çok zayıfım ama bi karar verdim

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve reflex01 tarafından 10 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. reflex01

reflex01 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    slm aranıza yeni katıldım...19 yaşındayım boyum 1.73 kilom 55.günde 2 paket sigara içerdim...içtiqim alkollerin haddi hesabı yoktu.we bu kotu alıskanlıklarda baya bi kılo werdirdi bana..bi karar verdim ve sigara alkol ws.bıraktım 1haftadır da kotu alıskanlıklarıma donmuyorum ve donmeyeceqımde...spora hewes ettim bu ara. ama kilom cok dusuk ilk önce beslenmeme dikkat ederek kilo alıp mı vücut qeliştirim yoksa hem beslenme hem spor şeklinde mi yapim?? ilk olarak nasıl baslayım bu spora yardımlarınızı bekliyorum saygılar...

bravehearts bunu beğendi.
  2. bravehearts

bravehearts Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Öncelikle doğru yolu secip aramıza katıldığın için çok onur duyduk demekki sigara alkol istenince bırakılıyormuş...
    xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ...
    Soruna cevap vermeden önce bir kaç birşey söylemek istiyorum...
    Yeni baslayanlar bölümündeki sabit konuları okuman gerektıgını dusunuyorum...
    Gercekten kilo almak ıcın yararı olacak şeyler..

Sorunun cevabına gelince ;
    Hemen başla bence hic durma spor yaparak kilo almalısın ,
    Normal kilo alırsan yağ olarak alırsın...
    Fakat spor yaparak kilo alırsan düzenli yiyip düzenli calisirsan bu sana kas olarak gelir...

Ayrıca tekrar tebrik ederim ,
    Umarım bu sporu hiç bırakmazsın...thums:

Son düzenleyen: Moderatör: 10 Nisan 2011
    reflex01 bunu beğendi.
  3. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    hem ebslenme hem spor ıkısı aynı anda yapılırsa etkısı gorulur spor yapıp yemen lazımkı kasları besleyesın onalrda buyusun

bır dıger ornekte zayıflamaya calısan ınsan hem dıyet yapıp hemde kardıo yaparsa zayıflar.dıyet yapmayıp spor yaparsa zayıflamaz kendım bunu yaşadım zamanında

alkol dınımızce haramdır bunu aklınıza getırsenız zaten içmezsınız hemde zararlıdır sıgarada aynı sekılde zarardır ona verılen aprada israftır vucudumuza ıyı bakmamız lazım.

reflex01 bunu beğendi.
  4. PeRTH

PeRTH Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Zaten spor yaptığında kilo aldığını görürsün ama düzenli beslendiğinde ..

5. reflex01

reflex01 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    hocam düzenli beslenme konusunu biraz açarmısın?

düzenli beslenmeden kasıt yaglı abur cubur vs. yiyeceklerden kaçınmak...öğün sayısını atlamamak vs gibi şeyler mi?

6. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    yaglı yıyeceklerı azaltıp proteınlı yıyeceklere agırlık vermek gerekıyor ogun sayısı ne akdar coksa o kadar ıyı dıyorlar metebolızma hızlanıyor oyle

az ye sık ye yanı soyle olur 3 ana ogun 3 ara ogun aralarda meyve gıbı yıyecekler ye bende oyle yapıyorum aburcubur kılo dan baska bırsey yapmıyor ne yazıkkı:(

karbonhıdratıda gun ıcınde alınmalı dıyorlar akşam alınmamalı aksam proteın agırlıklı beslenmelı.

Sayfayı Paylaş