Özgüven nasıl kazanırım .

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve tetik34 tarafından 3 Şubat 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    başlıkta söylediğim gibi yıllardır özgüvenim yok , sosyal de değilim yaşadığım olaylar yüzünden içimdeki herşeyi kaybettim

2. civelekler

civelekler Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Namaza başla kardeşim iyi gelir.

3. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Namazımı kılıyorum ben

civelekler bunu beğendi.
  4. civelekler

civelekler Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Allah kabul etsin kardeşim.

5. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    amin

6. muraxz

muraxz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba kardeş. Özgüven kazanmak için kişisel olarak güçlü bir altyapın olması gerekir. Yani akıllı düşünen fiziğini zihnini geliştiren kültürlü kişilerin kendine güvenmesi daha kolaydır. Kısaca yapman gerekenleri yazmak gerekirse
    1) Sokakta vakit geçirmelisin(aşırıya kaçmadan ve zararlı kişilerden uzak durarak)
    2 ) İnsanlarla işbirliği yapabileceğin birşeyler yapmalısın. Bir işte çalışmak gibi.
    3) Konuşmanı geliştirmek için düzenli kitap okumalısın.
    4) Görsel algını geliştirmek için Fotoğrafçılık Resim vb işlerle uğraşmalısın.Hem insanlardan birşey öğrenir hem de öğrenirken iletişim becerini geliştirirsin.
    5) İşitsel algını ve ritim algını geliştirmek için müzik dinlemelisin.
    6) İnsanları ve çevreyi gözlemlemelisin.
    7) İyi arkadaşlar edinmelisin. Bu her tür çevrede olabilir. Camide spor salonunda okulda mahallede vs vs.
    8) Hiçkimseyi kendinden üstün görmemelisin. Kendini de hiçkimseden üstün görmemelisin.
    9) Bakımlı olmalısın.

civelekler bunu beğendi.
  7. Gannicus

Gannicus Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Muraxz'e katılıyorum, iyi arkadaşlar edinmelisin kendine. Çünkü insanlığın geneli şu sıralar egolarını yarıştırma çabasında ve senin onların yanında hiç şansın yok ki olmasında, uzak dur öyle insanlardan. Kültürel anlamda kendini geliştirmelisin merak ettiğin şeyleri araştır yeni şeyler öğren, bu özgüvenini geliştirecektir kesinlikle. Çok sosyal olmana da gerek yok senin tek ihtiyacın doğru insanları bulmak.

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    o en başta geliyor . Okulda yıllardır davalık olduğum insanlar vardı geçen sene onların arkadaşlarından biri ile samimmi oldum sonra ilerlerdi tabi en sonunda onların gazıyla sayesinde yaşamadığım kalmadı . ama şuda var özgüvensizi özgüvensiz sever

9. Oğulcan Işık

Oğulcan Işık Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    bakımlı olmak en önemlisidir..Spor sonrasında daha önemlidir.Spor vücudunun güzelleşmesini ve kendinde olan özgüven aurasını etrafına kolaylıkla saçabilmene yardımcı olur.İnsanların ne dediğini önemsememelisin.Hayallerine giden yolda sana engel olmaya çalışan o kadar çok insan olacak ki,bunlar annenle baban bile olabilir hatta.Umursamayacaksın ve yapacaksın.Bunun dışında ben neden özgüvensizim demeyeceksin.Arkadaşlarınla vakit geçirmen önemli.Kızlar konusuna gelirsek.Kızlar seni herşeyden alıkoyar kardeşim.Yaptığın spordan yediğin yemeğe kadar burnundan gelebilir.Bak benden söylemesi.Zaten bodybuilderlar spor ve antrenmandan kızlara vakit ayıramayacaktır.Kızlarda ilgi görmek ister.Bu ayrılıklara sebep verir vs vs..Kız beyni farklı işliyor ben bunu çok kez öğrendim.Bir erkeğe en büyük sorunu da sevgili çıkarır bak benden demesi.Onu düşünmekten dolayı başarılı olacağın tüm yollarda karşına engel olarak çıkacaktır...Kendini hayallerine ver.Özgüvenim düşük kızlarla aram iyi değil düşünme diye dedim bunu.Böyle olması iyidir.Ama diğer dediklerimi yapabilirsin..Sağlıcakla kal :D

10. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    bana göre spor sadece kişiyi özgüveni varmış gibi hissettirir hayattan okadar birşey anlamamaya başladımki şuan hiç kız düşüncek zamanda değilim sevgili düşünsem biryerde otururp kendime gülerim :D

11. Oğulcan Işık

Oğulcan Işık Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    hayır güzel kardeşim :D insanların ruhlarında aura dediğimiz bir enerji vardır.Spor bu auraları güçlendirir.Sen sporu sadece fiziki bişey sanıyosun ki bu yanlıştır.Sağlıklı yaşam ve özgüven için spor en iyi yollardan biridir emin ol.Hiç kimse senden değerli değil.Hayattan bişey anlamadığım zamanlar benimde oluyor.Bu demek değil ki özgüvenin düşük :D.Bazen insanların psikolojileri çok farklı yerlere kayar.Hiç kimse senden değerli değil kardeşim.Önemli olan sensin.Kimse de senin özgüvenini kıracak yüksek değildir.

neverbackdown., ErdoganOzgur ve mali67 bunu beğendi.
  12. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    185
    Ödül Puanları:
    53
    kendine saygı duymakla işe başlayabilirsin

13. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    iyi güldürdün kardeş Allah ta seni güldürsün . 6 aydır elime ağırlık almıyorum bodybuldingle bir işim kalmadı ama Halen vücut geliştirmeci felsefecilere hayranım

14. Oğulcan Işık

Oğulcan Işık Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Ben felsefe yapmadım tamamen doğruları söyledim kardeşim.Sen kendini o kadar küçümsemişsin ki.Kendi kendine dalga geçer olmuşsun.Sana yapılacak pek bişey yok valla kusra bakma ama..Önce kendini düzeltmekle başlamalısın

15. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    sana demiyorum . yok yani bazı şeyler var yaşayanlarla daha iyi dertleşiliyor

16. Oğulcan Işık

Oğulcan Işık Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    ha onu bilemicem bak

Sayfayı Paylaş