Üyeleri forumdan uzaklaştırma için türlü bahaneler - Hitap maddesi degisikligi

Konusu 'Forum Hakkında' forumundadır ve Duratec tarafından 19 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 24 üye.
  1. Cattleya

Cattleya Yeni Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Aydın
    brhmcr konusuna bende katılıyorum,son derece enteresan bir yaklaşımı var,supp alacağım çikolatalımı muzlumu alayım diyorum genele soruyorum sonuçta 2 kilo toz tadı önemli,1 günede kalmıyor 15 dakika içinde soru silinmiş,yanlış anlama ama bu kadar büyütmene gerek yok yöneticiliği işin ayarını bence kaçırıyorsun.

2. Ocensers

Ocensers Üye

Beğenileri:
    569
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zeytinburnu

Benimde bu durum sinirimi bozmuştu ama sonradan hak verdim mod sonuçta görevini yapıyor

3. brhmcr

brhmcr Guest

Konuyu farkli yerlere cekmeyi ozellikle benim uzerimden devam etmeyi anlamsiz buluyorum. Yonetim olarak her birimiz kurallari uyelerin selameti icin uygulamaya gayret gosteriyoruz. Yoneticiler olarak her birimiz olgun, kisiligi oturmus, belirli kariyerleri olan bireyleriz. Bu noktayi belirtmemdeki amac kimse ile bireysel anlamda bir anlasmazlik, garez vs sorunlarinimizin olamayacagidir.

Konu uzerinden sahsim, kisiligim uzerine yorumlardan kacinmanizi rica ederim.

Konu hitap kurallarinin uygulanisi, yetersizligi, guncellenmesi uzerine, ancak bunu firsat bilip sahsim adina yuklenilmesi tahammul edemeyecegim bir durumdur.

Herkesin bilgisine...

4. Cattleya

Cattleya Yeni Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Aydın
    Eleştirilere açık olmalısın kimse 4 4 lük değil,başlık üyeleri uzaklaştırmak için bahaneler ve bende bu düşüncenin oluşmasını sağlayan malesef brhmcrdir.Önceden böyle bir durum yaşamamıştım tek sıkıntım sizin tutumunuz,bu kurallar siz mod olmadan öncede vardı.

5. brhmcr

brhmcr Guest

Cok acik bir sekilde ifade ettim, beni elestirmeye hakkiniz yok, sebebi ise benim forum kurallarini harfiyen uygulamam.Bu sahsim adina uyguladigim ozel bir yonetmelik degil. Bu sebeple konunun acilmasina neden olan kural maddesi elestirilir. Arzu ederseniz beni elestirmek icin yeni baslik acarsaniz biz de degerlendiririz. Ancak bu konuda kural maddesi sebebiyle kendimi kurban ettirmem.

Bir ustteki yorumlarda da bu konuda rahatsizligini dile getiren uye beni suclamadigini kurallarin esnetilmesi gerektigini dile getirmis.

Kurallarin ben co-mod olmadan once de olmasi sonuna kadar uygulanabildikleri anlamina gelmez, yonetimde gorevli sikintisi vs olmus olabilir.

Laf salatasi yapmayacagim - sizlerin tabiriyle- , sahsimla ilgili problemleri olanlar Pm den ulasarak fikirlerini iletebilirler, bu baslik brhmcr feedback basligi degildir.

Bundan sonra konumuz olan "hitap kurallari" harici kotuleme, kan kusma mesajlarini off topik olarak nitelendirerek silmek zorunda kalacagim, bilginize.

Son düzenleyen: Moderatör: 21 Şubat 2013
  6. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    bence de hocam denmesinde yanlış birşey yok ama üye isimleriyle hitap etmemiz gerekiyormuş bu kural biri için geçerliyken diğeri için geçersizde değil herkese aynı cezada veriliyorsa sonunda kişisel sorunlar yok demektir. olayı farklı bi yöne taşımamalıyız. yine söylüyorum hocam kelimesi bencede birader aga kankayla aynı kefeye konulamaz ama üye isimlerini kullanmakta çok zor olmasa gerek.

7. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Bence de kardeş-bilader abes olabilir biraz ama hocam normal gibi bence samimiyetten olabilir yani. Bi de benim tanıdığım gerçekte bi abim var aynı forumdanız şimdi ona nikiyle mi hitap edeyim abi diyemeyecek miyim:) Bence rahatsız olan raporlasın bu kadar katı kural koymaya gerek yok diye düşünüyorum İran değiliz ki şeriatla yönetilelim forum yönetiyoruz:)

8. hardtime

hardtime Üye

Beğenileri:
    649
    Ödül Puanları:
    103
    son dönemdeki uygulamaların gereksiz katılığı konusunda ben de aynı fikirdeyim. Duratec yaprığı ironide benden önce davranmış, ben de kendi kendime nazi kampı ifadesini son dönemde sıkça kullanır hale geldim çünkü. Geçenlerde eski bir mesajımın silindiği mesajı düşmüş; mesajı göremedim silindiği için ama hatırladığım kadarıyla, bir yılda 140 kilodan 90 kiloya düşen bir üyenin başlığında helal olsun tebrik ederim gibi bişeyler yazmıştım. Aradan aylar geçtikten sonra mesajın silindiğini görünce açıkçası gülmeye başladım. Yani her iş bitti ve eski mesajların taranmasına mı başlandı hata bulmak için? (Bu arada hatamın ne olduğunu hala anlayabilmiş değilim o mesajda)

Bence site yöneticilerince forum kurallarının yeniden değerlendirilmesinde yarar var. şahsen kimseye ekstra ifadelerle hitap etmem ama kardeşim, abi gibi ifadelere, muhatap üye rahatsız olmadığı halde ceza getirilmesini son derece anlamsız buluyorum. Başka arkadaşların da dediği gibi, nerdeyse herkes birbirine siz desin noktasına gelecek olay. Sürekli birbirimize nickiyle hitap edecek değiliz. İsteyen de birbirine kendi adıyla da hitap edebilir. Az önce gördüğüm, Duratec'in kendi başlığında biri ona gerçek adının yanına "-ciğim" eki koyarak söze başlamış. Belli ki tanıyan biri ve bu ifadede ben olumsuz bir yaklaşım göremiyorum, tam tersine samimi bir anlam var. Ama kırmızıyla boyanıp altında "hitap!!!!" yazılmış moderatör tarafından.

Yapıcı eleştiriye açığız dendiğine ve en azından bu başlıkta çoğunluğun aynı fikirde olduğu ortaya çıktığına göre konunun yeniden masaya yatırılmasının yerinde olacağını düşünüyorum.

Cattleya, Ocensers ve Duratec bunu beğendi.
  9. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    ben açıkcası hoca,ağa,dayı gibi hitap şekillerine karşıyımdır bu forumda sürekli hocam diye hitap edilen kişilerin bazılarında şımarıklık görülmüştür terslemeler,ukalalık almış başını gitmiştir bu tip şeylere gerek yok nick neyse o denilmeli süs olsun diye konulmamış oraya aynı hatayı bende yaptım geçmişte mütevazi dediğim bazı kişiler maalesefki beni şaşırttı kurallar bu sitede ağır olduğu halde çoğu kişi hakarete uğradı, bazı üyeler hayat tarzları yüzünden aşağılandı yetmedi bu hareket edenler utanmadan haksızlığa uğradıklarını yazdılar şimdi az bi kurallar yumuşasa site çöplüğe döner dışarda ne derse densin burada mesafe olmalı zaten ülkemizde birine ağa,hoca dediğimizde şımarıyor ve hemen ezmeye çalışıyor mesafe iyidir tabi yanlış anlaşılmasın bilgili ve kesinlikle şımarık olmayanlarda var bundan sonra herkese nickiyle hitap edip kesinlikle kimseyi övmeyeceğim açıkcası

Zerk, Phil_Heath, kratos1 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  10. brhmcr

brhmcr Guest

Ilgili kural henuz kaldirilmadi, Bu sebepten oturu uyarilara devam ediyorum. Yani kisacasi gorevimi yapiyorum. Duratec kural degistirilmedigi surece kurallara herkes gibi uymakla yukumlu.

Kisilerin gercek ismini vermek ise tam bir facia nedenidir. Hele ki anabolik forumlarinda.Bu tecrubelerle sabittir.

Silinen mesajiniza gelince asagidaki madde ihlali sebebiyle silinmistir:

Aylar gectikten sonra silinme sebebi ozel bir eskiye donuk tarama degildir. Bu kurali ihlal eden uyenin mesaji silinmesi uzerine ayni baslikta baska ihlallerde var uyarisi ile o basligi modere etmem uzerine silinmistir.

Bazi konularda gercekten bizim gozumuzle olayin diger yuzunu goremediginiz icin bu tur yorumlarla geliyorsunuz ancak emin olabilirsiniz, herkese esit yakinlikta ve uzaklikta, elimizden gelenin en iyisini hic bir menfaat gutmeden, kendi zamanimizdan ayirarak bu forum icin yapiyoruz.

11. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Başlık sahibine edilen teşekkürler ve de görüş belirtenlerin ezici çoğunluğunun desteği topu tamamen yönetimin sahasına atıyor. Tartışmayı uzatmanın, şahsiyetlere indirgemenin bir faydası yok. Manzara yeterince net, kural fazlasıyla katı, kaldırılmalı veya esnetilmeli.

Kanaatimce en makul çözüm hitap konusunda cezalandırmanın sadece ve sadece şikayete bağlı olarak verilmesi. Böylece farklı hitap şekillerinden hoşlanmayan üyeler de, farklı hitap şekillerini kullanmak isteyenler de mutlu, mesut, bahtiyar olur.

Duratec bunu beğendi.
  12. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    hocam genelde farklı anlamlar bürünebiliyor. örneğin;
    hocam(bana bir şey öğreten(Sizin belirttiğiniz gibi ukalalık nedeni)
    fakat diğer bir örnek hocam(dostum,forumdaşım,yeni tanışmışlıktan bir sonraki yakınlaşma seviyesi) gibi

13. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Hayda o da mı yasak abartılmış yalnız:D Yani 110'dan 80 kiloya falan düşen bir adama helal olsun dememin nesi var ki? Bilmiyorum acayip geliyor bana.

Cattleya ve hardtime bunu beğendi.
  14. hardtime

hardtime Üye

Beğenileri:
    649
    Ödül Puanları:
    103
    140 kilodan 90'a düşen birine helal olsun tebrikler yazmışım (başka ne yazabilirdim böyle bir başarı karşısında? şuran yetmemiş biraz daha sıkılaştır yazacak değilim herhalde, illa ki bir tavsiyede mi bulunmam bekleniyor yorum olarak?); bunun yasak olmasının anlamsızlığı bir yana, aynı başlıkta başka mesajların yanında gören birileri sanki olağanüstü bir hataymış gibi üşenmeden bunu moderatörlere rapor etmiş ve benim mesajım da aylar sonra silinmiş.

Bunun üstüne ne desem boş açıkçası. Ben sadece forum yöneticilerini tekrar göreve çağırıyorum bu kuralları yeniden ele almaları için.

15. sthammer

sthammer Guest

zamanında bir iki sabıkam oldu bu nedenle ve uyarı aldım :), o günden sonra forum kurallarını imzamda taşıyorum, tekrar etmedim. Sonuçta yönetimin tasarrufunda olan bir şey, ancak banlama prosedürü hakkında detaylı bilgiye vakıf değilim belki de 'son uyarı' diye kırmızılı bir ikaz mesajı olursa, üye yasaklanmadan kendisine çeki düzen verebilir ve 100 mesaj üzerindeki üyeler için son uyarı ikaz lambası biraz daha geç yanabilir vs. belki de böyledir bilemeyeceğim, sadece fikir, saygılar...

Zerk ve muratcan.biceps bunu beğendi.
  16. brhmcr

brhmcr Guest

Bazi seyleri genis dusunmek gerekiyor, her forum kurali emin olabilirsiniz ki bir tecrube karsisinda ortaya cikmistir.

Bu maddeyi tartismayacagiz bu konuda ama bir kac bilgi vereyim. Bu madde:

-Bos mesaj atilmasini onluyor.
    -Sayfadaki yararli bilgilerin, yorumlarin bos mesajlar arasinda kaybolmasini onluyor.
    -Yeni uyelerin mesaj kasmak diye tabir edilen olguyu uygulamalarii engelliyor.
    -Yorumlarin daha elestirel, yonlendirici olmasini sagliyor.
    -Iki kelime yerine gercekten ne hissettiginizi soylemenizi sagliyor.
    -Forumun elit yapisini koruyor.
    -Uyelerin birbirlerini ne kadar dikkate aldiklarini gostermelerine imkan veriyor.

Bunlar sadece birkaci.

Hitap kurallarindan devam etmek dilegiyle.

PS: dragox bir ara kurallari bir gozden gecirmeni tavsiye ederim.

Son düzenleyen: Moderatör: 21 Şubat 2013
  17. brhmcr

brhmcr Guest

Yonetim bolumunde kendi basligimiz mevcut, uyari alanlar not dusulur, ilk uyarisini alan pmden uyarilir ardindan, duruma gore - eski cezali olmasi vs- karar veriliri ve cezalandirilir. Yani lamba yakiyoruz pm atarak.

18. sthammer

sthammer Guest

pm.deki uyarı üyenin ceza alacağını belirtecek ve anlamasını sağlayacak şekildeyse, söylediğim uygulanıyor demektir. Bunlar biraz daha esneklik hamleleri sadece, lambayı biraz daha ışıklandırırsanız güzel olur diye düşünüyorum, saygılar...

19. kratos1

kratos1 Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Gidersin alacağın takviyenin konusuna yazarsın bu kadar basit.

Herkes konu açsın o zaman yok tadı nasıl yok bilmemnesi nasıl diye. Mantıklı geliyor mu gerçekten dediğin şey sana?

20. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    brhmcr, daha birkaç mesaj yukarıda off-topic mesajları artık sileceğim diyorsunuz, ama size destek çıkan bir off-topic olunca silmeyi bırakalım teşekkür ediyorsunuz.

Cattleya ve hardtime bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş