Üst Yan Bacak Gelişim Ve Şekillendirme

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve NeMeSiSss tarafından 6 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. NeMeSiSss

NeMeSiSss Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlar.. ben 21 yaşında bi erkeğim, sorunum görsel açıdan belden aşağı bölgemden pek memnun değilim :) erkeklerin kalça ve bel kısmı dar olur ama benimki bir erkek içnde çok dar ve biçimsiz gözüküyo ve kafamda biraz büyük olduğu için :) karşıdan bakıldığında göze çarpan ve beni çok rahatsız eden bir orantısızlık görünüyor şimdi bu yazdıklarımın açtığım başlıkla ne ilgisi olduğunu düşünüceksiniz :) olay şu başlarda bu orantısız ve şekilsiz görüntünün belimini ve kalça kemiğimin yanlardan aşırı dar olmasından kaynaklandığını düşünüyordum.. sonradan farkettimki sorun tamamen bacaklardan kaynaklanıyormuş.. erkekte normalde üst yanbacak ve basen bölgesi erkeğe özgü bi biçimde dışa doğru bombeli bi görüntü oluşturur benimse dış yan bacak bölgem neredeyse dümdüz :) bacaklarımda okadar ince olmadığı halde ince ve biçimsiz bi görüntü oluşturuyor.. öyleki bacaklar ince olsa bile eğer bu bahsettiğim dışa doğru eğim varsa esnetik açıdan hiçbir sorun oluşturmuyor.. oyüzden dış yan bacak ve basen bölgesini
    geliştirmekten çok şekil vermek istiyorum.. bunun için egzersiz veya benzeri bişey önerebilirmisiniz???...
    bazı şekil verici egzersizler biliyorum ama nasıl bi programla uygulayacağımı bilmiyorum. çünkü bazı hareketler bölgeyi geliştirmek ve şekil vermekten çok yağları yakarak dahada inceltebiliyor. bundan kortuğum için bir programa girişemedim oyüzden dış yan bacak bölgesine şekil ve dolgunluk verici ne tür bi egzersiz programı uygulamalıyım????

2. NeMeSiSss

NeMeSiSss Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bi program önerebilecek kimse yokmu??

3. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Lütfen ısrarcı olmayınız. forum kurallarını okuyunuz. konuya ilgili kişiler bakıcaktır.

4. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    yerinde olsam işe bel ve omurga kaslarını güçlendirerek başlarım. çünkü bacak ve kalça kaslarını geliştirmek için yapılan hareketler beli ciddi anlamda zorlayan hareketlerdir. bunun için hyperextension iyi bir egzersiz olabilir. ilk başlarda vücut ağırlığıyla sonra düşük ağırlıklarla başlayarak yavaş yavaş kiloları artırabilirsin. bacak ve kalça konusuna gelince; squat, stiff leg deadlift, lunge. bu hareketlerden oluşan bir program bacak ve kalça kasları için ideal olacaktır. hareketler sırasında gerilimi yüksek tut ve sabırlı ol. kısa sürede istediğin gelişimi gösterirsin.

Son düzenleme: 13 Nisan 2010
  5. NeMeSiSss

NeMeSiSss Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ok saolun denicem.. yalnız bişey sorucam çalışırken çok ağırlık az tekrar yoksa az ağırlık çok tekrarmı olmalı (hacim değil şekil kazandırmak ana amaç!!)

Sayfayı Paylaş