çinko iyi mi kötü mü?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve sessizCiglik tarafından 8 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. sessizCiglik

sessizCiglik Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba,

merak ettigim özellikle cinko konusunda. birkac haftadir bu konuyu arastiriyorum. bircok yerli ve yabanci sitede yazilar, yorumlar, forumlar okudum ama insanin okudukca kafasi daha da karisiyor. Cinko bilindigi üzere özellikle agir antremanlar yapanlarin almasi gerektigi bir mineral. Erkeklik hormonu olan testestoron olusumuna direk etkisi vardir. Erkeklerde cinsel iliski ya da mastürbasyon sonucu vücutta cinko azalir ve kisi de uyku, halsizlik olur. Ayni sekilde agirlik antremanlari sonucunda cinko yikimi meydana gelir. Ama fazla alinminda da bagisiklik sistemi bozulur, mide de yanma, ishal vb. etkiler meydana gelir.
    Acikcasi cinko hic kullanmadim direk olarak. ama haftada 3-4kere agir antreman yapan biriyim 93 kilodayim ve düzenlide cinsel iliski yasiyorum. sizce cinko hap olarak kullanmalimiyim. bunun yan etkilerini yasan oldumu. yabanci forumlarda cinko kullanmaya basladigimdan beri halsiz düstüm diyen adamlar var. hatta bakır kullanmak daha faydali diyenler var. eger kullanmami tavsiye ederseniz. parasi önemli degil hangi ürün dersiniz.
    Antreman öncesi mi sonrasi mi almali?

Tesekkürler yorumlariniz icin.

2. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    bugday kepegi cinko emilimini engelliyor bugday yememek en mantiklisi

3. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Ben düzenli olarak zma kullanıyorum. Hatırladığım kadarıyla 30mg Çinko, 400mg Magnezyum ve 15mg B12 den oluşan bir kombo ve testesteron artışında, vücütun iyileşme sürecinde etkili olduğu söyleniyor. Bende her gece uyumadan önce bunu ve 2gr omega 3-6-9 alarak testesteron seviyemi gece yüksek tutmaya çalışıyorum ki uykuda kas kazanımı mükemmel olsun. Ayrıca benim okuduğum başka bir yazıda çinkonun kalsiyumsuz alınması, aksi takdirde reaksiyona girip çinkonun emilimini engelliyormuş.

sultanmehmed bunu beğendi.
  4. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    omega 3 u tek almaliyiz omega 6 nerdeyse yenen herseyde var onemli olan omega 3 un omega 6 ya oranini 1/4 e cekebilmek su an insanlarin tukettiklerinde 1/40

Buda hastalik yapiyor

canmu bunu beğendi.
  5. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    2 günde 1 tek kapsül kullanabilirsin özellikle grip dönemiminde iyileşmeyi hızlandırıyor.belirtilen yan etkiler yüksek doz kullanımında olur sonuçta ağır metal sınıfıda yer alıyor.doğadaki her şey aslında zehir ,dozunda kullanılırsa fayda sağlar

6. sessizCiglik

sessizCiglik Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    peki günün hangi zamaninda kullanilmasi mantikli olur. bazilari sabah kalktiginda ac karnina diyor. bazilari yatmadan önce diyor. kalsiyum ile beraber kullanildiginda hicbir ise yaramiyor diye duymustum. demekki süt ictigimiz vakit kullanmak mantiksiz olur. antreman sirasinda testesteron yikimi oluyormus kasla birlikte bunu dengelemek icin cinko alinmasi mantikli degil mi antremandan sonra. ayni sekilde cinsel iliskiden sonra yada önce!
    bir bakir da vücut direnci icin önemli bir element cinko alimi bakiri düsürüyormu ve asiri cinko alindiginda vücutta halsizlik görüldügü söyleniyor.

7. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    sabah kahvaltıdan sonra alıyordum ben.antreman öncesi yada gece yatmadanda alabilrisin.

8. ferit

ferit Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar zma kullanıyorum 1haftadır tribulusla birlikte ,zmayı 4adet alıyorum gün içersinde ,40mg yapıyor toplamda,tribulusta 2000 yapıyor(iki adet),saçlarım kahveye dönmeye başladı ve inceldi,bu durum iyimi kötümü kullanan lar cevaplarsa sevinirim teşekkürler

Sayfayı Paylaş