Üst göğüs problemi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve axton tarafından 15 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. axton

axton Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Istanbul
    Herkeze merhaba.Arkadaşlar 6 aydır düzenli spor yapıyorum.Şınav , barfiks , yüzme , basket.Şimdi benim sorunum 15 yaşımda olmama rağmen alt göğüs bölgem birçok spor salonuna giden adamlardan daha büyük hacme sahip.Ve yağ dokusu olduğunuda düşünmüyorum çünkü çok sert.Ağırlık şuana kadar kulanmadığım için üst göğüs hiç çalışmadım çok belli oluyor zaten şimdi ise bunu nasıl dengeleyebilirim.Bana sadece üst göğüs için hareketlerin forumdaki linkini verirseniz ne mutlu bana araştırdım fakat aklım karıştı diyebiliriz.Resimde ekleyebilirim.
    Ayrıca göğüsüün alt bölgesi çok hacimli olmasına karşılık üst göğüsümde okadar hacimsiz ve darki.Vücut ölçülerim 1.80 boy 62 kilo.Göğüsümün üstündeki kemikler bile vücudumdan çıakcak gibi alt taraf ise profosyenel bir sporcu gibi.Cevaplarınızı bekliyorum.

2. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    bu çektiğiniz şınavla alakalı.dar şınav hariç çekeceğiniz hemen hemen tüm şınav stilleri üst göğüse minimum etki edecektir.

bunun dışında siz normal göğüs çalışmanızı ağırlıklarla yapın,ve incline press ekleyin programınıza.yavaş yavaş göğüs dolmaya başladıkça,incline'nin de etkisiyle fark kapanacaktır.

ayrıca muscle up üst göğüs de dahil olmak üzere tüm göğüse muazzam bir gerilim sağlam.yapabilirseniz tabii..

3. axton

axton Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Istanbul
    Hiç iyi çekemedim ama azda olsa belli oluyor.Hala anlayamadım üst göğüsmü çok az alt göğüsmü çok fazla.Eskiden hiç dikkatimi çekmezdi ama artık dar t-shirtler giyiyorum etrafımda zayıf olan herkezin bedeni dümdüz benim beden düz göğüs kalın üste dogru ip ince.?

1-Alt göğüs yağlarını çok azda olsa eritmek için napabilirim?
    2-Üst göğüs nasıl geliştirebilirim

Evet aşşağıdaki resimdende gördüğünüz gibi üst göğüste ciddi bir sorun var!

---------- Post added at 23:30 ---------- Previous post was at 23:10 ----------

Ağırlık kullanmadan yapabileceğim hareketler varmı peki ? Resimde koydum daha anlaşılır olur.Ve birde kilo alsam vücudum toparlanırmı?

4. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    ayakları sandalyeye dayayıp şinav çekersen fayda görürsün
    yani ayaklar göğüsten yukaıda olacak

axton bunu beğendi.
  5. axton

axton Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Istanbul
    Peki nasıl yapabilirim.Ben haftada 3 gün 10 x 4 şınav çekiyorum aralarda 40 saniyelik aralar var bunu nasıl ekliyim.

6. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    boksbody'nin söylediği şınav da zaten incline,benim söylediğimle mantıgı aynı.

şimdi öncelikle gerçekçi olalım,alt göğüsünde de çok fazla bir hacim yok,hele pro sporcu gibi demişsin tabiki böyle bir durum yok sende.spora yeni başlamış,şınav çekmiş ama bilinçli ve çeşitli çekmemiş birisinin vücudunu görüyorum şuan.

çektiğin normal şınavlarında dışında incline push up ve diamond push up yap üst göğüs için.ayrıca ağırlık çalışacaksan da incline press ekle göğüs programına.önceki mesajımda da dediğim gibi göğüsün hacimlendikçe üst göğüsele alt göğüs arasındaki fark kapanacaktır.

axton bunu beğendi.
  7. axton

axton Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Istanbul

Peki set olarak nasıl yapabilriim üstte yazdığım üzere normal şınavı 10 x 4 yapıyorum veya 20 x4 , bunları nasıl ekleyebilirim . Normal bittikden sonra 1,2 dk ara sonra 10x4 gibi olurmu mesela ?

Ve birde alt göğüste fazla hacim yok evet ama benim şu anki fiziğime göre fazla kalıyor sanki tam vucut resmini çekebilsem.Zayıf olduğıum için oda heralde.Kilo almayada çalışıyorum fakat olmuyor eskiden kilo problemi yaşıyordum şimdi ise günde 3,4 saat basket oynuyorum hep dışardayım geziyorum vb. kilo almamda mümkün olmuyor.

Son düzenleme: 16 Haziran 2013
  8. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    ben şınavda sadece birkaç çeşit olunca max. çekilmesinden yanayım.kafa pozisyonun da önemli.yere değil de şınav çekerken karşına bak ve max. çek.o yanmayı göğüslerinde hisset.

9. axton

axton Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Istanbul
    Mesajlarınız için teşekürler bu dediklerinizi 1 ay deneyeceğim.Üst göğüs bölgesi 1,2 cm bile artarsa çok iyi olacak.Son olarak alt göğüsteki yağı yakmak için ne yapabilirim ?

Üst göğüsle daha çabuk dengelemeye çalışacağım o yüzden.

Ve birde yine soruyorum SET OLARAK NASIL YAPABİLİRİM ? normal şınavı 10x4 yapıyorum

10. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    alt göğüsteki yağ,göbekteki yağ diye bişey yok.beslenmeni düzenle ve haftada 2-3 gün cardio yapmaya başla.

set olarak da ağırlık antrenmanı olsa max. ağırlığın yüzde şu kadarıyla şu kadar tekrarlı şu kadar set yap derim.ama durum bu değil,ağırlığın sabit,max kaç şınav çektiğini bilmiyorum ve vücuduna kaç tekrarın yararlı olabileceğini de bilemem şuan.bu biraz kişinin kendisiyle alakalı bir konu.değişik yollar dene,en fazla pump etkisini ve yanmayı hissettiğin yöntemden devam et.

Sayfayı Paylaş