Ürünlerin kullanım zamanları doğru mu?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve _BaNNeD_ tarafından 19 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. _BaNNeD_

_BaNNeD_ Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba arkadaşlar aşağıda belirttiğim ürünler için kullanım zamanlarını bir türlü belirleyemedim.

Kullandığım Ürünler:

1. Optimum Whey
    2. Optimum Serious Mass
    3. Optimum BCAA
    4. Universal Creatine
    5. Muscle Pharm Glutamine

[Sabah Uyanınca]
    Serious Mass

[Antrenman Öncesi]
    Optimum BCAA

[Antrenman Sonrası]
    Optimum Whey + Creatine

[Yatmadan Önce]
    Glutamine + ZMA

Bu şekilde kullanım uygun mu sizce?

1. Antrenman olmayan günler BCAA almalı mıyım?
    2. Creatine antrenmandan önce mi sonra mı alınmalı? (Dinlenme günlerinde alınmalı mı?)
    3. Glutamine ne zaman kullanılmalı?

Yardımcı olur musunuz acaba? Şimdiden teşekkürler.

2. Necromancer

Necromancer Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara

Mass kullanmadığım için bi bilgim yok.Diğerlerinini kullanımına gelirsek :

Antremandan 45 dk önce Creatine

Antremandan 20 dk önce BCAA

Antremandan hemen sonra BCAA 15 dk sonra Whey+Creatine+Glutamine

Yatmadan Önce Glutamine

Diğer sorularına gelirsek:

Kendim off günlerde Whey harici supplement kullanmıyorum.Onuda sabah kalkınca aç karnına içiyorum.O konu hakkında forumda bilgi vardır diye düşünüyorum.

Antremandan önce 5 gr antremandan sonra 5gr şeklinde kullanabilirsin.Eğer yüklemesiz kullanıyorsan.
    Yanılmıyorsam Creatine için çok geniş bi başlık açılmıştı onda daha yararlı bilgiler bulursun.

3. _BaNNeD_

_BaNNeD_ Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Çeşitli bilgiler var. Vücut dinlenirken geliştiği için antrenman olmayan günler BCAA alınmasını önerenler var. Creatine için antrenman olmayan günler kullanılmalı denmiş ve günde 5 gram alınacağı için antrenman sonrası alınması önerilmiş. Hangisi doğru karar veremiyorum.

Antrenman olmayan günler sabah uyanınca sadece Whey alacaktım ancak Mass kullanacağım için zaten protein ihtiyacını oradan karşılıyorum. Şuan kafamı en çok yoran Creatine antrenmandan önce mi sonra mı alınacak ve antrenman olmayan günler kullanılacak mı?

Son düzenleme: 19 Ekim 2013
  4. Kcan123

Kcan123 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Bence yatmadan önce mass ekleyebilirsin ama şu anki haliyle on numara olmuş diye bilirim antrenman öncesine creatinde ekleyebilrisin zma iyi olmuş :)thums: edit: bu arada creatinle alakalı sorunu yeni gördüm antrenman öncesi creatin ben alıyorum 2 çay kaşığı önce 1 çay kaşığı sonra sonra yenileme yaptığı için creatin alıyorum öncede güç kasandırdığı için benim bildiğim hem önce hem sonra alınır

Son düzenleme: 19 Ekim 2013
  5. _BaNNeD_

_BaNNeD_ Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Yatmadan önce karbonhidrat alınırsa büyüme hormonunun salgılanması yavaşlar diye biliyoruz. Ancak antrenmandan sonra alınan Creatine kasları doyurduğu için bir sonraki antrenman için gerekli Creatine alınmış oluyor.

Antrenman olmayan günler BCAA, Creatine ve Glutamine alınmalı mı son olarak bunu merak ediyorum. Çünkü antrenman olmayan günler bunlara pek dikkat edilmiyor ancak vücut dinlenirken gelişiyor.

6. Kcan123

Kcan123 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    valla benim çoğu arkadaşım off günlerine bcaa ile glutamine alıyorlar ama creatine alanı ne gördüm nede duydum ..

7. _BaNNeD_

_BaNNeD_ Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Antrenman olmayan günler Glutamine kullanmayı düşünüyorum BCAA ve Creatine kararsız kaldım.

Sayfayı Paylaş