Ünlülerin kaldırdığı ağırlıklar hakkında

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve fbirfn tarafından 23 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

1. fbirfn

fbirfn Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Youtube ta bakıyorum mesela bench press 4-5 farklı kişide baktım çok ünlü fitness modellerinden hepsi 100-130 kg arası kaldırıyor ve hep 8-10 senelik adamlar.

Ben ise 15 yaşında (mart 2000) 176 boy 71 kilo 9. Ayımda olmama rağmen 70 ten başlayıp her sette 5 kg düşerek ters piramit yapıyorum sizce gereğinden fazla mı güce önem vermişim hacim için ağır çalışın diyorlar o yüzden ters piramiti seçtim yoksa 8-12 tekrar mı çalışmalıyım

(Amacım güçlenmek değil kas hacmi kazanmak)
    bulktayım

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. Crazyfruious

Crazyfruious Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Merhabalar amacınız Bench press te hacım kazanmak ise ağırlığı yüksek tutup tekrar sayısını dusurmelisiniz.bence en ideali 3 set 8 tekrardır.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. fbirfn

fbirfn Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba amacım sadece benc press te değil tüm hareketlerde hacime yönelik çalışmak istiyorum hepsini yaklaşık 8 tekrar aralığındamı tutmalıyım?

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. Crazyfruious

Crazyfruious Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Evet tüm hareketlerde tekrar sayısını düşük ağırlığı yüksek tutarsaniz hacım olarak daha olumlu sonuç alırsınız.ama tekrar sayısını yüksek ağırlığı düşük tutarsaniz dayanıklılık yönünden olumlu sonuç elde edersiniz

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

fbirfn bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş