çok ağır çalışmaya karşın kütle yapamama

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve sulo78 tarafından 4 Eylül 2006 başlatılmıştır.

1. sulo78

sulo78 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selam yıllardır bu sporla ilgileniyorum ve son 4 aydır salona gidiyorum
    kol:44,önkol38,bacak:65. bel:100, göğüs:126,boyun:46 kalf:45 ve 100 kg yum.
    çalıştığım kilolar ise benc:130kg, barbel kurl:80 kg, squad:210 kg yerden kesme:210 kg vs. bu yüksek kilolara rağmen ölçülerim bunlar ve artmıyor bu durumda nerde yanlış yapıyorum tavsiyelerinizi bekliyorum
    tşk

2. msb

msb Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Grafik Tasarımcı
    Yer:
    İstanbul
    Beslenme diyemeyeceğim çünkü o konuda yılların verdiği deneyim vardır zaten.

Belki de anatomik sınırınıza ulaşmışsınızdır...

3. CURL

CURL Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    eğer başlık "çok ağır çalışmaya karşın kütle yapamama" yerine "çok kalori alımına karşın kütle yapamama" olsaydı herşeyi denediğine ve doğru yolda gitmesine rağmen genetik sınırına ulaştığına inanırdım.

muscletech'in web sitesindeki kalori hesaplayıcıyı kullanarak beslenmeni yeniden gözden geçirmeni tavsiye ederim.

4. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    edindiğim tecrübeler karşısında ilk aklıma gelen diğer arkadaşların da dediği gibi beslenme. çünkü yakın zamanda aynı

sorunu bende yaşadım. antremanımda gerçekten ciddi ağırlıklarla çalışıyorum. ama istediğim hacmi bir türlü

yakalayamıyordum. ( gerçi benim sorunumda sabah-akşam aerobik dersi vermem de etken ). eşim(FLEXOR) tatile

çıktığımızda daha fazla hacim elde edeceğimi söylemişti. e sabah - akşam derse girmek yok, beslenme düzenli, sadece kendi

antremanım... dediği de oldu. yine de çok fazla fark etmese de 2 ay gibi kısa bir süre de bir nevi hacim kazandım diyebilirim.

o yüzden uzun lafın kısası önce beslenme düzenine bak. kalori hesabı yap. başarılar...kolay gelsin...umarım isteğine ulaşman

uzun sürmez...

5. mixtape

mixtape Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    malatya
    Ağır Çalışma

İnsanlar çalışmalardan sonra vücudu bir yere kadar kdar gelişir ve ondan sonra vücudun sıçrama yapması gerekir. Yani asşman gereken bir plato var bu platoyu çoğu sporcu doping yaparak sıçramayı tamamlıyor ve üzerine ekliyor tabi tavsiye edilen bir yöntem değil doping kullanmak.

6. mixtape

mixtape Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    malatya
    Çalışma Daki Tekrarlar

Çalışmanda yaptığın kiloları kaç tekrar yapıyorsun ? benche 130 demişsin ama kaç tekrar yapıyorsun

7. sulo78

sulo78 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selamlar hocam bu konuda bana yardımcı olduğunuzdan dolayı teşekürler benç pereste 6 tekrar 130 basıyom

8. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    öncelikle haftada kaç gün idman yapıyorsun?çok idman gelişimi yavaşlatır.
    aktif dinlenme prensibine göre mi?yoksa pasif dinlenmeye göre mi çalışıyorsun?
    bölge başına kaç egzersiz yapıyorsun?
    dikkatimi çeken en büyük şey ise squat da bastığın ağırlığı nasıl deadlift te yapıyorsun ? bravo!!! her sporcu aynı kg çökme ve kesme yapamaz...
    kullandığın ağırlıklar iyide idman süreni aşağı çekmek,
    az egzersiz,az tekrar,yüksek ağırlık,şiddetli idman,iyi beslenme,iyi dinlenme....dorian yates gibi sende ilk 2set ısınma son set sağlam ağrılıkla basabilirsin...iyi sistemdir...
    mesela bench de
    1-80kg*8
    2-80kg*8
    3-140kg 4 veya 6
    sonra başka egzersize

9. mixtape

mixtape Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    malatya
    Hacim

Kasları Büyütmek Hacim Kazanmak İçin (Hipertrofi) ortalama maksimalin %70 - 85 arası çalışman gerekir. Tekrar sayında 10-6 olacak büyük kuvvet harcayağın için set arası 3 dk dinlenmen gerekir buda Atp nin yeniden sentezlenmesi gerekli . Hareket tempon ise akıcı ve yavaş olacak özellikle büyük hareketleri bu sisteme göre çalışırsan eğer eminim kas hacminde artma olacak. Örnek verecek olursak
    Bench Press te sen 130 kiloyu 6 tekrar yapıyorsun senin maximalin bench presste 150 kilo o zaman
    106 kg x10 tekrar
    113 kg x 8 tekrar
    121 kg x 8 tekrar
    128 kg x 6 tekrar arası olacak.
    Bu yöntemi Omuz press bench press squat calf raise bent over row deadlift push press hang clean gibi kombine hareketlere uygulayabilirsin. Diğer çalışmalardada 10 tekrarın üzerine çıkma ve hareket tempon akıcı ve yavaş olsun Umarım yardımcı olabilmişimdir. Tabi biliyorsun kas gelişimi antrenmanın yanı sıra iyi beslenmeden geçiyor. Protein li beslenme seni destekleyecek ve antrenmandan önce karbonhidrat kullan ve b komplez ve C vitaminlerini eksik etme onlar senin iş yapma gücünü arttıracak.

10. sulo78

sulo78 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    HOCAM ÇOK SAĞOL KALDIRDIĞIM AĞARLIK BANA GÖRE YETERSİZ ÇÜNKÜ BENİM KÜÇÜK KARDEŞLERİM 300 YAKIN YERDEN KESME YAPIYOR HOCAM HAFTADA 4 GÜN ANTIRAMAN YAPIYORUM HER BÖLGE İÇİN 16 HAREKET YAPIYORUM PİRAMİT OLARAK DİNLENMEM 1 DAKİKA BESLENMEM DOĞAL OLARAK ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKÜRLER HOCAM İYİ ANTIRAMANLAR SAĞLIKLI GÜNLER

11. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    mixtape vitaminle güzel bir noktaya değinmiş.
    C vitamini kasa daha fazla oksijen taşınmasına neden olur.buda daha yüksek kg basman anlamına gelir...
    çinko ise vücutta testosteron seviyesini yükseltir buda sana pozitif olarak döner.
    bilmiyorum yabancı kaynakları yada çevirileri okuyormusun ama:big ron gibi pro.lar genelde idmandan önceki öğünlerde fırında patates ve pirinci beraber tüketiyorlar.ben salona bacak çalıştığın günlerde diğer idmanlardan daha geç saate yaparım.çinki öğünde kumpir+pirinç pilavı vardır....dersen ki işe yarıyormu mükemmel oluyor...
    eğer farklılık yaratmak istiyorsan vücudu aç bırakma 120-150veya 180dk da bir yemek ye....
    sabah kalktığında idmandan sonra ve gece yatmadan önce aldığın yüksek protein seni daha başarılı kılacaktır...
    başarılar...

12. erd73

erd73 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selam süleyman Erdinç ben umarım çözümü bulmuşsundur, temelde beslenme gibi duruyor çalışma veya ağırlık olarak yapılabilecek başka birşey olduğunu sanmıyorum. Arkadaşlar süleymanın kardeşleri Mesut ve Barış geçen yıl tüyapta yapılan strongs man de yarıştılar ama bizim sülo güç olarak ikisinide döver. :D Dışardan bakıldığında 80 kg luk biri gibi duruyor sıkıntısıda burda zaten herkese selam

13. sulo78

sulo78 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba günlük antıramanda 3 pres hareketi olabilirmi teşekürler

14. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Yeterlı kalorı aldıgına gore ve haftada 4 gun antrenman yaptıgına gore- yanı overtraınınglık bır durum yok- ortada tek bır secenek kalıyor, kaslarını sasırtmıyorsun.

Programında koklu degısıklıkler yap, tamamen bambaska prensıplere gore calıs, normal pıramıt yapıyorsan onun yerıne mesela 1 ay boyunca hep aynı kılo ıle german volume traınıng tarzı bır calısma yap,

veya katı bır hıt trraınıng uygula, veya negatıf calıs bır ay boyunca.

Ne yaparsan yap eskı calıstıgın hareketlerın yarısını degıstır, calısma prensıbını ıse tamamen degıstır.

Tekrar hacım aldıgını ve gucunun arttıgını goreceksın.

15. sulo78

sulo78 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    masteer hocam 1996 1998 kadar badiy çalıştım 4 ay öncesine kadar badiy yapmadım şimdi yapıyom eski kuvetime ne zaman ulaşırım birde şaşırtacak proğram yazarmısınız teşekürler

16. sulo78

sulo78 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba benim bilegim 21 cm diyer ölcüler bilege bağlımı olur tşk

17. sulo78

sulo78 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benç pres sevenler

benç pres arttırmak için ne yapmak lazım teşekürler

18. MAHFUZ

MAHFUZ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Re: benç pres sevenler

arama yapmak lazım

19. sulo78

sulo78 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benç presi nasıl arttırırım tşk

20. DARKBLUE1982

DARKBLUE1982 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Çok fazla ağırlık basan arkadaşlar eğer buna rağmen kilo alamıyorlarsa bunun 2 sebebi olabilir. Birincisi ve bence en önemlisi set aralarının gerktiğinden uzun tutulmasıdır. Bazı arkadaşlar sırf daha ağır basabilmek için set aralarını farkında olmadan uzatıyorlar. Böylece daha ağır ağırlıklar kaldırıyorlar. ama vücutlarında yeterli gelişim gözlenmiyor. İkinci sebep ise beslenmedir. Benim tahminim senin problemin birinci söylediğimdir. Set aralarını 1dk'ya kısaltıp hareketleri de nizami yaparsan büyürsün. Tabi ki bastığın ağırlıklarda belli oranda bir düşüş olacaktır....

Sayfayı Paylaş