ön kolda sakatlık acaba kas yırtığı mı ?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve tselcukt tarafından 18 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. tselcukt

tselcukt Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Mersin
    ön kolda ağrı var ama farklı bi ağrı çok yüksek kilo ile barbell curl çalışmıştım ve bi kaç gün sonra barbell curl yaparken ağrıyı farkettim barbell curl yaparken ağrı yok fakat seti tamamlayıp barı bıraktıktan sonra ön kolumda şiddetli bi sancı oluşuyordu ve bench presste başkasına destek verirkende aynı ağrı oluşuyor destek verirken birşey yok ama üzerindeki basınç gittikten sonra şiddetli bi sancı saplanıyor bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim ... ve sadece sağ ön kolda var bu durum..

Son düzenleme: 18 Ekim 2010
  2. fenerlilker

fenerlilker Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    aynı durum bendede var. düz barla curl yapıyorsan eger bide z barla dene.. bu bende agrıyı azaltıyor. Bunun sebebinin ön kol kaslarının cok zayıf olmasından kaynaklandıgını söyledi hocam. haftada bi gün ayrıca bilek çalış. bende agrıyı minimuma indirdi bu dediklerim.. ama tamamen geçmedi daha.

3. body-ci

body-ci Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    muhtemelen ağır çalıştığın için tendonlarında yada liflerinde zorlama olmuştur...sporu bırak bir kaç gün geçer...

4. tselcukt

tselcukt Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Mersin
    spora 4 ay ara verdim ve geçmedi bu durum

5. DARK TOWER

DARK TOWER Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bende de bu sorun var yardımcı olursanız sevinirim.

6. Toklu_1994

Toklu_1994 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    aynısı bendede oluyo tamamen kemik ile ilgili sorun bence. kalsiyumu fazla almanız gerekiyo günde 1 lt süt içiyorum bende ağrı geçti gibi birşey. kemik kasa oranla gelişiksiz kaldığından oluyor.

7. gr

gr Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Eğer 4 ayda geçmediyse tendon iltihabi olmuş olabilir, iltihabın tendinit hali 2-3 haftada geçiyo yalniz kronikleşmeye başladiysa tendonosis' e çeviriyor bunun geçmesi daha uzun sürüyor.

Bir doktora görünmen en mantiklisi olur.

8. edipjohn

edipjohn Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ziraat mühendisi
    Yer:
    izmir
    ben bununla ilgili bir spor hekimi ile görüştüm biceps idmanlarında kesinlikle agır kilolar kaldırmamamı söyledi bunun yanı sıra enzymax adında 72 tl fiyatında bir ilaç tavsiye etti. İlacı her ögünden önce 2 şer tane alarak günde 6 tane alıyormuşuz iki hafta boyunca kutuda 90 tane var zaten. Bunun yanı sıra günde 3 defa 20 tekrardan 5 saniye boyunca parmaklarımı uçlarından geriye doğru bastırarak adeleyi esnetmemi söyledi fakat bu esnetme olayını kesinlikle idmanın hemen öncesinde yapmamalıymışız aksi takdirde sakatlanmayı teşvik ediyormuş. Bunlardan ziyade magnezyum katkısı hemen başvurmamız gereken şıklardan. Umarım hepimiz iyileşiriz =)

Sayfayı Paylaş