Üniversite Kayıt Dondurma

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve brkkk tarafından 20 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. brkkk

brkkk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba arkadaşlar bu sene 2 yıllık bir üniversite kazandım 1 yılda zorunlu ingilizce hazırlık bölümü var toplam üç yıl. Bazı sebeplerden dolayı okulu dondurmayı düşünüyorum araştırırken aklıma birşey takıldı. Şimdi okulu dondurduğumda seneye tekrar başlarsam 1. sınıftan mı başlayacağım hazırlığın derslerini alttan ders olarak mı alacağım yoksa sıfırdan yeni başlıyormuş gibi seneye hazırlıktan mı başlayacağım?

2. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    180
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Şimdi yanlış anlamadıysam henüz okula hiç başlamadın.Eğer durum böyleyse evet dondurup 1 sene sonra başlarsan yine hazırlıktan başlarsın.

O söylediğini yapabilmen için 2 dönem de harcını yatırırsın ama okula gitmezsin haliyle hazırlıktan kalmış olursun.Daha sonra başladığında hazırlığı alttan alabilirsin.Ancak bu yazdığım her okul için geçerli değil, mesela bizim okulda bazı bölümler hazırlığı alttan alamıyorlar.Kalıyorlar tekrarlıyorlar.Araştır hazırlığı alttan alıp alamayacağını, eğer öyle bir imkanın varsa ikinci dediğimi yaparsın.

Başarılar.

3. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.305
    Ödül Puanları:
    0
    çoğu okulda kaldığın yerden devam edersin. yani hazırlık okumadıysan hazırlık okursun, 2.sınıfı okumadıysan da 2. sınıfı. istisnalar olabilir, araştırmakta fayda var. bir de yök bir değişiklik yapmıştı, alttan alınan her ders için ek 150 lira ücret alınıyordu. eğer bu dondurma işlemi için geçerli ise 2 kere düşün derim...

4. zHeMpa

zHeMpa Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Şimdilik o karar durduruldu heralde. Bu sene medeni usul ile ticaret alttan geliyordu, 300tl hariçten ödemeye hiç niyetim yok:(

Sayfayı Paylaş