çalışan insanın beslenmesi ve UZUN KAS

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve orkunzzz tarafından 13 Haziran 2006 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. orkunzzz

orkunzzz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    mühendis
    Yer:
    trabzon
    merhabalar.. buraya yeni üye oldum.. yüzlerce konu ,başlık vb. okudum burda..
    ve bu kadarını gerçekten beklemiyordum.. çok teşekkür ve de tebrik ederim..harika bir özveri bence
    bu yaptığınız.. çünkü , örneğin istanbulda otururken iyi salonlara gidip , orda bilgisine güvendiğim insanlar tarafından yönlendiriliyordum.. ancak şimdi trabzona yerleştim ve maalesef hocalardan pek memnun değilim.. ellerinden geleni yapıyorlar ama pek araştırmacı, yarışmacı kişilikleri yok, küçük şehrin verdiği bir "boşveeer" cilik var üzerlerinde..:)

benim takıldığım birkaç konu oldu bb ile uğraşmaya başlayınca..
    1. si hemen tüm beslenme uzmanlarının dediği gibi siz de azar azar sık öğün alın diyorsunuz ,
    yalnız iş ortamı gereği ülkemizdeki (belki de dünyadaki) çalışan insanların neredeyse hepsi günde 3 öğün bilemediniz 4 öğün yemek durumunda.. daha fazlası için işten çok feragat etmek gerekiyor..bunun daha optimum bir çözümü yok mu ? örneğin ara öğün olarak abur cubur ,bisküvi ,pasta, kraker (hepsi çok kötü bence ) gibi ?

son olarak da , istanbuldaki hocalarım "UZUN KAS en önemli şeydir , tüm hareketleri sonuna kadar yapmalısın " diyorlardı..
    örn : leg curl yaparken bacağımı tamamen açtırırlardı , ayakta dumbell curl de kolumu tamamen aşağı uzattırırlardı ;
    trabzondakiler ise aynı hareketlerde kesinlikle yarım açtırtıyorlar.. abartmıyorum bu sitede ""LADASAMARA" tarafından yayınlanan "ısınma programı"ndaki TÜM hareketleri yarım yaptırıyorlar..

bu konulara ilgili yardımcı olursanız çok sevinirim..

not ve bilgi :
    boy : 180
    kilo : 73
    yapı : ECTO - MESO (bu sitede öğrendim:p) ( çok azcık da içki göbeği var :)
    istek : plaj vücudu (bunu da bu site de öğrendim ;)

tekrar tekrar teşekkürler..

2. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    birincis sorunun cevabı bak dostumeti cici bebe yarım kiloda süt ile yiyebilirisn..veya hemen sabahtan yanında götürdügün pilav yada makarnadan bi 10 kasık yemen senin fazla vakdini almaz ..işden öle ahım sahım bi vakit kaybolmuyor hemde iyi calısırsan gözede batmaz..sen her 2 saatte 10 dakika yemege ayır duruma göre 7 ögüne kadar cıkarsın

soru 2 kası sonuna kadar uzuat yoksa cok biçimsiz olur..ilk belli hacim katıcaksın uzatarak ..yıllar sonra haraketi yarım veya izole haraketlerle yükseklik sivrilik v.s. yapıcaksın.ama simdi haraket mutlaka yedire yedire tam yap.benim düsüncem budur hadi kolay gele ;)

3. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Hatanı sen de farketmişsin ve bu başlığı ikiye bölüp doğru yerlerde sormuşsun. Bu başlığın kaderi artık doğal olarak kilit ve çöp.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş