ölçü alma problemi yardıma ihtiyacım var ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Cidade de Deus tarafından 27 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/kaslar-n-l-leri-nerelerden-t2517.html

öncelikle arama yaptım ve hemen hemen hepsini anladım.Anlamadım bazı ölçu alma yerlerını sorma gereksımı duydum cunku bır turlu anlayamadım ikilemde kaldım.

göğüsü nersinden alıcaz gogus kaslarının ustunden dıyor gogus kasının ustu derken alt gogus var ust gogus var lutfen yardımcı olun:shock:

ve dıger sorum bıcepsi ölçerken soguk ölcun denıyor fakat bıcepsi sıkıcakmıyız? resımdekı gıbımı sıkıpmı alıcaz yoksa boşmu bırakıcaz ikilemde kaldıgım ıcın sormak zorunda kaldım:shock:

omuzları analdıgım kadarıyla kollar kapalı olucak ve omuzun en uc kısmından alıcaz ama bu uc nokta omuzun tam ustumu yoksa o yuvarlak omuz kasının en yuvarlak kısmındanmı:confused:

lütfen şu 3 ölçü alma yerını bana anlatın ınanın cok ugrastım bır turlu anlayamadım yardım eden herkese teşekkur ederım.:)

2. AmericanHistoryX

AmericanHistoryX Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci.
    Emin olarak bildigim bir bu var, soğuk zamanda, kaslarını sıkabildigin kadar sıkıp ölçüyü öyle alıcaksın. Evet aynen resimdeki gibi. Ama birisinin yardımıyla ölçersen, daha sağlıklı bir ölçüm olabilir..

Cidade de Deus bunu beğendi.
  3. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Göğüsü en geniş yerden almak gerekir diye biliyorum. Aynı şey kolda da geçerli triceps ve bicepsin maksimum noktalarından alacaksın. Tabii ki sıkıp alacaksın. Soğuktan kasıt antrenman sonrası olmamasıdır.

Omzu kendin ölçersen çok yanlış olur çünkü omuzlar ölçerken öne bükülüyor bu da seni yanıltır. Yan omuz diye tabir edilen yerden yere paralel olacak şekilde alınız.

üst göğüs vs. gerek yok göğüs ucundan kanatların da en geniş olduğu yerden alabilirsiniz.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/attachment.php?attachmentid=6184&d=1265361618

Cidade de Deus bunu beğendi.
  4. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    çok teşekkur ederım.

şimdi gögüsün en genis yeri yanı ucundan alıcam sanırım ucundan dırek yuvarlaks ekılde sırta kadar resımdede oyle gosterıyor omuzuda yan omuzlardan ogrendıgım ıyı oldu hepsını ölçup bakıcam 3 ay sonra gene ölcucem boyle daha ıyı olur

Sayfayı Paylaş