Ünlü Bir Türk Vg'cisinden Program Önerisi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve khephnes tarafından 23 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    akrephan bence tahmin yürütüyor 1-2 sefer denesin bu şekilde zaten bize hak vericektir ;) hatta süperset olarak dene,biceps hareketi biter bitmez triceps hareketine geç,dediğin negatif etkilerin hiçbiri olmuyor,en azından bana olmuyor,sana oluyorsa tabiki bu şekilde çalışmaman dogru seçim olucaktır

Son düzenleme: 24 Haziran 2012
  2. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    @AkrepHan, temel hareketlerin girildiği bir göğüs idmanı için bicepsi kullanmadık gibi birşey söylemen çok saçma olmuş :) Göğüs antrenmanı kolları biceps antrenmanı için çok güzel hazırlar.

3. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    bazı arkadaslar, gogus-sırt ve omuz-bacak kombinasyonunun cok agır oldugunu soylemıs. kişiden kişiye değişir, mesela benim antremanım 1 aylıktır (haftalık 6 gün on 1 gün off şeklinde) göğüs omuz biceps tricepsin yada sırt bacak kalfın aynı gune denk geldıgı oluyor. onerılerde bulunan antrenor yanlıs seyler soylememıs ama herseyde oldugu gıbı soyledıklerı kısıden kısıye farklılık gosterıp ozel olarak uyarlanabılır.

Azi ve GencGrafiker bunu beğendi.
  4. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    tahmin değil tecrübeyle sabit dediklerim ve göğüsde trapez bile çalışır gencgrafiker hocam ama biz en etkili ısıtmadan bahsediyoruz antreman programıma bakarsanız zaten göğüs gününde bicepsim var kendim uyguladığım için konuşuyorum :)

5. Turquase

Turquase Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    Sizin için bile omuz - bacak aynı güne denk gelmezken khephnes e bu program nasıl önerilmiş bilemedim. duh

6. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    sırt bacak kalf diyorum, iki buyuk adeleden bahsediyorum omuz bacak neki? ayrıca onerıde bulunan kısı, arkadası canlı gormus, sız burdan yorum yapıyorsunuz agır dıye.

Azi ve khephnes bunu beğendi.
  7. Turquase

Turquase Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    MK#7 ben sizi anladım ancak siz beni yanlış yorumladınız, ben size ya da arkadaşa mesajımda dikkat ederseniz ağır program demedim. Omuz ve bacak günlerinin aynı gün olmaması gerekliliğini bu forumun birçok yerinde mutlaka beraber de okumuşuzdur. Mesajım aynı gün olmamasının gerekliliği üzerinedir.

Selamlar.

8. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Bu vg ciyi hepimiz tanıyorsak isminin saklı tutulmasın da bir sakınca görmüyorum.

9. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    vgde genel gecer bılgıler gereklılıkler yoktur sana yaramayan omuz bacak kombınesı baskasına yarar, bu forumda yazılanlar tabu da değil. sırt bacak ıcın olmamalı desen anlarım hem sırt calısırken hem de bacak calısırken omurgada olusan baskı sebebıyle ama onu da genelleyemezsın.

10. Turquase

Turquase Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul

11. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    bilgi paylaşımın için teşekkürler klepnes
    ancak bence her ünlü vucutcu doğru yapıyor diye bişe yok
    okadar doğru yapıyo olsalardı mr olimpiyalarda 10yıllardır bir tane de olsa türk görürdük
    aday aday aday adayı olacak birileri bile yok
    sonuçta gereksiz yere çok çalışmış ve hacimlenmş olabilir ama doğru yapanla arasında hem hacim hemde zaman farkı vardır
    doğru yapan daha kısa sürede daha çok hacim kazanıyordur
    bu adam yanlıştır demiyorum ama illa doğrudurda demiyorum
    çok fazla bilgi vermemiş ama verdiklerindede şunlar dikkatimi çekti
    mesala deadlifte gereksiz diyen bi vg ilk kez duydum
    deadliftin etkilediği bölgeyi başka hiçbişekilde o hale sokamazsın
    biceps tricesp olayına gelince olmaz diye bişe yok ama yine dediğim noktaya geliyorum doğrusu bumudur?ben yaptım oldu biceps triceps aynı gün yaptım kaslarım şişti mantığı doğrumudur?

12. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    şu sitede belki 100 den fazla çok iyi program vardır.muscle fitnes dergiside her ay en azından 3 tane iyi program yayınlar.üstüne pro.ların programlarınıda koyar.
    ama gelin görünki beslenme olmadan bu programalrın hepsi hamallık.

tonla 3 ayda devasa vücut inşa edin,1 ayda kolunuza 3 cm ekleyin türü programlar var ama beslenme programları o kadar çok yayınlanmıyor.herkes çalışma programını paylaşıyor tartışıyor ama beslenme programı tartışan yok.

khephnes ve jkdo bunu beğendi.
  13. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    ben şişmez demiyorum triceps biceps i aynı gün çalıştığınızda antreman sonrasında görmediğiniz kadar geniş kollarınız bu pump etkisinin fazla olduğunu göstermez malesef sadece ego tatminine yarar ama biceps ve triceps i ayırırsanız daha çok pump etkisini hissedersiniz. herkese ayrı tamam da kas sistemleri insanlarda aynıdır insan anatomisi

14. jeday

jeday Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar form'da yeniyim bu sporu uzun bir süredir yapmıyorum ama anatomimde şöyle bir sorunum var benim biceps'lerim çok uzun haliyletoplamak mümkün gibi gelmiyor bana ama bana uygun bir çalışma programı varmıdır yahut önerileriniz teşekkürler.

15. lakers44

lakers44 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    sayın akrephan prof bodycilerin yuzde 90i kolları için sadece 1 gun ayırmaktadır. biceps ve tricepsi ayırmadan aynı gunde derinlemesine calıştırırlar. ha dersenizki biz prof deiliz bize agır gelir bı proıgram onu ben bilemem. ama belli bir seviyeye gelmiş ( en azından 40 cm kol olcusune ulasmıs kimseler) kişiler artık boyle bir programla kollarını detaylı çalıştırıp maksimum hipertrofi hedeflenir. pump etkisi kasın gelişiminin bir işaretidir aynı zamanda basit bir ego tatmini deildir. itme ve çekme prensibiyle çalışıldıgından sürantrene riski cok daha azdır. mesela gogusten sonra triceps çalışmak tricps gibi kucuk bir kasa fazla yuk teşkil edip surantrene olmasına sebep olabilir. bundandırki gogus biceps yapar bircok kişi. kollarda amaç butun kanı ve hormonları sadece o bolgeye pompaladıgınızdan max. gelişim elde edersiniz. biceps triceps beraber gayet guzel çalışılır. iyi çalışmalar...

StormBlast bunu beğendi.
  16. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/ronnie-coleman-2003-olimpia-rutini-t1519.html

ilk olarak bu konuda dedikelrinizin tam tersi var ikinci olarak sizin dediğinizi destekleyecek programlarda çıkabilir ama buna profesyoneller değil biz karar vericez bi gün bicepsten sonra bi günde ayrı olarak göğüsten sonra triceps çalışın hangisinde daha yüksek ağırlık kaldırabiliyorsanız onu yapı ben bizzat göğüsten sonraya aldım artık

17. lakers44

lakers44 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53

tabi bazı adalede geç ısınıyor. mesela bazı kişiler tricepsi gogusten sonra çalışır katılıyorum. bu sefer mantık ters işliyor. şöyleki : goguste triceps aynı zamanda çalışıp ısındığı için hemen ardından fazla beklemeden ağırlıklara girmek mümkündür. ve hatta sakatlık riskini bile azaltır bu yaklaşım. bir başka bakış açısıda gogusun peşinden triceps girince kasın yeterince yorulduğunu ve iyi kilolara giremeyeceğini savunur. burada kişi kendisi deneyip doğru yolu bulup karar vermeli. ron coleman yıllar yılı bicepsi sırtla çalışmıştır. düşünün agır rowlardan sonra 21 yapan adamdır bicepslerine. tabi o adam coleman oldugu için fazla tartısmaya gerekte yok.

konu biceps triceps beraber4 çalışılırmı olursa yukarıda saydığım riskler minimum olduğu için bence harika olur. iyi çalışmalar...

18. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    3 4 at ısınan kişi kendi sesini dinlemeli dediğiniz gibi ve kendi programını yapmalı

iyi forumlar,iyi sporlar

19. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Bu işin püf noktalarini anlamış ve çözmüş olan , akıl ve mantık sahibi her kişi biceps-tricepsin birlikte calısıldığında ne kadar yararli ve verimli olduğunu ister istemez görecektir

20. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    kendi egonu şişirmek için evet ama ben örneğimi verdim elidne bi tane araştırma bile yok bunun hakkında o zaman ben verim alamıyorum sana yalan mı söyliycem ? salondaki 4 5 arkadaşımda benim tavsiyem üzerine yaptı ama denemeden kafanın dikine dikmek istiyorsan biceps tricepsi bacak göğüs ve sırtı aynı gün bile çalışabilirsin ben burda yanlışlıkları düzeltiyorum sadece biceps triceps i ayırırsanız kaldırdığınız ağırlıklar dolayısıyla kas gelişiminiz artar. bu kadar basit akla ve fikre sahip olan herkes dediğimi anlar bi kere uygular verim alamazsa bırakır ama dikbaşlılık edip o öyle bu böyle dersen zaten bu sporda pek ilerlenebileceğini düşünmüyorum bende senin gibi aynı gün çalışıp dururdum ama artık değiştirdim e tabii verim alanlarda olur pullover ın dediği gibi ama verim alamıyosan ve sırf inattan dolayı böyle bi şey yapıyosan devam et.

bu arada o zaman ronnie coleman bu işin üof noktalarını anlamamış ve akılsız ve mantıksız oluyor :) ki bu durumda çok aciz kalıyorsun

Sayfayı Paylaş