Üniversite kaydını dondurmak

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Savaşcı tarafından 24 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar ben üniversiteye başlamadan kaydımı dondurmak istiyorum.

sebebim şu normalde gitmezdim ailenin çenesinden bıktım sussunlar diye bir yere girecem. üniversite derslerine falan bakmayacam öss ağırlıklı çalışcam. zaten eksik konularda var. onları tamamlamalıyım.
    kaydımı dondura bilirmiyim? yardımcı olursanız sevinirim?
    düz lise mezunuyum

marmara üniversitesi
    yıldız teknik
    istanbul teknik
    istanbul üniversitesi

yıldızdan inşaat teknolojisi yazacağım. bu inşaat teknik mi oluyor?

elektronik teknolojisi, gemi işletme,bilgisayar programcılığı yazmayı düşünüyordumprogramcılıktan vaz geçtim çünkü meslekten gelenler zaten bunları gördü ve ben bişi bilmiyorum. neler bu bölümler.

Son düzenleme: 24 Temmuz 2009
    DeL PotRo bunu beğendi.
  2. xlygan

xlygan Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Şimdi üniversiteye girdin kaydını mı dondurmak istiyorsun anlamadım?Ona göre yazayım..

DeL PotRo ve Savaşcı bunu beğendi.
  3. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    evet garip yazmışım bu sene bu bölümlerden birine gittim diyelim. ve kaydımı dondurmak istiyorum

DeL PotRo bunu beğendi.
  4. xlygan

xlygan Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Savaşçı bende 1 sene ailevi sorunlar yüzünden dondurmak istedim ama olmadı sağlık raporu falan almak gerekiyor ki bu raporu almak gerçekten zor bu yüzden bu raporu almadan donduramazsın diye hatırlıyorum..

DeL PotRo bunu beğendi.
  5. Betman

Betman Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Üniye girdikten 1 sonraki sene girersen öss'ye puanın düşer bunu da hesaba katmalısın.

DeL PotRo bunu beğendi.
  6. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    kazandıysan dondurma şansın var yanlış hatıtrlamıyorsam sağlık raporuna lüzüm yok isteğe bağlı şekilde bellirli bir süre dondurabiliyorsun.

DeL PotRo bunu beğendi.
  7. xlygan

xlygan Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Kesin bir şey demiyorum ama üninin kılavuzunda öyle yazıyordu.Daha detaylı bilgi verirsen seviniriz.Çünkü isteğe bağlı donduramazsın öyle olsaydı zamanında dondurabilirdim ben ::confused:

DeL PotRo bunu beğendi.
  8. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    her işin kolayı var kardeş örn; muhtarlığa gidip bir adet maddi yetersizlik kağıdı alıp bununla dondurabilirsin. İsteğe bağlı dediğim şey bu, öyle sağlık taramalarına falan gerek yok.

DeL PotRo ve xlygan bunu beğendi.
  9. NHFL

NHFL Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    0
    Evet olay muhtarlıkta alacağın belgede bitiyor. Ya da başka iyi bir sebebin varsa bunu dilekçe olarak öğrenci işlerine de verebilirsin. Ama zigbog un dediği garanti çözüm.

Savaşcı ve DeL PotRo bunu beğendi.
  10. DeL PotRo

DeL PotRo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    her üniversitenin kayıt dondurma şartları farklı oluyor.Bazılarında kendi isteğine göre donduruyorsun bazıların ise bir neden(sağlık raporu vs.) göstermak şartı aranıyor.Kendi üniversitenin şartını bilmen lazım öncelikle.En kötüsünden düşünürsek yani herhangi bir rapor göstermen gerekirse bu sağlık veya dedikleri gibi muhtardan olabilir.Ben de ilk yılımın ikinci dönemini dondurmuştum ve sağlık raporu gösterdim.(heyet raporu)psilokog dan almıştım.(aslında herhangi bir sorunum yoktu ama uydurdum bi şiler :D:D biraz tuhaf konustum salladım bi şiler şizofren forum dedi :D istersen taktik verebilirim bu konuda :D:D

11. BlackBurn

BlackBurn Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    yazdıgın bölümlerin hepsi 2 yıllık önlisans programları...
    yazabiliyorsan 4yıllk fakulte yaz gidince senınde okuyasın gelir :D ama 2seneden bişiy anlamazsın emin ol..
    kayıt dondurma işleminede gelirsek istersen muhtardan fakirlik belgesi al (kii bunu 50 evi olana bile veriyolar:D) istersen saglık raporu al hiç farketmez her okulun bu konudaki mevzuatları ayrı ayrıdır...
    benim cok yakın bi arkadasım gecen sene ankara üniversitesi matematik bölümünde okuyordu dondurmak istediler 2-3 kişi ve gidip ögrencı işlerine dilekce yazdılar 15 içinde evine bir belge geldi ailesine işte okulu donduruyor diye sonra onay verdi filan okulunu dondurdu...
    Ama 2sene içinde devam etmek zorunda okula öyle bir kaydı var yoksa otomatik atılıyor...
    eger giripte dondurmak istiyorsan kolay gelsin sana,ama benim sana önermemi istıyorsan o bölümleri,1 sene daha calıs tekrar gir össye ki okul puanın dusmesin ;)

Son düzenleme: 24 Temmuz 2009
    Savaşcı bunu beğendi.
  12. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    saol
    say 1den 218 say2den 194 ham puan yaptım okuldan 55 geliyor.
    ailevi sorunlar yüzünden istanbulda bu bölümlerden birine gitmek istiyorum. yok Ank da Kimya mühendisliği yok van da mimarlıkS:anlamıyorlar hiç bir şey. sanki bilerek engellemeye çalışıyorlar anlamadım
    2 yıllık inşaat teknik falan düşünüyorum onu dondurup yeniden öss ye hazırlanacağım.

13. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    2 yillik bolum yazarsan bu sene, seneyede sinava girip 4 yillik yazarim diyorsan hic dusunme bile cunku her halukarda puan kiriliyo ayni mantikla benim kardesim hareket etti ve puani kirildi. sana 2 yillik yazarsan seneye 4 yillik tercih edince puanin kirilmaz derler sakin inanma bal gibide kiriliyo

Savaşcı bunu beğendi.
  14. jafaa

jafaa Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    kaydını dondurdugunda ertesi sene sınava girimce bayaga bir puan düşüklügü oluyor ozaman avantajın düşüyor bir sene sonra hazırlanman gerekcek yani 2 senen boşa gidecek aynı hatayı yaptıgım için sölüyorum hiç kayıt yaptırma daha iyi dondurcaksan eger ailene kayıt oldum de yada baskı yapıp bir sene daha hazırlanmak istiyorum ideallerim var de yoksa zamanın boşa gider

Savaşcı bunu beğendi.
  15. jafaa

jafaa Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    2yıllık seçincede puanın kırılıyor malesef avantajın olmuyor ancak açıkögretim fakültesi seçer isen puanın kırılmaz

Savaşcı bunu beğendi.
  16. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    yazdım mı bilmiyorum kara harp okulunun puanını bu sene 182 ye kadar indi dolayısıyla bende 2 seviye sınavına girmeye hakka zandım ama okul yüzünden gidemedim.okul problemi olmasaydı koşy dışındaki bedeni yetenek sınavlarından en az 90 alırdım.

onun dışında
    öss tercihlerinden hiç birini kazanamadığına sevinen nadir kişilerden biriyim. tercih tutmadığı için puan kırmayacaklar zaten iki yıllk olduğundanda istemidum(benide onlar istemedi)...bu sene ki hedefim gecen sınav sistemine göre söylüyorum say2 en az 250 ham puan düzeyinde puan almak.

hepiniz sağolun teşşekkürler

17. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Ailenin çenesinden kurtulmak için 1 sene başka şehirde oyalanacaksın. hem öbür sene puanın kırılacak. Yani 2 sene ziyan olacak. Yerinde olsam ailenin dırdırına katlanır, sabreder, azmeder; onlardan sonra krallar gibi en forslu bölümde okurdum. Bence irade göster. Ailelerin geneli öğrencinin, öss hazırlananın ruh halinden anlamıyor. Onlar sadece "Çalış, çalış; şunun oğlu şuraya girmiş, bunun kızı buraya girmiş" demeyi bilirler. Sen değil, hepimiz çektik bunu. Benim annem tüm sülalesinin çetelesi tutar gibiydi. Kayıt yaptırmadan kimin nereye girdiğinin haberi annemde olurdu :D

Savaşcı bunu beğendi.
  18. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Mesajını geç farkettim. O yüzden önceki mesajım boşa gitmiş oldu. Bence de en iyisi olmuş. İStemediğin bölümü okuduğun zaman, hele bir de o mesleği icra etmek zorunda kaldığın zaman iş hayatı insana ömür törpüsü oluyor. O yüzden kazanamamana canı gönülden seviniyorum.

Savaşcı bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş