çalışan insanların akşam spor salonuna gidecek enerjiyi bulması

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Mahir3 tarafından 9 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. Mahir3

Mahir3 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    nasıl oluyor bu durum ya. hep merak etmişimdir. insanda enerji kalmaz. ben mesela üniversitede öğrenciyim bazen bende akşamları gidiyorum salona fakat az da olsa yorgunluk hissi oluyor. çalışanlar ne yapıyor salona gitmeden önce neler yiyorsunuz mesela size enerji vermesi açısından ?

2. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    İşin sırrı vücudu istediği şekilde besleyebilmek ve kendini tanımakta. Birazcıkta öğlen ufak bir uyku güzel olabiliyor. Yemek olarak spordan önce bol karbonhidratlı bir öğün güzel olacaktır. Ayrıca kahve içmekte ufak bir destek sağlar.

redpack bunu beğendi.
  3. dejavus

dejavus Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    bence bu istemekle bitiyor benim işim ağır ve hiç üşenmeden gidiyorum beslenmemde çok iyi değil

ToxiC14 bunu beğendi.
  4. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul

ne yediğin kadar ne zman nasıl yediğinde önemli spor için iş hayatın öğrenci hayatın sosyal yasamın planların hiç bir şekilde herzaman birbirine uymıcak bu yuzden işini bu düzene uyduramıyacağın için spor hayatını bir sosyal aktivite ne biliyim baska birşey olarak görmiceksin ki yukumluluk gibi gelmıcek beslenmenide ona göre ayarlıcaksın böylece hem beslenmen hem spor hayatın belli bir rutine oturmus olcak lan işten spora mı gidilir yorgunum zaten düşüncesi yerine spordan sonra eve gidip dinlenmek lazım düşüncesi olcak psikolojik olarak olarak spora aç olcaksın ki bunların hepsi yapılabilsin arkadaslar zaten acıklamıs istemek lazım isterken uygulamak gerekir tabi bu rutin zamanla zaten istemesende vucudun adapte oluo bir bakmısınki hayatının bir parcası çok uzun oldu :D

ToxiC14 bunu beğendi.
  5. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    bu iş tamamen motivasyon ve süreklilik ile ilgili...
    sakatlık sebebi ile 2 ay ara verdiğim dönem sonrası bende aynı şeyleri düşündüm, sürekli yorgun hissediyordum üşeniyordum.
    bir süre inat ettikten sonra işler rayına oturuyor, bırakın üşenmeyi gündüz iş bitse de salona gitsem diye heyecanla bekliyor hale geliyorum.
    beslenme vs tarzı yorgunluklar uzun vadeli idmanlarda yavaş yavaş ortaya çıkar. kısa adeli durumlarda genelde sorun motivasyondur

6. cefatinn16

cefatinn16 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Bence de istemekle alakalı, o istek yoksa vücut enerji dolu olsa ne farkeder demi ama :)

HTC One X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Olay sadece psikolojik gibi konuşmak yanlış. Sonuçta çalışıp yorulmak psikolojik değil fizyolojik bir olay. Motivasyon noktasında hiçbir zaman bir sıkıntı yaşamamama rağmen yoğun iş günlerinden sonra idman yapacak halim kalmıyor.
    Bu iş tamamen psikolojik diyen genç üyelerimizin fikirleri hiç şüphesiz ileride iş hayatına atıldıklarında köklü değişimlere uğrayacaktır. :)

cefatinn16 bunu beğendi.
  8. aa2a

aa2a Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Tvgfbf Antrenör
    2 olcek jack3d yeterlı :D sonra aman sabahlar olmasın dersın

9. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    valla ben de psikolojik diyen yaşlı üyelerdenim :) en azından benim için psikolojik
    sabah 8 de evden çıkıp akşam 8 de eve gelmişim ve inanılmaz yorgunum gitmeyeyim kafasındayım diyelim
    o an bir hayır gidicem diyip duş alıp spora gidersem, salona girdiğim anda bitiyor halsizliğim
    salondan çıktığımda da yorgun fakat o uykulu tarzı yorgunluğu atmış oluyorum dinç çıkıyorum salondan
    fakat benim işim masa başı ruhsal stresli işlerden, fiziksel iş yapanlara hak veririm onların durumu ayrı

10. king87

king87 Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Muhendisligi
    Yer:
    Ankara
    Benim yillardir yaptigim sey, aksamlari is cikisi spora gitmek.
    Hayatta bu tarz irade gerektiren konularda cok basit bir felsefem var ise de yariyor.
    "Hangisini daha cok istiyorsun?"
    Disci de kanal tedavisi yaptirip, o narkozlu halde direk spor salonuna gittigimi de bilirim, is yerinde stresli yogun baskida gecen uzun bir proje test toplantisi sonrasi direk spor salonuna gititigmi de bilirim.
    Insan istedikten sonra cok da zor bir mesele degil yani:)

11. oğuzhan1909

oğuzhan1909 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaslar bence bu isle alakali degil sadece tum amator olarak ilgilenenler icin gecerli bende universite ogrencisiyim fakat aksama kadar cok doluyum sabah 9 dan aksam 5-6 ya kadar okul ve odevler sonucta zihin olarakda yorgunluk oluyor sonuc olarak hem fiziksek hem zihinsel dis faktorler bizim gibi amator sporculari etkiliyor malesef en az etkilenmek icinde hem mental olarak kendimizi hazirlamaliyiz hemde yukarda belirttiginiz gibi beslenme ve dinlenmeye cok dikkat etmeliyiz ki en az etkilenelim..bence bu etkiyi en aza indirmek bizim elimizde bunlar benim dusuncelerim herkeze iyi sporlar
    Ornek olarak ben cok yorgun oldugum gunler spordan once karbo ve supplementlerimi aldiktan sonra kendi kendime salonda sunu diyorum ben spor yapiyorum digerleri suan sosyal eglence ve evde dinlemeleriyle mesguller kendimi ve sporu seviyorum gibi icimden kendimi hazirliyorum kendinizi mental olarak hazirlamak bi yonden fiziksel yorgunluguda azaltiyor bence iyi sporlar

Sayfayı Paylaş