çalışma programım doğrumu?eleştiri ve önerileriniz nelerdir?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve starter tarafından 7 Şubat 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. starter

starter Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    10 ay önce 3 ay kadar salonda çalıştım sonra bıraktım.2 haftadır tekrar başladım.şu anda ölçülerim;
    boy:1.77cm-kilo:81-yaş:30-boyun:42-gögüs:105-bel:104
    kalça:108-bacak:64-baldır:38-kol:34-önkol:30
    çalışma programım;
    ptesi,çarşamba,cuma;kardiyo(15 dk bisiklet,5 dk eliptical bisiklet,3x15-20 mekik,3x15 sağ yan mekik,3x15 sol yan,3x15 ters mekik,5 hafif 10 dk hızlı toplam 15 dk bantta koşu)malum göbekte ve bel bölgesinde yağlanma var bir kaç gün içinde karnitin kullanmaya başlıcam:(
    salı,perşembe,cumartesi;(program sırası aynen şu şekildedir)
    15 dk bisiklet,5 dk eliptical,
    enseye çekiş3x15(Lat Pulldown)
    oturarak mideye çekiş 3x15(seated cable row)
    bench press 3x15
    yana açış dambıl 3x15(dumbell lateral raise)
    omuz pres 3x15(overhead barbel pres)
    halter biceps3x15
    makarada arka kol 3x15
    ön bacak 3x15(leg extension machine)
    oturarak yatay bacak press 3x15(Seated Squat machine
    koşu bandı 15 dk
    (ingilizce karşılıklarını bulmak çok zor oldu:))

beslenmem iki haftadır kontrol altında kırmızı et,tuz,şeker,un,yağ yok,
    kahvaltı bir dilim kepek ek.,yumurta,tuzsuz lor veya tuzsuz yağsız peynir,domates,zeytin,biraz bal,bir bardak çay şekersiz,
    öğle yemeğinden önce meyve,spordan sonra protein karbonhidrat ağırlıklı yemek(balık,makarna,baklagiller,sebze yemekleri,pilav gibi)akşam yemeğide bu şekilde öğün aralarında bolca meyve,yatmadan önce bir bardak yağsız süt.(günde 250 gr kadar lor tüketiyorum)

arkadaşlar lütfen programım ve beslenmem hakkındaki yorumlarınızı belirtiniz.
    teşekkürler.

Son düzenleme: 7 Şubat 2008
  2. starter

starter Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    3 günde 15-20 kişi okumuş kimse herhangi bişi yazmamış sanırım başlığı daha sansasyonel atmalıydım.şok program dehşet sistem gibi :D
    flexor hocaya da rica etmiştim oysa sanırım pm gönderdiğim için ilgilenmedi veya müsait olmadıgı için ilgilenemedi.
    ben hala bekliyorumduh
    bu işten anlayan bir arkadaş belki bişi yazar diyethums:

3. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Neden cevap verilmiyor biliyor musun?Çünkü herkes bıktı artık aynı şeyleri papağan gibi tekrarlamaktan.Forumda o kadar çok örnek var ki bunlarla ilgili.Yağ yakımı için programlar,hacim için programlar vb..Senin yazdığın antreman ve beslenme programlarıda en küçük ayrıntısına kadar tartışıldı..Bu yüzden kimse aynı şeyleri tekrardan yazmak istemiyor..

bonatschi ve doggetman bunu beğendi.
  4. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    starter aslında bu forumda çalışma şeklin ile ilgili konu açmadan önce forumu iyice arştırsan, okusan, senin vücut tipindeki diğer arkadaşlara, ne gibi öneriler yapılmış, nasıl beslenmeleri gerektiği, nasıl çalışmaları gerektiği,nasıl dinlenmeleri ne kadar protein almaları vs vs gibi birçok konu var bunları öğrensen ,takıldığın yerde yardım istesen daha verimli sonuç alırsın diye düşünüyorum.

marthel arkadaşımda size çok güzel cevap vermiş.

Lütfen sabredelim, sabırlı olalımki istediğimizi elde edebilelim.thums:

Sayfayı Paylaş