Üst Göğüsteki Sorun ( Yaş 15 )

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve axton tarafından 6 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. axton

axton Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Istanbul
    Herkeze merhaba.Arkadaşlar morelim 0 daha öncede konu açmıştım fakat hiç bir işe yaramadı şimdi anlatayım ;
    Yaklaşık 9 ay öncesine gidelim ben 3 ay kadar ağırlık çalışması yaptım ve resmen vücudumu mahvettim son 3 aydırdar bunu düzelmek için vücut ağırlığımla ( şınav , değişik hareketler vb ) düzensizde olsa yapıyorum.Şimdi üst göğüs ile alt göğüs arasındaki farka bakın alt göğüste çok az yağ var ve aradaki hat mide ile arasındaki hat belli oluyor yani iyi geliştirdim diye düşünüyorum fakat üst göğüste ne yağ ne de kas tabakası var parmaımı hafif yaklaştırıyorum kalbimin atışını bile çok rahat hissediyorum.Resmen üst göğüsüm içe göçük bu ağırlık çalışması yapmadan önce yoktu çünkü ozaman alt göğüsümde hiç gelişmemişti şimdi mecbur bir kere başladım geri dönüşü yok.Telefonum 3.2 mp kamera sahip çektiğim resimler boyutu çok yüksek bilgisayara aktarınca bilgisayardan küçültüm bu seferde çözünürlük mahvoldu.

Ayrı zamanda sol göğüsümün üstünde v şeklinde bi boşluk kaldı sağ taraftada var azıcık.Nolur nasıl çalışacağım hakkında yardım edin her üç günde bir şunları yapıyorum;

3x10 Düz Şınav

3x10 Ayaklar beden boyundan yüksek şınav üst göğüs için ama 3 ayda hiç fayda görmedim

[​IMG][/url][/IMG]

[​IMG][/url][/IMG]

[​IMG][/url][/IMG]

[​IMG][/url][/IMG]

[​IMG][/url][/IMG]

Son düzenleme: 6 Ekim 2013
  2. legenDary

legenDary Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya
    sırt ve omuz kasslarından dolayı duruyor sorun göğüste değil fotolarda sırtın yaylanmış omuzların öne düşmüş durumda kas yakmak o kadar kolay değildir boynun öne doğru ilerlemiş hafif kambur gibi pozdan dolayıda öle olabilir ama sorun göğüste değil sırt ve 0muzda ayrıca kilo sorunuda var
    düzenli olarak ağırlığa başlarsan sorun düzelecktir bence

3. axton

axton Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Istanbul
    Sırtımdaki kemik küçüklükten beri çıkık eskiden çok şişmandım 7 sınıfa giderken 65 kg idim sırtımdaki kemik aynı şekilde çıkıktı.Birazcıkta telefonnu etkisi var ama sonuçta Alt göğüs gerçekten 3 ayda iyi geliştirdim fakat üst göğüs gerçekten başarısız hüsran utanç.Ben acaba üst göğüsü düzeltebilirmiyim şuan elimde ağırlık yok fakat ilerde alabilirim.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:39 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:14 ----------

Acaba 15-20 kg alsam düzelirmi ? Hiç olmazsa spor salonuna gidene kadar bu kötü görüntü kaybolsun

4. R2maru

R2maru Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    üst göğüs hareketlerini yaparsan gelişir örn. incline bench press bana sorarsan bir salona yazıl düzenli beslen spor yap düzelirsin

5. axton

axton Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Istanbul
    Spor salonuna yazılacak imkanım yok , evde yapabileceğim hareketler varmı acaba biliyorsan lütfen yaz .

6. R2maru

R2maru Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    göğüs hareketleri diyorsan bench press,incline bench press,dumbell fly yapabilirsin aklıma gelenler bunlar googledan rahatça bulursun

7. axton

axton Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Istanbul
    Bunları evde yapamam , evde yapılabilinecek hareket varsa yardımcı olun araştırdım ama bulamadım.

8. koskor4141

koskor4141 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Vur şınavı vur mekiği vur dipsi :D

9. buraksaibot

buraksaibot Yeni Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    Yemin ediyorum kafaya fazla takmışsın, şu an dert edilcek bir şey yok . Ayrıca define olmana daha var şu an bozukluk olup olmadığını anlamak imkansız. Kasları parçala bir bakalım , hem de bozukluk olsa da yapaılabilecek bir şey yok malesef

10. Cocoa35

Cocoa35 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    lise bitti ;)
    Yer:
    izmir
    Bence söylediklerin takıntıdan ibaret hiç bi sıkıntı göremedim ben

11. axton

axton Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Istanbul
    Kasları parçala derken ? Düzenli olarak her gün şınav çekiyorum bu yeterli olurmu yoksa ağırlık çalışmasınamı geçmek zorundayım.

12. buraksaibot

buraksaibot Yeni Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    Forumumuzda bunun canlı örneği var Baran Kalaycı. Aşama aşama parçaladı vucudunu. Senin durumunda düzenli şınav çekmek çok kısıtlı fayda sağlar. Şınav da her gün çekilmemeli. Vucut dinlendirilmeli . p90x ,bodybeast tarzı programlar var araştır:confused:

13. axton

axton Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Istanbul

Şınav ve mekik türü egzersizler her gün yapıldığında daha çok verim alırsın deniliyor hangisi doğru ?

14. buraksaibot

buraksaibot Yeni Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    Türk insanında genelde hep güvensizlik var. Bir türlü güvenemiyoruz karşımızdakine . Daha açıklayıcı olmaya çalışıcam. Kas gelişimi şu ilkeye dayanır. Bir bölgeyi çalıştırırsın o bölgedeki kas liflerini yıkarsın, sonra o kas lifleri iyileşir ve daha iyi duruma gelir. Sen her gün şınav çeksen mesela göğüs bölgen ve tricepslerin nasıl iyileşecek ?? Bu gibi nedenlerden dolayı insanın kendi kafasına göre program oluşturmasını mantıklı bulmuyorum . Android telefonun varsa sana JAFF HOME WORKOUT önereyim . Program 2 ayda vucut ağırlığıyla daha iyi bir yapı oluşturmayı vadediyor. Benden bu kadar,kolay gelsin
    Not : iyileşmekten kastım bir yaranın iyileşmesi gibi düşünebilirsin

Sayfayı Paylaş