmemekle hata yaptım 2 gün beklemiştim resmen boynum yüzünden başım sağ tarafa doğru düşmüştü sola kaldıramaz hale gelmiştim.Anlayacağın senin de bir tarafına kaymadan git derim.Çünkü ne kadar ertelersen o kadar kötüleşebiliyor.Yakınlarda acil ya da sağlık ocağı varsa onlarda yardımcı olabilirler.Bir iğne vuruyorlar ismini bilyordum ama unuttum o şekilde sabaha kalmaz bayağa bir iyileşiyor.İşe yaramadığına üzüldüm kremin benim de sadece ağrımı az da olsa hafifletmişti.Erteleme git doktora işe yarayacaktır benim durumum senden de kötüydü.Boynumdaydı sorun ama o daha kötü bir ağrıdır hayattan bezersin şimdi allaha şükür geçti.Ne kadar ertelersen o kadar eğrilirsin doktora gitmeni tavsiye ediyorum geç kalma tekrar geçmiş olsun.Bu gün doktora git o gerekeni yapacaktır akşam uyu sabah kalktığında bayağı bir değişim olacak göreceksin sende.Tabi iyileşmesi 3 4 gün alır.Heleki o omuzla idman yaparsan antreman yani daha da kötü olur aman dikkatli ol.

12. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.705
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    bugun omuz antremanım vardı ama gıdemıycem cunku kolumu havaya kaldıramıyorum dambıllı nasıl kaldırıcam dıye dusundum ondan gıdemıycem bakalım doktor bugun acık olucakmı 19 mayıs ya

13. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Bu gün hastaneler açık olmaz doğru diyorsun ama aciller açık.Bir acil'e başvurabilirsin.

14. melankolia_sago

melankolia_sago Yeni Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Bence de bir acile gitmen lazım belki daha kötüye gider ağrı. O zaman daha çok pişman olursun. Bu arada şimdi durumun nasıl? Ağrı hafifliyor mu artıyor mu?

15. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.705
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    ağrı aynı bugun balıga gırttım tabı olta atamadım sadece balıkları topladım iğneden :) kolum ıcın yarın gıdebılırım belkı hastaneler yarın calısır umarım

melankolia_sago bunu beğendi.
  16. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.705
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    selamlar dun omuz antremanıma gıdemedım cunku hıcbırturu kolum havaya kalkmıyordu

evde sadece yana acma yapmıstım

bugun kondısyon dersıne gıttım ksotuk zıpladık ısındım baya hoca 1-2 kg lı k dambıll ıle dayanıklık calısmasıda yaptı omuz hareketlerıde vardı ama şaşırtıcı bır sekılde omuzlarımı calıstırmayı basardım agrı cok cok azdı yanı hıc etkılemıyordu baya rahat calıstım yanı ılerleme var

doktora gıtmedım duzelmese gıdıcektım ama duzeldıgı ıcın bıraz gıtmedım ayrıca doktorda herkeze aynı seyı yaptırıyor dıye rontgen cekıp tekrar krem verıcek her seferınde aynıs eylerı yapıyor kendımı tedavı etmeye calısıyorum kas gevretıcısınıde duzenlı suruyorum etkısı oluyor.

17. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Sevindim gerçekten düzelmesine.Geçmiş olsun tekrardan.

18. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.705
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    evet 1 hafta sonra tam anlamıyla iyileşti şuan pek sorun yok eskı agırlıklarımı kaldırıyorum sorun cıkmıyor agrıda yok kendı kendıne ıyılestı

Sayfayı Paylaş