1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Üst karın ve sağ gögüs hk.

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve tanerjames tarafından 7 Ocak 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. tanerjames

tanerjames Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaşlar,
    yaklaşık 1,5 senedir body sporu yapıyorum ama prof. derece değilim.

Kafama takılan 2 şey var:
    1. Sol gögsüm alt tarafında çukurluk var, sağda böyle bir şey yok. Sanırım bu durum düzelmez ?
    Düzenli gögüs çalışsam da gögüslerimi bir türlü irileştiremedim.

2. Üst karın bölgem alta göre daha önde hatta gögüslerim ile yukarıdan bakınca sanki aynı gibi gözüküyor. Milletin karın alt bölümünde göbek vs. olur daha önde olur bende tam tersi :) üst bölgeyi alta göre daha önde gibi gözüküyor. Bir arkadaşıma sordum gögüs çalışıp, gögüsler büyüdüğünde üst karın bölgesi düzelebilir dedi. Sizce bunu nasıl düzeltebilirim ?

Başka eksik gördükleriniz ve önerileriniz nedir?

Not: Haftada 5 gün spor yapıyorum, 1 gün karın çalışıyorum (30-60dk)

Teşekkürler.

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg

2. bodykazm

bodykazm Üye

Beğenileri:
    286
    Ödül Puanları:
    73
    Özellikle yandan çekilmiş resimlere göre daha form da görünüyor karın kaslarınız çalışmaya devam edin :)

3. tanerjames

tanerjames Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Teşekkürler, esasında benim kafama takılan yandan da gördüğünüz gibi üst karın bölgesi alta göre daha önde, ben yukarıdan bakınca sanki gögsüm ile aynı seviyede ve önde gibi görüyorum, bu biraz kafama takıldı.

Sizce gögüs çalışarak gögüsü daha fazla büyüterek mi? yoksa alt karın daha fazla çalışarak mı? veya kardiyo yaparak yağ yakarak mı üst karın durumunu dengelerim/düzeltebilirim?

Bu arada sol gögsümdeki (resme göre sağdaki) gögüsün alt tarafında diğer tarafa göre çukurluk var sanırım bu fizyolojik düzeltilmez?

Teşekkürler.

4. mhmtalha

mhmtalha Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Boy kilo bel çevresi ve yağ oranını yazarsan nedeniyle ilgili daha iyi tavsiyeler verebiliriz.

5. tanerjames

tanerjames Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    boy: 1.60
    kilo: 66
    bel: 83

yağ oranımı bilmiyorum

mezure yoktu ip yardımı ile ölçtüm ama -/+ oynayabilir

Son düzenleme: 8 Ocak 2016
  6. mrnobody58

mrnobody58 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Tam istedigim vucut.. Nasıl bi yol izlediniz sıfırdan.. Vaktiniz oldugunda yazarsanız sevinirim

7. tanerjames

tanerjames Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Teşekkürler, ama gögüslerimi beğenmiyorum pek hacim kazandıramadım. Beli de küçültmek lazım.

Spora başlayalı 2 sene oldu, ilk başlama nedenim sadece fazla kiloları vermekti bu yüzden ilk 3-4 ayım kafama göre çalışıyordum, koşu, bisiklet vs.

Daha sonra programlı çalışmaya başladım hafta 5 gün spora gidiyorum hafta sonu dinlenme günü. İlk zamanlarda çift bölge çalışıyordum ama son 6 aydır tek bölge 1 saat çalışıyorum.
    Mesela
    p.tesi: gögüs, salı: arka-ön kol, çarşamba: kanat ... vb.

Çok düzenli bir programım var diyemem ama hiç aksatmadığım şey devamlı spor yapmak. Yakın zamanda programımı değiştirmeyi düşünüyorum çift bölge ve eksik olan bölgeleri daha fazla güne böleceğim, mesela gögüsü hafta 2-3 gün.

Bu arada karın kaslarını sorduysanız karın kası gerçekten çok zor hele ki vücudunuz yağlanmaya müsait ise. Karın için diyebileceğim ağırlık ile yapılan karın hareketleri. Hafta 1 gün çalışmak bence yeterli, çalışmak derken öyle 10-15 mekik çekme vs. değil. Ayrıca eğer yağ oranınız yüksek ise sabaha kadar mekik çekseniz de karın kaslarınız olsa bile dışarıdan bakınca görünmeyecek.

8. farti

farti Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Bir sıkıntı var aynı durum bendede var ben durumun hem diyafram hemde karın kaslarımızın şekline bağlıyorum bir nevi.:) Yapmış olduğun bir hata ise tahmini ağırlık ile crunch tarzı hareketler aynısını bende uzun yıllar yaptım birde tam doğru yapmayınca oluyor bu durum.Senin vucudunda ise yağ oranı sanırım yüksek bakınca %15-16 arası gibi ama emin değilim. Ve karın kasların bir nevi yumruk gibi olması benimde öyle bu durum.

9. tanerjames

tanerjames Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Malum kış ayı bulk ayı :) o yüzden şuanlık pek dikkat etmiyorum yağ oranına yaza doğru definasyon.

Evet bende zamanında iyi karın çalışıyordum. Salonda benim kadar karın kası çalışmış yoktur :)

Fizyolojik mi bilmiyorum ama sorduğum bazı kişiler genelde ilk zamanlar öyle olduğunu daha sonra gögüs hacimlendikten sonra düzeldiğini söylediler.

Spora başlamadan önceki halime bakınca tam tersi gözüküyor (alt karın göbekli, üst karın daha geride)
    fizyolojik olsa o zamanlarda olurdu sanırım :)

020.jpg
    IMG_0921.jpg

Son düzenleme: 10 Ocak 2016
  10. tanerjames

tanerjames Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    boy: 160
    kilo: 66
    gögüs: 100