Üniversitede Bölüm Seçimi

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Rhomboids tarafından 29 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Rhomboids

Rhomboids Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaslar..Biraz uzun konuşup canınızı sıkabilirim ama benden yaşça büyük olanların tecrübelerine ihtiyacım var..Zira kafam çok karışık.

16 yaşındayım ve Turizm Otelcilik lisesi öğrencisiyim.Üniversitede turizm okumak istemiyorum.Benim için en son ihtimal olacak o..

İki seçeneğim var.

Birincisi;çocukluktan beri istediğim Konservatuar yada Müzik öğretmenliği eğitim fakültesi..

İkincisi ise;body yapmaya başladıktan sonra iyice düşünmeye başladığım Besyo - Futbol antrenörlüğü..(malum üniversitelerde fitness veya vücut geliştirme branşı yok bende çok sevdiğim futbolu düşünüyorum.)

Neden müzik ?
    4 yıldır bağlama çalıyorum.
    1 sene TRT Ankara Rady. THM. Genclik Korosunda görev yaptım
    İyi derecede nota ve halk müziği nazarıyatı bilgim var.
    Bunlar dışında,çocukluktan beri gelen türkülerle gönül bağım var.
    1 yıl öncesınden iyi bir hazırlanma ile müzik bölümü kazanacağıma inanıyorum.

Neden spor ?
    2 yıl amatör futbol oynadım şuan oynamıyorum.
    Mezun oluncaki iş imkanları çok iyi.Amatör lig antrenörü bile 2000 - 2500 lira maaş alıyor.
    5 aydır vg yapıyorum ve şuanki gelişmem gelecek adına daha umutlu olmamı sağlıyor.
    İyi bir vücutla sınavlara girersem rakiplere göre avantajlı olacagım kanısındayım.
    Futbol konusunda zeki ve bilgili oldugumu dusunuyorum.
    Besyo bölümlerine,müzik bölümlerine nazaran daha kolay girebileceğimi düşünüyorum.

Kısaca ; Gönlüm MÜZİK , Aklım SPOR diyor..
    Müzik de iş imkanlarının kısıtlı olması,düşük maaşlı işler olması ve bağlamanın nankör bir müzik aleti olması beni düşündürüyor.

Size hangisini seçmeliyim diye sormuyorum..Seçimi yaparken neleri dikkate almalıyım ?
    Fikirleriniz için şimdiden teşekkürler...

2. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    hangisini seçersen seç, çevreni hep çok geniş tutmaya bak. iyi bir çevre iyi iş olanaklarını beraberinde getirir malum.

spora yönelmeni öneririm demeyi istemem sonuçta ne seni tam olarak tanıyorum ne de hedeflerini 100% biliyorum... yine de şunu söylemek isterim, beden eğitimi öğretmenliğinden tut senin söylediğin gibi antrenörlüğe kadar binbir türlü meslek var uğraşabileceğin. hatta şöyle, sen gider vücut geliştirme yardımcı antrenörlük diploması da alırsan bir salonda yarı zamanlı ya da tam zamanlı çalışma imkanın olabilir. farklı spor dallarına da yönelebilirsin, kendini sadece futbola şartlama.

yalnız her zaman için yedek bir planın olsun. olası bir başarısızlık halinde hedefsiz kalma. turizmciliği de çok fazla boşlama derim...

Son düzenleme: 30 Ekim 2011
    Rhomboids bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş