ölçü kaybı :/

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve _SpinozA_ tarafından 28 Nisan 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. _SpinozA_

_SpinozA_ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba arkadaşlar.

Sporda 5.ayimdayım geçen ay bazı bölgelerden hiç ölçü almayıp(göğüs biceps) bazı bölgelerimden 1 er cm almıştım. Bu ay ise tüm bölgelerde 1 1.5 cm ölçü kaybettim.
    Göbeğimde küçük bi yağlanma olduğu için sıkı bir diyetteyim ve antrenman sonrasi cardio yapıyorum.bu 5 aylık süre içersinde belim 5 cm inceldi 75 kilodanda 72 ye düştüm.(boy 1.76)

Sizce bu ölçü kayıplari kilo verdiğim icinmi yani normal bişeymi çünkü çok kilolu olmadığım için hacime yönelik antrenman yapıyorum ve düşüşler moralimi bozdu.

Not: beslenmemde gayet güzel yeterince hayvansal protein alıyorum ve günde 2 ölçek optimum whey kullanıyorum.

2. DEXONİA

DEXONİA Üye

Beğenileri:
    746
    Ödül Puanları:
    103
    diyette oldugun icin karboyu az aliyorsundur.karb az aldigin ici glikojen depolarin bosalmistir ve kaslarin sonuk gorunuyordur.haftada 1 gun diyeti boz eski haline gelir.insallah dogru tarif etmisimdir

3. _SpinozA_

_SpinozA_ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Gayet iyi anladım demek istediğini :) . Dediğin gibi karbo neredeyse sadece antrenman öncesi alıyorum.gün içinde toplam 1 dilim falan ekmek yiyorum.

4. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    DEXONİA'nın dediği gibi hem kaslar depo boşluğu sebebiyle olduğundan daha hacimsiz duruyor hem de diyet yaparken kuru kas kütlesi kaybetmesen bile kasların üzerindeki yağları kaybediyorsun ek olarak su kaybı da oluyor o sebeple ufaldıkça ufalıyorsun aslında define olmak gereksiz yağdan sudan kurtulmak çok iyi birşey de bu hacmin azalması moral bozuyor, aynı sorun bende de var kas kaybetmediğime eminim ama bulk döneme göre bariz ufaldım.

Hacmi seviyorsan yağ oranını %6 %8 lere düşürmek için uğraşma fazla kas kütlen yoksa çok ufalırsın moralin daha da bozulur ayrıca kg verdikten sonra hacme geçtiğinde zaten gene yağlanacaksın ve o karın dümdüz devam etmeyecek bunları da düşün, hacimli olmak istiyorsan define görünmek en son hedeflerinden olsun kas kütlesini sağlamlaştır son vuruş olarak da define olursun bunun için de çok zaman lazım, 1.76 ya 72 kg gayet iyi benim tavsiyem daha fazla zayıflamaman yönünde.

Son düzenleme: 28 Nisan 2013
    DEXONİA ve _SpinozA_ bunu beğendi.
  5. _SpinozA_

_SpinozA_ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    bi kaç ay daha devam etmeyi düşünüyodum aslında ama tavsiyene uyup bu kiloda kalıcam :D

Sayfayı Paylaş