çok üzgünüm

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve ruhan tarafından 15 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. ruhan
    Offline

    ruhan Üye

    Katılım:
    12 Ocak 2011
    Mesajlar:
    7
    Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ANTALYA/ALANYA
    merhaba herkese. kimseye diyemediğim için burdan paylaşmak istedim. ben anksiyete hastasıyım. ve antidepresan kullandığım için kg alıyorum. ne kadar mı tam 18 kg aldım. bu beni çok üzüyor. yediklerime çok dikkat ettiğim halde kg veremiyorum. spor yaptım diyet yaptım birlikte yine olmadı. çok çaresizim. çare benim deyip azimle savaştım ama olmadı.
    bunu yaşayan var mı yardım edicek birileri yok mu lütfen!!!
     
  2. themertyildiz
    Offline

    themertyildiz Üye

    Katılım:
    2 Eylül 2011
    Mesajlar:
    410
    Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    103
    Cinsiyet:
    Bay
    Yer:
    Bursa
    Sakıncası yoksa ne kullanıyorsun ilaç olarak belirtebilirmisin ? Ben daha önceden citoles kullandım şuan lustral 100 mg kullanıyorum bende böyle bir sorun olmadı.Tabi ilk başlarda biraz iştahım açıldı ama yediklerime hep dikkat ettiğim için kilo almadım.

    Ayrıca da anksiyete gibi sorunlar artık günümüzde neredeyse bir çok kişi de var.Olmasa bile bu utanılacak bir şey değil.Daha kötü durumda olanlar da var şizofreni gibi.

    Biraz daha açarsan kendini daha iyi yardımcı olabiliriz.
     
  3. ruhan
    Offline

    ruhan Üye

    Katılım:
    12 Ocak 2011
    Mesajlar:
    7
    Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ANTALYA/ALANYA
    merhaba. tabi çok şükür halime. ama bu hastalık gerçekten yoruyor beni zor gerçekten. sen ne için kullandın ilacı. paxera 20 mg kullanıyorum ben 1 buçuk seneyi geçti. bi ara bıraktım dr umla. hastalığım tekrar nüksettiği için geri başlamak zorunda kaldım. iştahım aşırı var. aslında 6 ay boyunca diyet yaptım spora gittim. ama hiç bi işe yaramayınca ümidim tükendi. Zaten çalışıyorum ve düzenli yemek saatlerim hiç olmuyor. birde iştahım var. en kötüsüde stresten yemem.duh kg aldığım için psikolojim bozuluyor artık hyper_
    metebolizmam çok ama çok yavaş l- carnıtıne lig. kullandım bide spora giderken.
     
  4. Muro BB
    Offline

    Muro BB Üye

    Katılım:
    13 Haziran 2012
    Mesajlar:
    11
    Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Geçmiş olsun kardeşim. Allah yardımcın olsun.
     
  5. GencGrafiker
    Offline

    GencGrafiker Üye

    Katılım:
    3 Eylül 2008
    Mesajlar:
    1.002
    Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Stresten yeme gibi bir durum olmaz, canınız yemek istiyor ve siz stresi bahane ediyorsunuz :)

    Birde spor ve diyet ile kilo verememeniz normal değil, hemde 6 ay gibi bir sürede hiç normal değil, ben diyetinizde veya antrenmanlarınızda bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum.
     
    Azi ve themertyildiz bunu beğendi.
  6. themertyildiz
    Offline

    themertyildiz Üye

    Katılım:
    2 Eylül 2011
    Mesajlar:
    410
    Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    103
    Cinsiyet:
    Bay
    Yer:
    Bursa
    Ben citoles'i depresyon için lustral'ı da O.K.B. için kullandım.


    GencGrafiker'e katılıyorum kilo konusunda.

    Citoles'i kullanırken bundan 4 sene önce yani 86 kiloydum ve 1 senede 20 kilo verdim spor + sağlıklı beslenmeyle.Ve ayrıcada şunu söyleyim kendimden yola çıkarak ; aşırı yemek yeme isteği sigara içmeyle aynı.Psikanalitik kurama göre ikisi de ( sigara-sürekli yemek yemek ) dudak tiryakiliğidir.Dudak tiryakiliği de Oral Dönem'de (0-1 yaş) yaşanan çözümlenmeyen bir problemin sonucudur.

    Bence psikoloğunuzu/psikiyatristinizi değiştirin derim.(Şahsi görüşürüm psikolog yerine psikiyatriste gitmeniz) Ve kilolarınız için de forumu araştırın.Hala tatmin olmuyorsanız da diyetisyene görünün.

    Çözülmeyecek problem de yoktur ayrıca yeter ki istek + bilgi + kararlılık olsun.
     
    Son düzenleme: 15 Haziran 2012
    Azi ve GencGrafiker bunu beğendi.
  7. Gye Baek
    Offline

    Gye Baek Üye

    Katılım:
    3 Haziran 2012
    Mesajlar:
    88
    Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba

    Ben de anksiyete hastasıyım. Safhası ilaca da etki ediyor sanırım. Fakat size tavsiyem ağır ilaçlar kullanmamanız. Lustral ilacı anksiyete tedavisindeki en yan etkisiz ilaçtır. Rica ediyorum hastalığınız büyük bile olsa onu gözünüzde küçültüp daha ufak ilaçlar kullanın. Ayrıca spor en büyük ilaç, gerçekten... Hem özgüveniniz yerine gelir hem anksiyetenizi azaltır. Dİğer arkadaşların da dediği gibi, psikoloğunuz bence yanlış ilaç vererek hata etmiş. Piyasada erdemli ve cana yakın doktorlar bulmak zor. İstanbulda yaşıyorsanız Nisan Danışma merkezini tavsiye ederim. Psikolog yerine de Psikiyatra gidin.
     
    ruhan bunu beğendi.
  8. ruhan
    Offline

    ruhan Üye

    Katılım:
    12 Ocak 2011
    Mesajlar:
    7
    Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ANTALYA/ALANYA

    çok teşekkür ederim rabbim herkese acil şifalar versin.

    Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:51 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:40 ----------

    merhaba. bencede normal değil işte bu beni daha da üzüyor. 6 ay içinde 40 bedenden 36 bedene düştüm kg aynı kaldı. vücudum toparladı sadece. kg gr değişiklik olmadı bende üyeliğimi iptal ettim gitmedim. aradan bir ay falan geçti tekrar eskisi gibi oldum ben. nasıl bişey bu anlamıyorum yağlar kasa döndü diyordu spor hocası. sporu bırakınca tekrar yağa mı döndü yani?

    Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:57 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:51 ----------

    sizede geçmiş olsun. sakıncası yoksa tedaviniz ne kadar sürdü ve ne kadar kg aldınız öğrenebilir miyim?

    ewet haklısınız yiyorum saçma bi savunma yapıp stresten diyorum.
    psikoloğa gitmedim yaşadığım yerde yok çünkü. psikiyatriste gidiyorum.

    Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:11 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:57 ----------


    sizede çok geçmiş olsun. ben ilk lustralı kullandım ve fayda etmeyince mg yükseltti dr. 100 mg kullanırkende değişen bişi olmadı malesef. en son paxera ya geçtik. ilacın toparlanmama faydası oldu. ama bi yandan da yıkım yaptı kg aldırarak. kendimi kg aldığım ve veremediğim için mi kötü hissediyorum ( özgüvenim sarsıldı gerçekten) yoksa bu hastalıktan mı çözemiyorum. psikologa gitmedim zaten psikiyatriste gidiyorum. dr umu değiştirmek isiyorum ama yaşadığım yerdeki en iyi dr zaten bu. çünkü burası fazla gelişmemiş sağlık tesisleri olarak.
     
  9. Gye Baek
    Offline

    Gye Baek Üye

    Katılım:
    3 Haziran 2012
    Mesajlar:
    88
    Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Anladığım kadarıyla anksiyetenin temelinde kişinin özgüveninin kırılması, bunun da temelinde bebeklik ve çocukluk yaşlarında yaşanılan kötü tecrübeler yatıyor. Özellikle ailelerin cahillikleri ve yanlış yetiştirme biçimleri... Geçmişi değiştirmek gibi bir imkanımız yok, keşke olsaydı... Yıllar yılı geçmişe gidip olanları değiştirmek isteyerek sızlanıp durdum, yerimde saydım. Bir işe yaramıyor. Özgüveninizi geliştirmeye bakın. Güzel ve sağlam bir vücudu olan bir erkeğin özgüveninin eksik olması beklenilmez herhalde. O yüzden vücudunuza zarar veren bu ilacı kesin. Hormonlarınızı düzene soksa bile özgüveninizi yine yiyip bitirecek ve bitiriyor da.
     
  10. efekan
    Offline

    efekan Üye

    Katılım:
    26 Ağustos 2011
    Mesajlar:
    904
    Beğenileri:
    975
    Ödül Puanları:
    103
    Cinsiyet:
    Bay
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    KARABÜK
    iyi bir diyetisyen yada iyi bir doktor , bunlar sana care bulacaktır aloooooo kardeşş adama yeniden kalp takıyorlar sen neyin kafasındasın üzme canını
     
    ruhan bunu beğendi.
  11. Vorenus
    Offline

    Vorenus Üye

    Katılım:
    31 Ekim 2010
    Mesajlar:
    345
    Beğenileri:
    302
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Vancouver
    Gecmis olsun ustesinden gelirsiniz umarim.
     
    ruhan bunu beğendi.
  12. gencebayorhan
    Offline

    gencebayorhan Üye

    Katılım:
    24 Mayıs 2008
    Mesajlar:
    235
    Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Ben de bir dönem antidepresan kullandım ve spor hayatım çok kötü etkilendi. Sorun şu ki bu ilaçlar hem metabolizmayı yavaşlatıyor hem de açlık hissini artırıyor.İlla ki kalori alımın artacak.Buna göre diyetini ve spor taktiğini yeniden düzenle.Ben öyle yapmıştım.Sabahları HITT kardiyolar yap,metabolizmanı hızlandıracaktır.Yataktan güneş üzerine doğmadan kalkmaya çalış,az uyu. İlla ki öğünlerin dışında da acıkacaksın.Şeker isteğini havuçla çözmüştüm ben.Yine çok yemen gerektiğinde fast food yeme de yine sağlıklı bir öğün yemeye çalış.Antrenmanlarında da saha sıkı çalışarak zararı minimuma indirir hatta bu süreyi bir bulk period olarak düşünüp minimum zararla kas kütleni artırmayı hedefleyebilirsin.
     
    ruhan bunu beğendi.
  13. mky212
    Offline

    mky212 Üye

    Katılım:
    9 Nisan 2013
    Mesajlar:
    92
    Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Istanbul
    Merhaba,

    Şu anda anksiyete ile ilgili ilaç kullanan var mı ?
    Ben 15 gündür cipralex kullanıyorum, ilcı kullandıktan 4-5 gün sonra kaslarda inanılmaz bir gevşeme ve vücutta rahatlama oldu fakat bugün ilacı aldığım halde yine nefes darlığı başladı.
    Bu konuda tecrübeleri olan paylaşabilirler mi ?
     

Sayfayı Paylaş