çatlaklar yüzünden kol çalışmaya korkuyorum.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Rango tarafından 25 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Rango

Rango Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    samsun
    Bundan bi kaç sene önce bilinçsiz spordan ve beslenmeden dolayı ani kilo alımı da olunca kollarımda çatlaklar oluştu, çok kötü duruyordu, bu sene çoğu beyazladıgı için pek belli olmuyor, bayağı kilo da verdim ondan olabilir hayatımı düzene soktum ama şimdi cidden kol çalışmaya korkuyorum tekrar gelirler diye ama kollarım çok zayıfladı, böyle de kötü duruyor. Var mıdır bunların çaresi ya da düzenli olarak çalışırsam tekrar oluşur mu? Eskiden her gün çalışıyordum bilinçsizce, her gün kol çalışmaktan da olmuş olabilir bilemiyorum.

2. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.331
    Ödül Puanları:
    123
    çatlaklar 2 şekilde oluşabilir, özellikle derisi ince ve müsait olanlarda:

-aşırı, ani zayıflamalar...

-ani , kısa sürede oluşan "hipertrofi", yani hızlı kas büyümesi ...

her 2 durumda da çatlaklar oluşabilir...

her 2 durumda da "antrenman sonrası" nemlendirici krem kullanın , iyi kötü faydası olacaktır...

3. Rango

Rango Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    samsun
    demek ki benim ikincisi, zira zayıflamamış kilo almıştım çatlaklar olutuğunda. genelde dumbell çalışıp bırakınca ortaya çıkmışlardı, sanırım kilo almadan kaynaklı.

bepanthene sürüyorum şimdi, ona da alerjim var bazı yerleri kabarıyor kolumun ama antremandan sonra sürüyorum mecbur.

Sayfayı Paylaş